Skocz do zawartości


Zdjęcie

nóz i latarka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

nóz i latarka
Wczoraj wieczorem miałem przyjemność posparować ze starym znajomym, który nigdy tego wcześniej nie robił, ale jak załapał to "kasowanie mnie" szło mu całkiem nieźle :) . Jako że idea posparowania wyszła spontanicznie to za atrapy noza służyłu paczki chusteczek higienicznych (takie 2,5 - 3 calowe były te noże :) ). W każdym razie w którymś momencie (miejsce - mała salka, oświetlenie - kilka żarówek, więc ciemno nie było) zacząłem się wkurzać, że tak kiepsko mi idzie i wpadł mi do głowy pewien pomysł :idea: . Koleś nie miał pojęcia o istnieniu przy moim pasku Centuriona C2 i kiedy szykował się do ciosu ja szybciutko lewą ręką wyciągnąłem tę niewielką latareczkę i dałem mu po oczach :twisted: . Udało mi się wcelować idealnie w oczy :!: . Efekt? Koleś był całkiem zdezorientowany, prawie dwie sekundy zajęło mu uświadomienie sobie co się stało i powrót do planu zadźgania mnie :twisted: , ale już był pociety i podźgany kilka razy, a kiedy ja go chlastałem on nie robił praktycznie nic, nawet do głowy mu nie przyszło się bronić!

Czy ktoś oprócz mnie próbował tego na sparringach? Wygląda na to że dobrze opanowana latarka może dać sekundę a nawet dwie przewagi nad przeciwnikiem... A każdy wie co w takiej jednej sekundzie może się zdarzyć.... :twisted:
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóz i latarka
nie noszę ze sobą latarki, ale można nosić mąkę ;)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
pomysł jest wg. mnie bardzo dobry... i stary - od podstawówki znam :) - garść piachu w ręce - i świat należy do ciebie ;)
moze to nie jest czysta gra, ale ważne jest to, co jest skuteczne...

pozdro
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: nóz i latarka
latarka wlewej ręce jest dobrym pomysłem ale trzeba z nia sie oswoić bo w jej świetle ciut inaczej ocenia sie dystans


kooniu
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nóz i latarka
Bardzo dobry pomysł. Każdy trik jest ok jeśli przybliża nas do wygranej. Sam bedę musiał przeprowadzić taki eksperyment na sparingu.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: nóz i latarka
ja co prawda nie sparowalem z latarka ale przez przypadek zaswiecilem kumplowi w oczy moim waltherkiem i mowil ze to niezbyt przyjemne uczucie.
Przez chwile nic nie widzial a potem mial przez kilka minut w jednym oku plame taka jakby popatrzec przez lornetke na slonce.
Nie wiem jak to wytlumaczyc ale chyba kazdy wie o co chodzi

Wiec moze to byc calkiem dobry sposob na napastnika

KKamiLL
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nóz i latarka
Testowałem ostatnio na nocnym sparingu, efekt piorunujący = mocna latarka. Kolega przez pare sekund nie mógł sie zorientować gdzie jestem. Oberwał za ten czas kilka pchnięć atrapą.
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nóz i latarka
latarki taktyczne takie jak surefire maja mocno skondensowane swiatlo miedzy innymi po to wlasnie zeby chwilowo oslepic oponenta .
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: nóz i latarka
W sobotę kupiłem sobie (zupełnie nie w celach taktycznych) za 12 zł taki breloczek - latarkę LCD. Małe to, tanie, ale daje dość mocne światło. Zaświeciłem tym niechcący w oczy żonie i efekt był ten sam - chwilowe oślepienie, tak że dopiero po ok. 5 sekundach dostałem w głowę torebką.
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nóz i latarka
Też wyposażyłem sie w podobny breloczek :)
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóz i latarka

W sobotę kupiłem sobie (zupełnie nie w celach taktycznych) za 12 zł taki breloczek - latarkę LCD. Małe to, tanie, ale daje dość mocne światło. Zaświeciłem tym niechcący w oczy żonie i efekt był ten sam - chwilowe oślepienie, tak że dopiero po ok. 5 sekundach dostałem w głowę torebką.


i pewnie jeszcze nie doszedłeś do siebie bo latarka to raczej jest LED [LCD to wyświetlacz] ;)

Pozdrawiam
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóz i latarka

Też wyposażyłem sie w podobny breloczek :)

Dajcie se spokój z breloczkami.Flashlight AAA.Tez breloczek... :) tyle ze niezniszczalny.I cholernie przydatny.Raz kupisz i ..ja uzywam od pół roku, w tym cała zimę codziennie przez kilkanaście minut i jeszcze nawet nie przełaczyła sie na "moon'', nie mówiąc o zmianie baterii.
pozdro.
fraktal0
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: nóz i latarka

W sobotę kupiłem sobie (zupełnie nie w celach taktycznych) za 12 zł taki breloczek - latarkę LCD. Małe to, tanie, ale daje dość mocne światło. Zaświeciłem tym niechcący w oczy żonie i efekt był ten sam - chwilowe oślepienie, tak że dopiero po ok. 5 sekundach dostałem w głowę torebką.


i pewnie jeszcze nie doszedłeś do siebie bo latarka to raczej jest LED [LCD to wyświetlacz] ;)

Pozdrawiam


Napisałem LCD? To przez pomyłkę, oczywiście że LED. Po prostu częściej korzystam w życiu codziennym z LCD-ów, niż LED-ów. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024