Skocz do zawartości


Zdjęcie

2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.
Na wstępnie przepraszam jeśli to złe miejsce na mój temat, proszę jednak o wyrozumiałość i tolerancję, gdyż ciężko go było dopasowac. Tak samo jak odwieczny problem powtarzających się postów. Mimo szczerych chęci ciężko jest przetrząsnąć jakieś 50 stron tematów, z których każdy i żaden zdaje się pode mnie pasować… Piszę tutaj, gdyż mam ogromną nadzieję, iż znajdzie się ktoś kto będzie chciał mi pomóc. A mam o czym pisać i o co pytać. J Z góry przepraszam, bo to będzie dłuższy tekst, więc tym bardziej wdzięczny będę za wszelkie odpowiedzi. Niby ćwiczę na siłowni już ponad 2 lata, lecz coraz częściej dochodzę do wniosku że robię to źle, gdyż efekty chyba są zbyt małe. Trudno powiedzieć ;) Zaczynam pojmować, ze mimo tego stażu dalej jestem niedouczonym amatorem, któremu się może za duzo wydaje, lub za duzo chce uzyskać. Tym samym nie przesadzę pisząc… że wprost błagam o pomoc chłopacy :D
Mam 17 lat, 172 cm wzrostu, 63kg. Tak tak… wręcz zwalające z nóg możliwości. Tak tylko wspomnę żeby zarysować moją osobę dla Waszej wygody. Od pół roku czyli przez cały sezon zimowy ze tak powiem, a nawet dłużej bo od września do teraz czyli do maja, ćwiczyłem myśląc ze planem na masę. A o to on:

Poniedziałek:
Klatka
Wyciskanie gryfu na ławce poziomej 4serie x 8powtórzeń
Wyciskanie gryfu na ławce ukośnej 4 x 8
Rozpiętki na płaskiej 4 x 8
Biceps
Wyciskanie gryfu stojąc 4serie x 8 powtórzeń
Wyciskanie hantli prosto siedząc 4 x 8
Wyciskanie hantli siedząc o kolano 4 x 8
Wyciskanie hantli pojedynczo na ukosie (ćwiczenie jak modlitewnik) 4 x 8
Przedramię
Wyciskanie nachwytem gryfu stojąc 4 serie x 8 powtórzeń
Wyciskanie gryfu nadgarstkami w uchwycie za plecami 4 x 8

Wtorek:
Barki:
Wyciskanie gryfu siedząc zza głowy do góry 4 serie x 8 powtórzeń
Wyciskanie hantli siedząc do góry 4 x 12
Podciąganie gryfu do klatki piersiowej w pochyle przodem 4 x 8
Wyciskanie hantli stojąc samymi ramionami (kaptury) 4 x 15
Wyciskanie hantli w pochyle w przód (wyciąganie z ziemi) 4 x 8
Wyciskanie hantli prostopadle na boki siedząc prosto 4 x 8
Wyciskanie hantli w przód na przemian stojąc 4 x 8
Tricepsy:
Wyciskanie hantli zza głowy 4 serie x 8 powtórzeń
Wyciskanie hantli bokiem leżąc na ławce 4 x 8
Wyciskanie francuskie 4 x 8 (w. gryfu na ławce poziomej) 4 x 8

Środa – wolne

Czwartek
Klatka+biceps+przedramiona

Piątek – wolne

Sobota
Barki + triceps

Błagam, zanim zabijecie, od razu zaznaczam kilka rzeczy.
1. Układ 8 powtórzeń jest specjalnie bo to ilość ułożona pod ćwiczenia na masę, chyba nie jest źle prawda? Ten układ uwzględnia, iż ostatnia seria w ćwiczeniu jest dla mnie sporym wyzwaniem, więc do 8 powtórzeń np. nie dobijam, bądź ledwo co.
2. Tak, nie robię nóg ani pleców (martwy ciąg) świadomie. Czas to zmienić ale apropos pleców boję się o kręgosłup. A może moje obawy są bezpodstawne?
3. Do powyższego poprawka ;/ moje niedouczenie spowodowalo ze plecy w duzej mierze robie z barkami…

I teraz zaczynam moje problemy na które liczę, że znajdę Wasze uprzejme i sensowne odpowiedzi, które mi pomogą. Ćwiczę kompletnie na sucho, nawet diety konkretnej „odtąd dotąd” nie mam Jprzykro mi ale nie mam zamiaru się w nic pchać, zawsze chciałem robić wszystko zdany tylko na siebie. Co do diety, wiem ze to źle, i mam zamiar to zmienić ale skoro oczekuję pomocy to wiem, że muszę wszystko przedstawić tak jak jest TERAZ. Brzucha nie uwzględniłem ale robię oddzielnie 2 raz już 6 weidera, więc spokojna głowa o stabilizację pleców czy coś w ten deseń. Jak widać, robię każdą partię 2 x w tygodniu. Czy to źle? Na forum czytałem, że dobry jest plan: poniedziałek – środa – piątek. Chociaż nie, pisał jeden pan też w swoim dłuuugim temacie że to propagandowy bezsensowny plan… jak tak to ja już nie wiem L i dlatego także pisze, bo naprawdę chciałem uniknąć pytań i wystawiania się na krytykę. No ale spoko… wtedy dorzuciłbym np. nogi i rozdzielił barki z plecami. Ale czy to nie jest za mało ruszać np. klatkę RAZ W TYGODNIU TYLKO, jeśli chcę, by moje mięśnie rosły? Czemu odnoszę wrażenie ze to za mało, i np. po 2 dniach zakwasów ( zawsze mam takie, nie opieprzam się na pewno) przez następne 5 dni do następnego treningu klatki mięśnie te się bardziej cofają zamiast móc być ćwiczone? To samo tyczy się rzecz jasna innych partii, nie ważne czy ich czas regeneracji jest inny, jak np. przedramiona, którym aż tyle czasu nie trzeba. W swoim planie nie czuję, by moje mięśnie były przetrenowane gdy daję im 2-3 dni odpoczynku, co wynika na rozpisce. A może tylko mi się tak zdaje? Przez tę zimę moja siła wzrosła dość nieznacznie. Z Max 7 powtorzeń 55kg, zrobiłem po zimie teraz max 5 powtorzeń 70kg. A teraz - konkretnie teraz, to tyle już nie wezmę bo ćwiczę na strychu gdzie w lecie teraz jest często więcej niż 30 stopni a w zimie -20. Tak tak, lipa ale innej opcji nie mam. I tutaj kolejne moje pytanie ponieważ zwykłem na lato zmieniac plan na rzeźbę/wytrzymałość. Czy jest powiedziane konkretnie ze przy większych temperaturach czyli lato nie mogę dalej ćwiczyc masy? Ogólnie zauważyłem ze przy takim gorącu (ćwiczę późnym wieczorem to jest chłodniej) szybciej się męczę i jestem ogólnie słabszy. Odwrotnie ma się w zimie. Ubieram się cieplej a na strychu przy ok. -10 ćwiczy się świetnie, dłużej się nie męczę, jestem silniejszy, ciężary zauważalnie idą w górę. Co robić? Chcę się wkońcu uświadomić tak jak trzeba bo widzę, że niewiele na ten temat wiem. Siłownia mnie fascynuje, mam ogromną motywację co chyba widać bo mimo ze efekty mam niewielkie, to dalej uparcie chcę to robić od 2 ponad lat…
Jeśli wgl znajdzie się ktoś, kto odpowie choć na kilka z moich pytań i OGÓLNIE rozjaśni sens słowa „siłownia” który chyba źle pojmuję to będę niesamowicie wdzięczny. Błagam ponownie o tolerancję, ponieważ piszę tutaj z świadomością że mogę spotkać się z dezaprobatą wielu z Was, którzy się znacie. Wy jednak także od czegoś zaczynaliście a ja mimo tego ze nie widzę hantli pierwszy raz, to jednak po przeczytaniu wielu tutejszych tematów uświadomiłem sobie jakim jestem laikiem… J
Ps. No tak, nawaliłem pytan i zadowolony. Będę odwiedzał ten temat jak najczęściej więc z olbrzymią chęcią mogę odpowiadać i zadawać pytania po kolei, ponieważ nie sposób chyba odpowiedzieć na całościówkę…

  • 0

parab0l
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wszelkie sporty
  • Staż [miesiące]:3lata
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:108
  • Pas [cm]:69
  • Udo [cm]:60
  • Wyciskanie [kg]:86
  • Waga [kg]:62

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.
W skrocie: chcesz zrobic mase miesniowa?
Napisales ze cwiczyles z duzymi ciezarami i tak powinno zostac. Plan treningowy radze jakis gotowy z tego forum. Moim zdaniem skoro ciezko nabrac masy powinienies dokupic jakies odzywki np gainer jakis dobry mysle ze bylby dobrym rozwiazaniem lub osobno wegle i bialko + jakies aminokwasy bcaa czy cos. Jedz duzo! tak sie sklada ze mam prawie identyczne warunki jak ty z tym ze ja nie chce rosnac chodz wiem jak. Obecnie waze 62 a najwiecej wazylem 69 na sucho z duzymi kilogramami po treningowo wcinalem tunczyki i banany. To tyle wiecej sposobow nie ma jak to Ci nie pomoze to juz chyba nic:p powodzenia
  • 1

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.
W skrocie nie chce mi sie czytac tego wypracowania, sory ale jest sobota he. Ale z glownych rzeczy, przy tych wymiarach skup sie na podstawowych cw zlozonych. Na duze partie ok 12 serii a na male tobie starczy ok6.... Cwicz cale cialo nogi i plecy, plecy to nie sam martwy ciag.... Sa to prostowniki.... A gdzie reszta?:>

Ogolnie plan do wymiany bo to nie plan na mase tylmo na definicje na donrym cyklu:)

TRENUJE BO LUBIE


paragraf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1430 postów
  • Pomógł: 2
119
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.

1. Układ 8 powtórzeń jest specjalnie bo to ilość ułożona pod ćwiczenia na masę, chyba nie jest źle prawda? Ten układ uwzględnia, iż ostatnia seria w ćwiczeniu jest dla mnie sporym wyzwaniem, więc do 8 powtórzeń np. nie dobijam, bądź ledwo co.
2. Tak, nie robię nóg ani pleców (martwy ciąg) świadomie. Czas to zmienić ale apropos pleców boję się o kręgosłup. A może moje obawy są bezpodstawne?
3. Do powyższego poprawka ;/ moje niedouczenie spowodowalo ze plecy w duzej mierze robie z barkami…

1. Zaczynaj od 12 powtórzeń skończ na 6
2. Nogi trzeba robić i plecy też, a nie boje się kurde. Jak się będziesz bał to gówno zrobisz.
3. Tył barków i kaptury można robić z plecami
4.6 weidera sobie odpuść
5. dieta to 70% sukcesu
6. ogarnij ten filmik i nie narzekaj:

Ja tam klimatyzacji nie widziałem :P
7. Weź plan trenigowy z podwieszonych bo to co zapodałeś to nie przystoi komuś kto ćwiczy 2 miesiące a nie 2 lata. Jak poprawisz swoje treningi i podejście w głowie to i ciało się poprawi. Teraz jest lipa, człowieku 2 lata ćwiczysz a podejście masz jak te pizdy co do mnie na silownie przychodzą, młody macha gównianym ciężarem, wódke pije, diety nie ma pół roku na silowni a efektu 0.
  • 1
Dołączona grafika

explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.

W skrocie: chcesz zrobic mase miesniowa?
Napisales ze cwiczyles z duzymi ciezarami i tak powinno zostac. Plan treningowy radze jakis gotowy z tego forum. Moim zdaniem skoro ciezko nabrac masy powinienies dokupic jakies odzywki np gainer jakis dobry mysle ze bylby dobrym rozwiazaniem lub osobno wegle i bialko + jakies aminokwasy bcaa czy cos. Jedz duzo! tak sie sklada ze mam prawie identyczne warunki jak ty z tym ze ja nie chce rosnac chodz wiem jak. Obecnie waze 62 a najwiecej wazylem 69 na sucho z duzymi kilogramami po treningowo wcinalem tunczyki i banany. To tyle wiecej sposobow nie ma jak to Ci nie pomoze to juz chyba nic:p powodzenia


Jak osiągnąłeś taką masę? :) na wzrost 172 około oczywiście, to jest to sporo jak dla mnie, a wymiary masz bardzo dobre :P chodzi mi o trening bo co do diety to napisałeś :D jakie ćwiczenia przede wszystkim bo siedząc pół dnia na forum kulturystycznym zobaczyłem tyle nowych ćwiczeń ze to się w głowie nie mieści.
  • 0

explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.

1. Zaczynaj od 12 powtórzeń skończ na 6
2. Nogi trzeba robić i plecy też, a nie boje się kurde. Jak się będziesz bał to gówno zrobisz.
3. Tył barków i kaptury można robić z plecami
4.6 weidera sobie odpuść
5. dieta to 70% sukcesu
Ja tam klimatyzacji nie widziałem :P
7. Weź plan trenigowy z podwieszonych bo to co zapodałeś to nie przystoi komuś kto ćwiczy 2 miesiące a nie 2 lata. Jak poprawisz swoje treningi i podejście w głowie to i ciało się poprawi. Teraz jest lipa, człowieku 2 lata ćwiczysz a podejście masz jak te pizdy co do mnie na silownie przychodzą, młody macha gównianym ciężarem, wódke pije, diety nie ma pół roku na silowni a efektu 0.


Więc od początku. Dzięki za sensowną wypowiedź. taaaa, zdaję sobie sprawe z swojego dziecinnego podejścia, nie przeczę, spodziewalem sie tego. Zimny prysznic mile widziany także znowu dzieki ;D No to teraz punkty.
1. Czytalem ze schodzenie systemem odwrotnie proporcjonalnym ciężaru do powtórzeń to jest jakieśpropagandowe gówno a nie trening, nie jest tak? wiesz, te systemy np 8,8,6,6,6 lub 12,10, 8, 6... mozesz wyjaśnic? ;p
2. Ok, nogi plecy zaczynam. Tutaj chodzi o tę produkcję hormonów wzrostu? :) bo nie robilem np nóg z tego względu, że dobrze umieśnione uda mam od biegania. bez ściemy :D
3. Jak rozdzielić plan treningowy? System poniedziałek - sroda - piątek? pytam o ogóły, jak tego się dowiem to poszukam planu pod to. :/ no bo tych przykładowych jest tyle ze głowa mała. Ponadto nie mam mozliwosci chodzenia na siłownię profesjonalną, to co mam to laweczka łamana do ukosu, gryf hantle i wolny ciężar. Te podstawowe ćwiczenia złozone bedę w stanie zrobić na tym właśnie?
4. 6 weidera jest zła? z wszystkiego co robiłem to ona dawała mi jakieś widoczne efekty. Wyjaśnij proszę co w niej jest nie tak :D
5. Co do miejsca cwiczenia. Jak juz pisalem wczesniej, teraz na sezon letni cwiczyc lżej na wytrzymałość czy mogę spokojnie robić masówkę już na planie takim który będzie miał sens?
  • 0

parab0l
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wszelkie sporty
  • Staż [miesiące]:3lata
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:108
  • Pas [cm]:69
  • Udo [cm]:60
  • Wyciskanie [kg]:86
  • Waga [kg]:62

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.
za mlody jestes zeby nogi cwiczyc przynajmniej moim zdaniem. duzo osob wcale nie cwiczylo by nog gdyby nie to ze przez takie cwiczenia wydziela sie wiecej testosteronu a mysle ze w wieku 17 lat ma go az natto. co do treningu szczerze? mysle ze to genetyka ojciec zawdowo biegal mama to samo, taka mase osiagnalem na domowej silce jak bralem mass xxl (gainer) robilem po 1 cwiczeniu na kazda partkie powyzej pasa. tylko 4 serie takze sie nie przemeczalem. z tego co pamietam bylo to tak
poniedzialek:
klatka wyciskanie sztangi lezac
barki wyciskanie sztangi na stojaco

sroda:
biceps+ triceps

piatek:
plecy (to samo co na barki tylko sztanga szla za plecy)
przedramie

ale ten plan byl beznadziejny teraz ewentualnie dodal bym po 2 cwiczenia na kazda partie
  • 0

parab0l
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wszelkie sporty
  • Staż [miesiące]:3lata
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:108
  • Pas [cm]:69
  • Udo [cm]:60
  • Wyciskanie [kg]:86
  • Waga [kg]:62

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.
za mlody jestes zeby nogi cwiczyc przynajmniej moim zdaniem. duzo osob wcale nie cwiczylo by nog gdyby nie to ze przez takie cwiczenia wydziela sie wiecej testosteronu a mysle ze w wieku 17 lat ma go az natto. co do treningu szczerze? mysle ze to genetyka ojciec zawdowo biegal mama to samo, taka mase osiagnalem na domowej silce jak bralem mass xxl (gainer) robilem po 1 cwiczeniu na kazda partkie powyzej pasa. tylko 4 serie takze sie nie przemeczalem. z tego co pamietam bylo to tak
poniedzialek:
klatka wyciskanie sztangi lezac
barki wyciskanie sztangi na stojaco

sroda:
biceps+ triceps

piatek:
plecy (to samo co na barki tylko sztanga szla za plecy)
przedramie

ale ten plan byl beznadziejny teraz ewentualnie dodal bym po 2 cwiczenia na kazda partie
  • 0

explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.

za mlody jestes zeby nogi cwiczyc przynajmniej moim zdaniem. duzo osob wcale nie cwiczylo by nog gdyby nie to ze przez takie cwiczenia wydziela sie wiecej testosteronu a mysle ze w wieku 17 lat ma go az natto. co do treningu szczerze? mysle ze to genetyka ojciec zawdowo biegal mama to samo, taka mase osiagnalem na domowej silce jak bralem mass xxl (gainer) robilem po 1 cwiczeniu na kazda partkie powyzej pasa. tylko 4 serie takze sie nie przemeczalem. z tego co pamietam bylo to tak
poniedzialek:
klatka wyciskanie sztangi lezac
barki wyciskanie sztangi na stojaco

sroda:
biceps+ triceps

piatek:
plecy (to samo co na barki tylko sztanga szla za plecy)
przedramie

ale ten plan byl beznadziejny teraz ewentualnie dodal bym po 2 cwiczenia na kazda partie


Hmmm no dodałbyś, rozumiem. Tylko ze ja widzę podobieństwo w układzie cwiczeń na tle mojego, a mój plan zostal tak zbluzgany ;D
No to ja nie chcę brać kompletnie niczego, nie mówię oczywiscie o bilansie diety, zywieniu. Ale supli zero. wiem ze trudniej i wgl, ale poprostu nie chcę... hmmm no ja wlasnie z tymi nogami to nie mam pojęcia, bo wszędzie piszą ze trzeba. o ten testosteron chodzi? jesli tak to faktycznie nie sądze by był mi tak potrzebny. Hormon wzrostu bardziej bo juz nie rosnę więc... sam nie wiem. Co o tym Ty myslisz? :)
  • 0

paragraf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1430 postów
  • Pomógł: 2
119
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.

za mlody jestes zeby nogi cwiczyc przynajmniej moim zdaniem. duzo osob wcale nie cwiczylo by nog gdyby nie to ze przez takie cwiczenia wydziela sie wiecej testosteronu a mysle ze w wieku 17 lat ma go az natto.

Ludzie trzymajcie mnie bo nie wytrzymam...
Co ty piszesz człowieku. Za młody jest żeby nogi ćwiczyć? Niech jeszcze na wózku go wożą bo się od chodzenia zapompuje. Ja nie mogę. Takiego tekstu jeszcze nigdzie nie czytałem.
Explosion Masz 17 lat i musisz ćwiczyć wszystkie partie. Odradzam brania do serca i głowy rad tego pana pod nikiem parabol. Herezje że szok. Masz tu plan treningowy:
http://forum-kult...nych-ciezarach/
i zacznij czytac artykuly, ksiazki kulturystyczne. Wiedza jest wazna nawet nie wiesz jak bardzo.
PS. 69kg przy 172 cm wzrostu to całe nic, ja waże 79kg przy 182cm i powiem Ci że co najmniej 15 kg muszę dołożyć. A parabol za herezje to chyba powinien zosać przez kogoś upomniany bo nowych w bład wprowadza...

Użytkownik paragraf edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Dołączona grafika

parab0l
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wszelkie sporty
  • Staż [miesiące]:3lata
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:108
  • Pas [cm]:69
  • Udo [cm]:60
  • Wyciskanie [kg]:86
  • Waga [kg]:62

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.
skoro tak uwazasz. to nie sa herezje tylko fakty. oczywiscie ze moze cwiczyc nogi ale po za rozrostem masy nog nic mu to nie da bo testosteronu ma wystarczajaco a przypominam ze nadmiar powoduje lysienie. ps 69 kg to nie jest malo zalerzy jak kto chce wygladac ty sie pchasz w wyglad kulturysty a ja chce wygladac jak kolesie z 1szych stron men's health

Użytkownik parab0l edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

paragraf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1430 postów
  • Pomógł: 2
119
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.
Nie po prostu mnie przeraża myśl że robiąc coś moim celem była by przeciętnośc. To jest najgorsze co może w życiu człowieka spotkać.
zależy piszemy przez samo ż
nadto przed dt
człowieku zmień dział na fitness jeśli masz takie podejście.

Użytkownik paragraf edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Dołączona grafika

explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.

Ludzie trzymajcie mnie bo nie wytrzymam...
Co ty piszesz człowieku. Za młody jest żeby nogi ćwiczyć? Niech jeszcze na wózku go wożą bo się od chodzenia zapompuje. Ja nie mogę. Takiego tekstu jeszcze nigdzie nie czytałem.
Explosion Masz 17 lat i musisz ćwiczyć wszystkie partie. Odradzam brania do serca i głowy rad tego pana pod nikiem parabol. Herezje że szok. Masz tu plan treningowy:
http://forum-kult...nych-ciezarach/
i zacznij czytac artykuly, ksiazki kulturystyczne. Wiedza jest wazna nawet nie wiesz jak bardzo.
PS. 69kg przy 172 cm wzrostu to całe nic, ja waże 79kg przy 182cm i powiem Ci że co najmniej 15 kg muszę dołożyć. A parabol za herezje to chyba powinien zosać przez kogoś upomniany bo nowych w bład wprowadza...


Hmmm Paragraf :) może ja źle myślę, skoro chcę osiągnąć sportowy wygląd umięśnionego faceta, jednak nie typowego mini kulturysty, ze przy 172 wzrostu mam np 38-40 w łapie... nie chcę tego. Myślałem o około półrocznej - rocznej masówce, później ostrej definicji... jednak po tym co napisałeś parabol0wi, zaczynam sądzić, że to nie ten temat. Tak jak on chcę dażyć do wyglądu gości for example z mens health. Nie mam zamiaru wyglądać jak kurczak. Zanim zostanę za tę poprawkę zjechany, powiedz jak wiele moje dążenia, marzenia i plany, które wyżej skonkretyzowalem zmieniają sens tego tematu.
  • 0

paragraf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1430 postów
  • Pomógł: 2
119
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.
Spoko każdy robi to co chce. Matka mi mówiła jak zaczynałem ćwiczyć i urósł mi bicek z 28cm do 34 to mówiłem, że 40cm to już wstydu nie będzie. Ona mówi gdzie takie łapsko :o ?! Teraz jest 38cm i w szoku nie jest ;)
  • 0
Dołączona grafika

GośćGuest_tmnt_*

Guest_tmnt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.
parabol nie wprowadzaj ludzi w blad jak masz gowno a nie wiedze to sie nie odzywaj , a do kolegi wyzej :

jaki jest problem , bo juz przestalem rozumiec sens tego tematu

Dieta na mase z podwieszonych , jezeli nie dasz rady pilnowac diety w stu procetnach , bo to robia tylko nie liczni to skup sie na poszczegolnych produktach , masz duzo informacji na forum, i nie sluchaj jakiegos pionka , ktory cie wprowadza w blad . w dziale dieta masz wiele produktow opisanych , wiele diet, mozesz skombinowac cos pod siebie , eksperci ci wprowadza korekty , treningi sa gotowe , wez split 4 dniowy na mase , co do odzywek ? dlaczego nie chcesz brac ?

paragraf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1430 postów
  • Pomógł: 2
119
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.
Po pierwszych postach parabola węgiel mi w piwnicy zakiełkował a po kolejnych już zakwitł kurde ;)
  • 0
Dołączona grafika

explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.
Ok, o dietę odpowiednią już zadbam, bo już na tyle ostro mnie za jej brak zjechano ze idiotą bym był gdybym tego nie zmienił. Natomiast odżywki... hmmmm po pierwsze kojarzy mi się to z łatwizną (może źle, ale mam znajomych którzy opieprzają sie kreatyną, źle to widzę) drugie to to, że chcę dojść do czegoś kompletnie sam ( temu az 2 lata siepaniny na tej siłce bez sensu jak wkońcu wynikło) po trzecie to trochę jednak kosztuje, kasy na to bym nie miał.
No a co do diety, to jestem na garnuchu mamy jak wielu z nas, więc konkretnej diety bym nie mógł mieć jednak. Nawyki żywieniowe racja, o to bym dbał, jednak nic w stylu wyliczonych gramów bialka na kg ciała ani nic takiego ;/ bo przecież nie jestem w stanie przewrócić jadłospisu całej 5 osobowej rodziny pod siebie...
  • 0

explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.

Spoko każdy robi to co chce. Matka mi mówiła jak zaczynałem ćwiczyć i urósł mi bicek z 28cm do 34 to mówiłem, że 40cm to już wstydu nie będzie. Ona mówi gdzie takie łapsko :o ?! Teraz jest 38cm i w szoku nie jest ;)


No ja w bicku mam ok 32-33 bo nie mierzyłem od pół roku ;/ ale nie urosło dużo (tak tak, skutki tego planu). ale nie o to chodzi. Paragraf. Więc patrząc na moje dążenia, masz ogół wyobrażeniowy o który mi chodzi, to znaczy ideał figury wyraźnie umięśnionego biegacza na 100? :D Pytam bo chcę byś odpowiedział mi na jedno pytanie. Czy to, że nie chcę wyglądać jak typowy mały kulturysta, zmienia sens planu na masę? Czy spokojnie mogę ćwiczyc wszystko ostrą masówką tylko poprostu przez krótki czas a potem zająć się rzeźbą i innymi sportami (bieganie, pływanie)? CZY... czy jednak zakładając ze chcę wyglądać jak goście z Mens Health plan na masę przestaje mieć znaczenie? Błagam o odpowiedź...
  • 0

GośćGuest_tmnt_*

Guest_tmnt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.
Dobra , straszny syf się tu zrobił więc postaram ci się odpowiedzieć .

Biceps 32 , 33 , więc chyba dobrze o tym wiesz , że musisz brać się za konkretną ale to na prawdę konkretną masę , bierzesz plan 4 dniowy splt , zaczynasz dopilnowywać regularności snu , regularności posiłków , włączasz do swojej miski takie produkty jak : warzywa , owoce , platki owsiane , otręby , pestyki dyni , pestki słonecznika , twarogi , ryby , jaja , kurczaka , ryby z puszki i w innych postaciach , rysz , kasze , makaron . Piszę tak bardzo ogólnie , bo mówisz , że nie dasz rady trzymać się dokładnej diety .

Co do odżywek mówisz , że kojarzy ci się to z droga na skroty , wcale tak nie jest , odzywki za ciebie nic nie zrobią , nie zjedza posilku , nie pojda spac , nie pojda na trening , to tak jakbys powiedzial ze nie bedziesz jadl kurczaka , bo to pojscie na latwizne , bo ma duzo bialka i jest podstawa w diecie na masie i w diecie redukcyjnej .. Uzbieraj kasę , kupuj z 7 kg gainera , wlacz te produkty o ktorych ci pisalem i jazda .

Przed toba jakis rok konkretnej masy .

CZYTAJ CZYTAJ CZYTAJ , tyle .

Użytkownik tmnt edytował ten post Ponad rok temu


explosion95
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 lata stażu - niewielkie efekty. Korekta planu i podejścia.

Dobra , straszny syf się tu zrobił więc postaram ci się odpowiedzieć .

Biceps 32 , 33 , więc chyba dobrze o tym wiesz , że musisz brać się za konkretną ale to na prawdę konkretną masę , bierzesz plan 4 dniowy splt , zaczynasz dopilnowywać regularności snu , regularności posiłków , włączasz do swojej miski takie produkty jak : warzywa , owoce , platki owsiane , otręby , pestyki dyni , pestki słonecznika , twarogi , ryby , jaja , kurczaka , ryby z puszki i w innych postaciach , rysz , kasze , makaron . Piszę tak bardzo ogólnie , bo mówisz , że nie dasz rady trzymać się dokładnej diety .

Co do odżywek mówisz , że kojarzy ci się to z droga na skroty , wcale tak nie jest , odzywki za ciebie nic nie zrobią , nie zjedza posilku , nie pojda spac , nie pojda na trening , to tak jakbys powiedzial ze nie bedziesz jadl kurczaka , bo to pojscie na latwizne , bo ma duzo bialka i jest podstawa w diecie na masie i w diecie redukcyjnej .. Uzbieraj kasę , kupuj z 7 kg gainera , wlacz te produkty o ktorych ci pisalem i jazda .

Przed toba jakis rok konkretnej masy .

CZYTAJ CZYTAJ CZYTAJ , tyle .


Rok konkretnej masy, ale z założeniem że chcę dalej utrzymać w miarę szczupłą sportową figurę? Gainer czy białko (kreatyna) lepsze?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024