Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak stosować odżywki z wybraną dietą?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

tigerek1
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:172
  • Klatka piersiowa [cm]:80
  • Pas [cm]:66
  • Waga [kg]:47

Napisano Ponad rok temu

Jak stosować odżywki z wybraną dietą?
Witam. Jestem tutaj nowy, poszperałem na forum i liznąłem trochę info. Ale do rzeczy. W sierpniu kończę 17 lat, mam 172 cm wzrostu i od ~ 2 lat ważę tyle samo - tylko 47 kg. Uprawiam regularnie w sumie każdy sport jaki się nadarzy. Od niedawna postanowiłem ze sobą coś zrobić, chodzić na siłownię, zmienić dietę aby przytyć, zwiększyć masę, oczywiście co za tym idzie rzeźbę też. Z programem do ćwiczenia raczej nie będzie problemu bo tata także 'pakuje' więc o to się nie martwię. Zależy mi na dobrej diecie połączonej z odżywkami, które mam: Whey Mass Builder, BCAA XTRA (Activlab), Carbo, Kreatyna (Olimp). Znalazłem tę dietę i chciałbym abyście pomogli mi jakoś wpleść w nią wyżej wymienione odżywki, ewentualnie zmienić dietę do moich warunków fizycznych.


I posiłek
150gr. Płatków owsianych
40 gr. Proszku proteinowego
100gr chudego sera białego lub 3 jaja
300-500ml. Mleka
łyżka oleju lnianego
owoc

II posiłek
Porcja Gainera
Łyżka oleju lnianego
owoc

III posiłek
8 kromek chleba razowego
150gr. Piersi z kurczaka
warzywa

IV posiłek (przedtreningowy)
125gr. Ryżu brązowego
150gr Piersi z indyka
surówka

Trening

- Bezpośrednio po treningu carbo 40-70gr
(z braku pieniędzy można zastąpić 100gr. Bialego rozgotowanego ryżu+ banan)
oraz porcja odzywki bialkowej

V posiłek
125gr. Makaronu
150gr. Piersi z kurczaka
surówka

VI posiłek
150-200gr. Twarogu / 150gr. Tuńczyka w sosie własnym
warzywa
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak stosować odżywki z wybraną dietą?
47kg, łohoho pokaż fote:), skoro taka pakuje, to chyba nie odziedziczyłes sylwetki po nim, 17 lat i 172 to niedowaga jak sie patrzy, ale da sie nabić troche kg.
-nie zastępuj posiłku gainerem!!
-te 6 posiłków to minimum przy takiej wadze
-zamiast jeść na 1 raz 150g mięsa zjedz po 100g na 2 razy
-mniejsze posiłki i czestsze, najlepiej co 2h
-jedz czosnek, pij dużo wody, żuj gume, zeby poprawić apetyt i trawienie, możesz też kupić apetizer(podobno działa)
  • 1
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

tigerek1
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:172
  • Klatka piersiowa [cm]:80
  • Pas [cm]:66
  • Waga [kg]:47

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak stosować odżywki z wybraną dietą?
Foto zamieszczę później, chociaż nie chce tu ludzi straszyć.
Czyli jeśli te 6 posiłków to minimum, to zmodyfikować ten plan żywieniowy dnia jakoś co 2-2,5h? I co wtedy dołożyć i w jakie miejsce? Właśnie, ten plan może być w dni nauki szkolnej, bo wtedy trening przypada faktycznie na tą godzinę, ale teraz chodzę na siłke tak koło 10 rano, to jak dostosować ową dietę do takiego planu dnia?
Kolejnym pytaniem jest jak przyrządzać tego kurczaka? Tzn nie wiem smażyć czy jak. A i czy jakieś przyprawy typu curry, gyros wchodzą w grę?
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak stosować odżywki z wybraną dietą?

Foto zamieszczę później, chociaż nie chce tu ludzi straszyć.
Czyli jeśli te 6 posiłków to minimum, to zmodyfikować ten plan żywieniowy dnia jakoś co 2-2,5h? I co wtedy dołożyć i w jakie miejsce? Właśnie, ten plan może być w dni nauki szkolnej, bo wtedy trening przypada faktycznie na tą godzinę, ale teraz chodzę na siłke tak koło 10 rano, to jak dostosować ową dietę do takiego planu dnia?
Kolejnym pytaniem jest jak przyrządzać tego kurczaka? Tzn nie wiem smażyć czy jak. A i czy jakieś przyprawy typu curry, gyros wchodzą w grę?

10 rano troche za wcześnie, jak masz możliwość to popoludniu, kiedy jesteś napakowany węglami i masz dużo energii, pikantne przyprawy mogą być, kurczak przygotuj jak chcesz ale wg mnie najlepszy jest w parowarze, później gotowany, i na końcu smażony(nie griluje, nie mam możliwośći) posiłki daj np 3x100g mięsa+100g ryżu, zjedz 2 posiłki przedtreningowe 2h wcześniej mięso+ryż 1h wcześniej makaron/ryż/kasza same węgle będziesz miał dużo energii na siłowni, zrobisz zajebisty treningi efekty będą szybsze, w trakcie treningu pij carbo jeżeli masz(przed chwilą widziałem na allegro promocje 3kg Activlaba za 38zł) po treningu uzupełnij węgle i białko. Jeżeli uparłeś sie już na gainera, chociaż uważam, że to bez sensu(pewno Kuba poleci Ci gainera) to pij 2xdziennie między posiłkami małe porcje ok 40g
  • 1
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

tigerek1
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:172
  • Klatka piersiowa [cm]:80
  • Pas [cm]:66
  • Waga [kg]:47

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak stosować odżywki z wybraną dietą?
Jasne. To zrobić IV posiłek makaron/ryż/kasza + trochę kurczaka i to będzie ten 1 h przed treningiem i III posiłek (2h przed treningiem)kurczak + ryż ?
Carbo mam Olimpu póki co, ile go rozpuścić? Te 40g starczy? Bo nie chcę przesadzać też z tym :thumbsup:
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak stosować odżywki z wybraną dietą?

Jasne. To zrobić IV posiłek makaron/ryż/kasza + trochę kurczaka i to będzie ten 1 h przed treningiem i III posiłek (2h przed treningiem)kurczak + ryż ?
Carbo mam Olimpu póki co, ile go rozpuścić? Te 40g starczy? Bo nie chcę przesadzać też z tym :thumbsup:

ten1h wczesnie może być bez kury, sama aksza/makaron.ryż
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

tigerek1
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:172
  • Klatka piersiowa [cm]:80
  • Pas [cm]:66
  • Waga [kg]:47

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak stosować odżywki z wybraną dietą?
Okej, jestem już po tym posiłku przed treningiem i zaraz idę na siłke, zobaczymy jak to tam będzie.
Ale nie powiem, śniadanie było konkretne i ledwo co zmieściłem :thumbsup:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024