Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1084 odpowiedzi w tym temacie

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Napisz swoje odczucia na temat tej odżywki, jestem ciekaw jak prezentuje się ta pozycja z firmy Activlab.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


gm1000
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Lokalizacja:WLKP
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:180
  • Waga [kg]:94

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Napisz swoje odczucia na temat tej odżywki, jestem ciekaw jak prezentuje się ta pozycja z firmy Activlab.

Activlab Recomed - wziąłem dzisiaj porcję do pracy i wypiłem po lekkim posiłku jako uzupełnienie, bo jak dla mnie jedna porcja (saszetka 65g) to za mało żeby zastąpić pełnowartościowy posiłek, porcja zawiera 252 kcal, białko 15g, tłuszcz 6g, węgle 32g w tym 0g cukru! Dodatkowo 5g błonnika i sporą listę składników mineralnych, witamin i aminokwasów egzogennych. Osobiście nie stosowałem nigdy tego typu odżywki wiec trudno mi z czymś porównać. Jeżeli chodzi o działanie to tez nie ma za bardzo o czym powiedzieć, tyle tylko że nie odczułem żadnych skutków ubocznych ani też cudownych właściwości prozdrowotnych. Smak czekoladowy według mnie przeciętny, a w porównaniu z białkiem czekoladowym np. Treca czy UNS które miałem to ten sie kryje. Rozpuszczalność bardzo dobra, chwila mieszania z wodą w shakerze i elegancko wyszło, zero grudek czy innych niedogodności, tutaj plus.
Podsumowując trzeba by się zagłębić i porównać jak to wychodzi składowo i cenowo, niby odżywka nie zawiera cukru ale w zamian na liście znajdują się przeróżne ulepszacze, wiec nie wiadomo co gorsze...  Producent podaje że produkt może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia (6 porcji dziennie) wiec myślę, że można by podwoić dawkę na jeden posiłek i już by to jakoś odżywczo lepiej pasowało. Tyle ;)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Dobrze wiedzieć. Takie "testy" pozwalają młodszym uzytkownikom forum rozeznać się na co warto przeznaczyć kasę, a czego unikać.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Millsy
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Witam, jestem nowa tutaj. Poszukuje porady w suplementach.. Cwicze od roku od niedawna troszke bardziej swiadomie. Aktualnie buduje mase miesniowa,
To dla mnie nowosc bo zawsze bylam na dietach, dlatego pytam o suplementy. Biore izolat bialka olimp rano, bccaa przed treningiem i Olimp dominator na noc.

Waga to 58kg 166wzrost 21% tluszczu

Jakie porcje izolatu i bialka na noc beda odpowiednie? Trenuje silowo 5-6 razy w tygodniu. Dzieki za pomoc
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Cóż osobiście proponowałbym stosować 1,5 porcji izolatu po treningu. Stosowanie tej odżywki na noc mija się trochę z celem ze względu na szybki stopień wchłaniania. Dominator na noc jest już lepszy ze względu na posiadanie różnych frakcji białkowych. 

BCAA stosowałbym jako napój okołotreningowy w trakcie aktywności fizycznej. Gainer jest ostatecznością, jego zakup rekomendowałbym tylko w sytuacji gdy nie będziesz mógł przytyć bazując na swojej diecie.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Arek1987
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 6
23
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Pilka nozna
  • Staż [miesiące]:od 2007r
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :40
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Ja mam pytanie odnosnie laktozy... jezeli w izolacie bialka na 100g jest 1g cukrow to ten 1g to ta laktoza ?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Bardzo możliwe - w izolatach zwykle mamy ogrnaiczoną ilość substancji słodzących jednak z drugiej strony, gdy pijemy smakowy produkt to chyba laktoza nie pozwoli nam cieszyć się czekoladowym bądź malinowym posmakiem :) Wszystko zależy od producenta, a Tobie dla pewności polecam zakup bezsmakowej odżywki co by spać spokojnie.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Maly Koksik

Maly Koksik
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2904 postów
  • Pomógł: 104
258
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Mazowieckie,Siedlce
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka glownie klasyczna, sporty silowe
  • Staż [miesiące]:kto by to liczyl
  • Wzrost [cm]:180cm
  • Biceps [cm] :43,5cm
  • Klatka piersiowa [cm]:118cm
  • Pas [cm]:78cm
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:nie wiem ale malo
  • Wyciskanie [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Martwy ciąg [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Waga [kg]:75 kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Panowie szybkie pytanie jakiej firmy agmatyne polecacie kupić?
  • 0
TRENING CZYNI MISTRZA, CHEMIA CZYNI CUDA!!!!!

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Jeżeli szukasz czystej agmatyny to wydaje mi się, że firma nie ma aż takiego znaczenia. Zwróć uwagę na gramaturę w stosunku do ceny oraz jak to się przekłada na pojedynczą dawkę preparatu. Tutaj więcej informacji na temat samej substancji:

 

http://www.fabrykasi...zieki-agmatynie


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


blist
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Załączyłem od nie dawna bcaa turbojeta treca i mam dziwne objawy po nim. Chwile po zażyciu lekko swędzą mnie dłonie i twarz, trwa to do pół godziny. Miał ktoś takie objawy? Dodam, że to moje pierwsze bcaa w życiu.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Być może jesteś uczulony na jakiś ze składników suplementu. Prawdopodobnie owe uczucie swędzenia jest spowodowane Beta-Alaniną. Dla porównania i uwierzytelnienia tego radzę zakupić pojedynczą saszetkę innego BCAA bez beta-alaniny i sprawdzenie czy owe symptomy będą obecne. 


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


blist
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Ok dzięki tak zrobię. Pytanie jeszcze jak dawkujecie bcaa w dni treningowe i nietreningowe? Wg ulotki jest, że w nietreningowe rano po przebudzeniu i między posilkami, a w treningowe tylko okołotreningowo. Nie ma dawki porannej. A niby organizm po nocnym poście potrzebuje aminokwasów. Czy nie lepiej byłoby odpuścić dawkę przed treningiem i dać ją rano?
  • 0

blist
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Chyba trefiłeś z tą beta-alaniną. Oto cytat z linku [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]Po przyjęciu beta alaniny, zwłaszcza większej dawki, może wystąpić uczucie kłucia bądź mrowienia skóry. Zazwyczaj pojawia się po ok. 15 minutach od zażycia i trwa 1-1,5 godziny. Ten nietypowy objaw ma związek z aktywowaniem przez beta alaninę receptorów nerwowych zlokalizowanych tuż pod skórą. Jest to naturalna reakcja organizmu i nie wykazuje żadnych negatywnych następstw. Nieprzyjemne kłucie można wyeliminować przyjmując suplement częściej, ale w mniejszych dawkach.


Użytkownik blist edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

blist
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Jedna rzecz mnie zastanawia co do artykułu z powyższego posta. Piszą tam że aby skutecznie beta-alania dzialala to dawka srednio 5g na dzien. Niby w bcca turbojet jest duzo dawka beta-alaniny a jest to tylko ok 1,5g na dzien. Nawet majac sama beta-alaninę od treca to dzienna dawka jest ok 3g max. O co tu chodzi? :) 


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Widzialem jedne z badań na temat, Betalaniny gdzie
podawali dawkę od 750mg - 1g co 4h i było to dawka skuteczna..
ps :
W tym badaniu udowodniono że przyjmowanie betalaniny powoduje obniżanie się Tauryny i sugerowano, że należy Betalanine przyjmować wraz z Tauryna..
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Jedna rzecz mnie zastanawia co do artykułu z powyższego posta. Piszą tam że aby skutecznie beta-alania dzialala to dawka srednio 5g na dzien. Niby w bcca turbojet jest duzo dawka beta-alaniny a jest to tylko ok 1,5g na dzien. Nawet majac sama beta-alaninę od treca to dzienna dawka jest ok 3g max. O co tu chodzi? :)

 

Prawdopodobnie Twój organizm nie jest jeszcze przyzwyczajony do działania suplementów co oznacza, że zaczynasz reagować nawet na tak małe porcje tej substancji. Stopniowe przyzwyczajanie będzie prowadziło do przesuniecia granicy tolerancji.

 

Co do pytania o BCAA - stosuję 1,5 porcji w dni treningowe jako napój okołotreningowy. W dni nietreningowe biorę 1 porcję rano na czczo lub 1/2 porcji rano i drugą połowę wieczorem.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


blist
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Prawdopodobnie Twój organizm nie jest jeszcze przyzwyczajony do działania suplementów co oznacza, że zaczynasz reagować nawet na tak małe porcje tej substancji. Stopniowe przyzwyczajanie będzie prowadziło do przesuniecia granicy tolerancji.

 

Co do pytania o BCAA - stosuję 1,5 porcji w dni treningowe jako napój okołotreningowy. W dni nietreningowe biorę 1 porcję rano na czczo lub 1/2 porcji rano i drugą połowę wieczorem.

Czyli w dni treningowe porannej porcji nie ma? A czy porcja to jest dla Ciebie dzienna dawka czy pojedyncza dawka? Jakie bcaa stosujesz i ile porcja ma gram?

Pewnie jesteś zaawansowany, ale zapytam ile razy w tygodniu masz trening?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Nie stosuję porannej porcji w dni treningowe - stosuję półtorej porcji na treningu ;) Dzienna porcja oznacza jedną miarkę przygotowaną przez producenta. Nie stosuję stricte BCAA, korzystam z preparatu AMINO X firmy BSN. Szczerze przyznaję, że nie wiem jaka jest pojedyncza porcja. Internety jednak mówią, że jest to 14,5g. 

 

W ciagu tygodnia zaliczam od 4 do 5 treningów. Wszystko zależy od czasu i sił ;)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


on789
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA

Witam, zamówiłem sobie te oto suplementy i chciałbym jakoś sprytnie i wydajnie je dawkować. I w jakim odstępie od koktajlu po treningowego ?

Nitrobolon 2 1100 g + ACTIVLAB CREATINE BETA ALANINE 600g.  


  • 0

Adrian944
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytania SUPLEMENTACJA
Cześć. 174cm/73,5 kg. 10 lat pływalnia starz. Mam wypisana dietę i trening na siłownię 3x w tygodniu+ pływalnia każda niedziela. A chodzi mi o suplementy. Kiedy i jak brać. Bcaa i monohydrat kreatyny. I może coś doradzicie co mogę jeszcze brać na masę. A może to starczy na jakiś czas.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024