Skocz do zawartości


Zdjęcie

33 TYGODNIOWY Plan treningowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Ozi3237
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

33 TYGODNIOWY Plan treningowy
Witam, przed sekundą się zarejestrowałem, w sumie zeby założyc ten temacik i podzielić opinie z nieco bardziej doświadczonymi osobami.

Chciałbym stworzyć dla siebie, plan treningowy, niby nic, gdyby nie to, że ma on trwać 33 tygodnie, a dokładnie 231 dni, czyli do 1 września, i ma być on tylko na mieśnie brzucha.
Może później dołożę, gdy mi coś nie będzie pasowało dodatkowy plan na inne partie mięśni.
Plan ambitny, ale wiem co to trening i umiejętnośc nie poddawania się.
Mam jakieś tam doświadczenie.Trenuję wioślarstwo, czyli jeden z najbardziej wytrzymałościowych sportów na świecie od 1kl. gim. teraz w piątek mineło 1 półrocze w 3 klasie.Więc 2 i pół roku spędzonego jest.
Dużo informacji napewno będzie potrzebnych, więc napiszę, jakby coś bylo więcej potrzebne, proszę napisac :

Płęć mężczyzna
Wiek 16lat ( r.96.)
Wzrost 184
Waga : 69kg ( Duże wahania miewam, aż sam się czasem dziwie np. w 1 tydz. potrafię przytyć 3 kg, a w nastepny je zrzucić).
W klacie 88
Biceps : lewy-33cm ; prawy 32cm
Celem jest w sumie " 8 - pak ", lecz nie tylko, akurat w tym temacie będe chciał troche porozmawiać o brzuszku, ale poza tym moim celem jest wzmocnienie siły, przytyć, czyli po prostu nabrać masę, by lepiej jeździć na ergometrze.

Ważną rzeczą jest napewno, że trenuję.Mam 8 jednostek treningowych w tygodniu.
Poniedziałęk 7.45 szkoła, kończę ją i trening zaczynam o 13.30.
Wtorek : trening na 7.30 ( wstaję około 6.30 +/- 10min. ), później szkoła na 10.20 i znów trening, basen od godz. 15.30 do 16.30.

Środa : Tak samo jak poniedziałek.
Czwartek : Tak samo jak wtorek ( lecz z rana często mamy bieg ), w tym, że 2 trening to siłowania.
Piątek : zupełnie jak P-n i środa.
Sobota : 8.00 - Bieg.
Niedziela : wolne.

Od razu mówię, że z góry nie mamy ustalone, co będzie na treningu, ale zawsze jest to na zmiane siłownia/ergometr.
Na ergo jeździmy różne tematy, więc zmęczenie również bywa czasem większe, a czasem mniejsze.
Myślę, że gdy na świeżo będę przedstawiał co mieliśmy w danym dniu to się ktoś połapie jak dostosować dodatkowe treningi.

Jakieś większe szczególy apropo treningów to np. :
Bieg - Zazwyczaj po własnym terenie do naszego " portu " , czyli w tę i spowrotem ~10km.
Trwa to moim tępem około godziny.
Nieraz trafi nam się 2x40min. / 5min. przerwy.
Biegam na 90-95% moich możliwości, zależy kto jest na treningu, bo gdy nie mam z kim biegać to jest cienko.
A tak to biegam prawie najlepiej z grupy.
Osiągi w sprawdzianach - aktualnie mamy sprawdziany biegowe tylko na 3km, na oko, co 3-5mies.( zalezy od sezonu )
Mój czas to ~12.30

Siłownię, tutaj od groma tego mamy.Ale ostatnio tylko 2 typy : obwodowa, no i chyba stacjonarna. nMie znam specjalistycznych nazw, więc może wymienię jak się robi, a ktoś od razu załapie o co biega.



Nasza najczęstsza to(stacjonarna ?) :

11 ćwiczeń, 6 serii na każdym, gdzie jedna serio to 35s pracy i 25s. odpoczynku.
Później przerwa 2 - 3 minuty, ( Nie mamy aż tak stałego planu, dlatego dlugosc przerwy sie zmienia i zależy od różnych rzeczy, np. czy prędzej graliśmy trochę w piłkę i tak dalej..)
I zmiana ćwiczenia, no i tak 11 razy, rozciąganie i koniec.

Obwodówkę o wiele rzadziej robimy, bo teraz ćwiczymy formę do obozu zimowego, na którym jest w sumie szczyt formy i robimy taka siłownię,co wyrzej wymieniłem, tylko jest 45s na 15s, zamiast 35s/25s i 7 serii a nie 6.

No ale jeśli mamy ten obwód to 4/5 serii
10/11 ćwiczeń, po 25/30 powtórzeń.
Między seriami 3 min. przerwy

Ergometr, wątpie czy ktoś tutaj będzie miał tyle wiedzy, żeby rozumieć jakie tamaty jeździmy, ale tak na wszelki, wolę napisac.

20min. ciągłej, bez zapinania butów, później fartlek 45min. co 5 min. przyspieszenie na maxa ( u mnie jest to 400watt )
na 15 chwytów, później jedziemy spokojnie I zakresem ( u mnie 165watt ) no i znów do przyśpieszenia.

5x8min. / 4 przerwy
2min. tempem 22, 2min. 24. ; 2min 26 ; 2min. 28
Watty pod tempo.

2x30min. : 5min. I zakresem, 20min. II zakresem ( 190watt ) i znów 5min. I zakresem, 5 min. przerwy i powtórka.

Ostatnio w sumie tylko to jeździmy, jak bd jakieś szczególowe zmiany to podam.

Chyba wszystkie potrzebne informację, żeby wiedzieć, jak przebiega mój tydzień treningowy, i tak, do tego chcę dorzucić jeszcze pare treningow w tyg., wiem, że łatwo nie będzie, ale chciałbym bardzo spokojnie zacząc, żeby organizm się przyzwyczaił i wtedy wzmacniać stopniowo.

Napewno dietka potrzebna.Lecz z jedzeniem u mnie różnie, do nie dawno zapotrzebowanie dzienne było hm..niewiarygodne ? Wystarczyło mi drobne śniadanie, coś typu miska płatków, 3/4 kanapki z pasztetem/dżemem/serkiem topionym, na obiad, który jadłem około 16 trochę makarony i mięsa, naprawde średnia dawka, kolacja - bywało różnie, czasem więcej, czasem mnóstwo, zazwyczaj własnie zauwazylem, ze największe pragnienie mam w granicach 18 i chyba wtedy braki za dnia się odyzwały.Teraz, odkąd coś się zmieniło, sam nie wiem co, mam inne nastawienie na świat, więcej śpie ( kiedyś to było 4-7h max ) jem więcej, śniadanie rano, później do szkoły robię sobę około 3/4 składanych kanapek, po trenigu pop. jestem już głodny, że hej, jem duży obiad, czasem nawet z 2 dań i kolację.Do każdego posiłku herbata, to u mnie codzienność. W sumie to tyle, co do jedzenie.
Choć bardzo mnie zainteresował artykuł " sportowiec lubi kofeinę ", chcę to wyprobować, ale zacząć od drobnej filiżanki. Zawsze dzień zaczynałem śniadaniem i herbatą, więc to też trochę kofeiny, ale nie to samo.Więc ocenię jak to działa.
Trochę tego napisałem, ale to nawet nie 50%, więc nie chce was załamywać moimi planami.
Plan ma mieć nacisk na piątek i sobotę. Wtorek i czwartek przy 2 treningach odpada.
Poniedziałek rano, bądz późno wieczorem, tak samo jak i środa, i piątek.W sobotę tak w godzinach 15-16.
Takie dodatkowe info, to napewno, że jestem bez żadnego nalogu, nawet nie piję nic.
Zamierzam robić, a raczej przerobić: a6v i ABS-y. na o wiele dłuższy, ale bardzo podobny plan.
Później dorzucę fotki i kontynuuję, a teraz jakieś opinie chciałbym poznać no i czy coś dorzucić z wymiarów, bądz infromacji.
Pozdr. Oskar
  • 0

paragraf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1430 postów
  • Pomógł: 2
119
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: 33 TYGODNIOWY Plan treningowy
88 w klatce i tylko brzuchem chcesz się zajmować :) 69kg przy takim wzroście a Twój priorytet to brzuch :D ? To jest jakaś paranoja.
  • 0
Dołączona grafika

PUMP
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2390 postów
  • Pomógł: 0
131
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Togo
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Rośnie
  • Wzrost [cm]:390
  • Biceps [cm] :27,3
  • Waga [kg]:80,5

Napisano Ponad rok temu

Re: 33 TYGODNIOWY Plan treningowy

88 w klatce i tylko brzuchem chcesz się zajmować :) 69kg przy takim wzroście a Twój priorytet to brzuch :D ? To jest jakaś paranoja.


Nie każdy chcę rosnąć ma swój priorytet i tyle .
  • 0
RAMIE W RAMIE JAK SPARTANIE ...
'' Bądź bardziej ambitny kiedy cie nie docenili robisz to dla siebie nie dla tych debili ''

paragraf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1430 postów
  • Pomógł: 2
119
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: 33 TYGODNIOWY Plan treningowy
Spoko ale facet który ma tyle samo w pasie co w pasie, albo 5cm więcej wygląda dość pokracznie, temu nikt nie zaprzeczy
  • 0
Dołączona grafika

Ozi3237
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 33 TYGODNIOWY Plan treningowy
To według Ciebie paragraf niby co powinno byc moim prorytetem ?
Nie widze tu żadnego ale, w klacie, przy mojej budowie wyglądam bardzo dobrze, 88 to wcale nie mało, szczególnie że nie mam ani % tłuszczu ( oczywiście przysłowiowo, bo wiadomo, ze kazdy ma około 3-5% najmniej ).Jestem lekusem, więc dobrze biegam, 184cm to u nas średnio, no i poza tym, sory.. ale nie chce wyglądać jak nie wiadomo jaki paker w wieku 16 lat i mieć 100cm w klacie.
I to wcale nie paranoja, paranoją jest to, że oceniasz moje parametry, nie wiedząc o co tak naprawdę chodzi w moim sporcie i wcale nie o siłe czy sylwetkę, a wytrzymałośc, jest to typowy sport prawie tylko na wytrzymałosc, no wiadomo trzeba mieć jakąs tam siłe, ale po co Ci ona, skoro nie dasz rady np. przejechać 6km na ergometrze ( przypominam - takie urządzenie wioślarskie do treningów ), no po co ? - Bezużyteczna jest wtedy.
Może rozwiń swoją wypowiedź, to wtedy możemy troche bardziej przegadać.
No i jeszcze jedno odnosienie, 69kg przy moim wzroście, to prawie idealna waga dla wioślarza.
Zależy jeszcze od kości i tak dalej.
Aha, żebym nie zapomniał, może edytuj posta, bo chyba malutki błąd ( " [...] ma tyle samo w pasie, co w pasie [...] " ) No chyba, że ja o czymś tu nie wiem.
Wrzuce fotki w ciągu tygodnia i zobaczysz, że ja temu zaprzecze, bo nie wyglądam pokracznie
  • 0

Najs Pakier
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazury
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:MMA,kulturystyka
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:66

Napisano Ponad rok temu

Re: 33 TYGODNIOWY Plan treningowy
Poczekaj na inne wypowiedzi... Empe czy kuba napewno cos ci doradza. 69 kg to wcale nie jest tak malo,przecietny mezczyzna

Paragraf starasz sie pomoc a pierdolisz jak zwykle glupoty czepiajac sie do mnie ze w blad wprowadzam... Czytajac twoje posty na forum panie znawco sie niechce nawet cie poprawiac niby masz te swoje wymiary ale kazdy z czasem do nich dojdzie moze jeszcze poczytaj troche a kiedys jak nabierzesz doswiadczenia pomozesz nowym na forum.

33 tygodnie pracy jednak robi to wrazenie :) Powodzenia zycze.

Użytkownik Najs Pakier edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Nie wazne kto umrze pierwszy, wazne kto wiekszy!

Bucy15
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 1352 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Łuków
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: 33 TYGODNIOWY Plan treningowy
Chcesz robić tylko brzuch? --- ABS II

Dietę unormuj, spójrz do podwieszonych.

Co do ćwiczeń to powiem szczerze, nie wiem jak to rozłożyć. Na moje oko to będziesz miał za dużo - przetrenowanie cię dopadnie.

Na każdym treningu przekraczam granice moich możliwości.

Jeśli pomogłem daj +

Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.

Nie pisać na PW/Priv.




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024