Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zrobić zastrzyk?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Raiden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak zrobić zastrzyk?
1.Przebij igłą do nabierania gumkę na fiolce/odłam kapturek z ampułki i nabierz substancję do strzykawki

2.Wyciągnij igłę i nałóż na nią osłonkę. Teraz zdejmij igłę do nabierania i nałóż tą do injekcji.

3.Wytrzyj wacikiem miejsce ukłucia.

4.Zdejmij osłonkę z igły i skieruj w sufit. Naciśnij tłoczek i postaraj się, aby żadne bąbelki powietrza nie pozostały w strzykawce. Najlepiej wypuść kilka kropelek na igłę, aby ją naoliwić.

5.Wsadź całą igłę w miejsce zastrzyku. Wolno, i jeżeli poczujesz ostry ból odciągnij trochę i skieruj w nieco innym kierunku (uwaga na żyły).

6.Jeżeli cała igła znajduje się już we właściwym miejscu odciągnij tłoczek. Powinieneś ujrzeć bąbelki w strzykawce. To znaczy, że jesteś w mięśniu. Jeżeli zobaczysz krew, odciągnij igłę i skieruj w innym kierunku. Nigdy nie rób injekcji w żyłę!

7.Jeżeli jesteś pewien, że jesteś w mięśniu - możesz zaczynać. Jeżeli twój preparat to olej, to będziesz potrzebował trochę cierpliwości. Steroidy rozpuszczane w roztworze wodnym wstrzykuje się dużo szybciej. Ale uważaj, żeby nie zrobić tego zbyt szybko, bo Może wystąpić otorbienie. Proponuję po każdym 1ml odczekać minutę.

8.Jeśli wpuściłeś już całą substancję do mięśnia, to możesz wyciągnąć igłę.

9.Po wyciągnięciu igły połóż w to miejsce wacik nasączony spirytusem.
Możesz ujrzeć nieco krwi, ale nie denerwuj się - jeżeli do strzykawki dostawały się jedynie bąbelki, to po prostu "przeszedłeś" przez żyłę. Po zastrzykach z roztworem olejowym zaleca się masowanie miejsca zastrzyku przez kilka minut, co pozwoli na rozprowadzenie go po mięśniu. No to koniec.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Opracone na własnym doświadczeniu
  • 1

Bojka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
57
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania nie ograniczaja sie tylko do silowni itd.choc w wiekszej czesci mojego zycia codziennego sport roznego rodzaju ma dla mnie bardzo duze znaczenie. Jesli mam sie ograniczyc to glownie silownia i sztuki walki.
  • Wzrost [cm]:176
  • Wyciskanie [kg]:150
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobić zastrzyk?
Swietny post:):) Rownie wazne jest; pamietajcie zeby wbijac igle tak aby miedzy igla a plaszczyzna skory zachowac kat 90stopni, wbijajac w taki sposob przebijamy najmniej tkanki miesniowej, a co za tym idzie nie powodujemy duzych jej uszkodzen, Druga rzecz to wyciagajac igle po iniekcji nie ruszac nia na boki...:smutasek: Milego Wkuwania:D
  • 0
Trenuj ostro albo Wcale!!!

MaC406

MaC406

    B-52 Stratofortress

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3269 postów
  • Pomógł: 2
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobić zastrzyk?
Wieki blad. Zaczynamy tak :!:

1. Dezynfekujemy gumke na fiolce. W przeciwnym razie igla, ktora nabieramy sok moze miec stycznosc z zanieczyszczona gumka( produkty underground ) co moze prowadzic do infekcji :!:



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024