Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia na wzmocnienie pleców.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

konmucha
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ćwiczenia na wzmocnienie pleców.
Mam uszkodzony jeden kręg i w ogóle wielkie kłopoty z plecami ;) . Muszę je koniecznie wzmocnić! Już wiem, że muszę chodzić na basen i pływać kraulem, ale nie zawsze mam na to czas ;). Jakie są ćwiczenia (takie lżejsze, bo gdy podnoszę coś ciężkiego łamie mnie w krzyżu) na wzmocnienie pleców?

Proszę o odpowiedzi
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na wzmocnienie pleców.
To powinien stwierdzić lekarz (najlepiej sportowy).
Nie wiedomo w jakim stopniu i który kręg masz uszkodzony.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na wzmocnienie pleców.
Na wzmocnienie prostowników grzbietu możesz robić (oczywiście jeśli lekarz wyrazi na to zgodę jesli nie to nie rób tych ćwiczeń które ci opisze).
Wzmocnienie prostowników grzbietu to dośćprosta sprawa:

ćwiczenie nzywa się wznosy tułowia z opadu:

kładziesz się np. na kanapie tak aby nogi były unieruchomione (wkładasz między oparcie kanapy a poduszki na których się siedzi albo ktoś siada ci na nogi) i tak zchodzisz tułowiem jak najniżej i do góry, do góry aż do oporu jak najbardziej umiesz. I jeśli lekarz wyrazi zgodę to rozpisze ci ile i kiedy możesz wykonywać no chyba że lekarz sam ci o tym powie.
  • 0
Dołączona grafika

wilk007
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na wzmocnienie pleców.

Mam uszkodzony jeden kręg i w ogóle wielkie kłopoty z plecami ;) . Muszę je koniecznie wzmocnić! Już wiem, że muszę chodzić na basen i pływać kraulem, ale nie zawsze mam na to czas ;). Jakie są ćwiczenia (takie lżejsze, bo gdy podnoszę coś ciężkiego łamie mnie w krzyżu) na wzmocnienie pleców?

Proszę o odpowiedzi

w twoim przypadku kłania się ortopeda-jak nie będzie przeciwwskazań to coś zaproponujemy.ps. po to masz chodzić na basen żeby wzmocnić plecy,bo w wodzie jak wiadomo mięśnie się rozluźniają a i opór jest mnieiszy żeby nie nadwyrężyć uszkodzonego mięcha,stawów,ścięgien itd.skoro lekarz zalecił ci pływanie to rób tak-na pewno ci to pomoże a z czasem będziezs mógł wykonywać ćwiczenia z obciążeniem
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024