Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza dieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Lubinki
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pierwsza dieta
Witam wszystkich użytkowników przeglądających ten temat ! Wreszcie uświadomiłem sobie, że dieta i treningi przynoszą więcej korzyści niż strat, a więc.
Wiek: 15
Wzrost: 168cm
Waga: 55,7kg ~ 56kg
Plan treningowy: Jest, Wtorek, Czwartek, Niedziela [Jest to domowy trening z 19 odcinku KDF TV (ŁATWY)]
1a) Napinanie mięśni brzucha leżąc (m. brzucha)20 powtórzeń
2a) Wspięcia na palce obunóż 15-20 powtórzeń
3a)Przysiady klasyczne bez obciążenia (m. ud) 15-20 powtórzeń
4a)Podciąganie na drążku j.w. ze stopami opartymi o krzesło (m. pleców) 20 powtórzeń
5a)Pompki na kolanach 20 powtórzeń
6a) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz (m. naramienne) 10-12 powtórzeń
7)Uginanie przedramion z baniakami z wodą (m. dwugłowe ramion) 10-12 powtórzeń
8a)Pompki w podporze tyłem (m. trójgłowe ramion) 20 powtórzeń
9a) Uginanie nadgarstków z obciążeniem (m. przedramion)
+ Rozgrzewka i Rozciąganie.

Dzienne zapotrzebowanie kcal: ~ 2110kcal (56kg x 24 x 1.2* = 1612kcal + 500kcal extra ~ 2110kcal)

Węglowodany (50%):
Zapotrzebowanie w kcal: 1050kcal
Zapotrzebowanie w gram: 262,5g

Białko (30%):
Zapotrzebowanie w kcal: 630kcal
Zapotrzebowanie w gram: 157,5g

Tłuszcze (20%):
Zapotrzebowanie w kcal: 420kcal
Zapotrzebowanie w gram: 47g

* 1,2 = ćwiczenia 3 razy na tydzień + praca na siedząco (komputer, TV itp)

Czy taka dieta była by odpowiednia i czy da rade zastąpić niektóre produkty innymi:


I Śniadanie

Chleb żytni pełnozarnisty – 63g
Pierś z kurczaka b/s – 52,5g <<< Nie da rady zamienić to na coś bardziej dostępnego ?
Orzechy nerkowca – 10,5g <<< Dosyć drogie, da rade co innego ? Jeżeli NIE to płakać nie będę.
Morele suszone – 21g <<< Nie przepadam za morelami, mam jakiś wybór, np. suszone jabłka ?

II Śniadanie

Bułki grahamki – 63g
Pierś z kurczaka b/s – 42g <<< Nie da rady zamienić to na coś bardziej dostępnego ?
Pomidor – 105g <<< Nie jadam, można prosić o zamiennik ?
Masło orzechowe – 12,6g <<< Różnie bywa z dostępnością, jakie zamienniki ?

III Posiłek

Bułki grahamki – 63g
Pierś z kurczaka b/s – 52,5g <<< Nie da rady zamienić to na coś bardziej dostępnego ?
Papryka czerwona – 84g <<< Jakie zamienniki ?
Pomidor – 84g <<< Nie jadam, można prosić o zamiennik ?
Masło orzechowe – 12,6g <<< Różnie bywa z dostępnością, jakie zamienniki ?

IV Posiłek – przed treningowy

Ryż brązowy – 63g <<< Chyba zadam głupie pytanie, ale cóż. Mogą być wafle ryżowe ?
Dorsz – 52,5g <<< Nie ma mowy, co najwyżej filet. Proszę o zamienniki.
Brukselka- 105g <<< Ujdzie, proszę o zamiennik.
Oliwa z oliwek – 10,5g <<< Ja to mam po prostu łyknąć, tak jak kielicha ?

V Posiłek zaraz po treningu

Miód, Carbo – 52,5g <<< Chyba na początek te Carbo mi się nie przyda, Miód przejdzie ale czy potrzeba mi go aż tyle ?
Białko np.: System Protein 80 – 10,5g <<< Brat mówi, że branie białka na start nie ma sensu, ale jeżeli to konieczne to mam WPC 80 Łowickie mogę kupić (o ile powiecie mi które)
@@@ Powiem tak, jeżeli to ma mi pomóc to jestem skłonny zakupić suple, ale z tego co wyczytałem przy moich gabarytach i stopniu zaawansowania nie ma to najmniejszego sensu :thumbsup:.

VI Posiłek po treningowy

Ryż dziki – 60g <<< Zakupy robione setki razy, a ja pierwszy raz o takim czymś słyszę...drogi, dobrze dostępny ten ryż ? Poproszę o zamienniki.
Wołowina, rostbef – 52,5g <<< Nigdy nie przepadałem za wyrobami mięsnymi, da rade to kupić w postaci jakiejś hmm... wędliny ewt. szynki ? Poproszę o zamienniki.
Brokuły – 105g <<< Mam parowar, więc nie powinno być problemu.
Pomidor – 105 g <<< Nie jadam, można prosić o zamiennik ?

VII Posiłek –Kolacja

Twaróg półtłusty – 84g <<< Może być np. twarożek na kanapki od np. Piątnicy [Kaufland] <uwielbiam go jeść ?
Oliwa z oliwek – 10,5g <<< Ja to mam po prostu łyknąć, tak jak kielicha ?


Wartość energetyczna – ok.2100kcal
Białko – ok.117,6g (zwierzęce ok. 70%)
Tłuszcze – ok.56,7g
Węglowodany – ok.277,2g

Z góry dziękuje za pomoc !
PS. Jeżeli jest możliwość ugotowania/zrobienia< nie wiem jak się mówi :/ w PAROWARZE, to proszę o poinformowanie mnie o tym.
PS II. Czy w dni, w których nie ma treningu powinienem jeździć na rowerze ? Zazwyczaj robię tak do 20km, dość spokojnym tempem.

@@@ Nie piję, nie palę, nie jem w fast foodach, słodycze spożywam sporadycznie.

Użytkownik Lubinki edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Gutaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 2
29
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Grafika, Webmastering, WebDesign, Sztuki Walki, Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:7
  • Wzrost [cm]:186
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:59
  • Przysiad [kg]:10x120
  • Wyciskanie [kg]:85
  • Waga [kg]:82,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza dieta
na początku rozgrzewka + rozciąganie, później trening i po treningu rozciąganie.
Nie rozumiem po co dieta osobie w tak młodym wieku...wystarczy że będziesz dobrze i zdrowo jadł i tak urośniesz
no niby jest trening znośny, ale wiadomo na siłowni będzie o wiele lepiej. Ja bym osobiście podmienił trening mieśni brzucha na ABS
i przynajmniej w tych wszystkich ćwiczeniach robił chociaż 2 serie
  • 1

"Kiedy coś sobie obiecujesz, nie możesz się poddać. Gdy jesteś na siłowni musisz wypełnić obietnice jaką sobie złożyłeś. Ludzie, którzy potrafią się motywować w każdej dziedzinie to przeważnie Ci którzy wygrywają."


Lubinki
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza dieta
Dieta to przy okazji zdrowe odżywanie, więc nie wiem dlaczego miałbym jej nie stosować. A chyba lepiej żebym przez rok nie zatruwał sobie organizmu jakimiś śmieciami, tylko jadł dobrze dobrane posiłki. Teraz przez miesiąc chce korzystać z tego planu treningowego, a na wrzesień mam załatwiony karnet na siłownię i tam będę ćwiczył pod okiem profesjonalisty. Wracając do tematu, czy ktoś będzie tak miły i lekko skoryguję mi powyższą dietę?
PS. Dzięki za radę z tym ABS.

Użytkownik Lubinki edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024