Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening na utrzymanie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

maximuss81
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening na utrzymanie...
Witam,
obecnie jestem na etapie "kończenia" budowania masy mięśniowej i jestem zadowolony z efektów jakie udało mi się uzyskać - mam 172cm wzrostu i ok. 88kg wagi. To wszystko zbudowałem poprzez ciężki trening, dietę i odżywki (odżywka białkowa, aminokwasy bcca, glutamina). Od kilku lat leczę się na nadciśnienie (biorę lek Bisocard) i miewam (odziedziczone po mamie) bóle migrenowe, które zdarzają się często. To spowodowało, że podjąłem decyzję o zminimalizowaniu treningów do minimum. Chciałem wyrzeźbić i utrzymać to, co udało mi się uzyskać. Mam pytanie, czy np. trenując w miarę regularnie (załóżmu 3-4 razy w tygodniu) na minimum, np. wyciskając do tej pory 110kg na klatę, zminimalizowałbym ciężary na klatę (szatnga) do 60kg, jestem w stanie przez długie lata utrzymać sylwetkę jaką zbudowałem? Chodzi o zmniejszenie ciężarów do minimum, bo często mi się zdarzało, że po treningach przy "większych" ciężarach miewałem bóle głowy... a przy minimalnych (np. wspomniane 60kg) bólów głowy nie miewam.

Pozdrawiam
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na utrzymanie...
Co do tego czy uda Ci się utrzymać tą masę mięśniową można mieć lekkie wątpliwości, bo jednak jest to spora obniżka ciężaru, ale ważną rolę odegra dieta, dzięki niej ten ubytek zminimalizujesz, w jak dużym stopniu trudno powiedzieć.Można by może spróbować, aby pierwsze ćwiczenie wielostawne robić na normalnym ciężarze, aby ten bodzieć utrzymywać, gdyby jednak te bóle i po pierwszym ćwiczeniu występowały trzeba by innego rozwiązania szukać.Warto też, abyś BCAA miał, zabezpieczą Ci mięśnie.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024