Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Witam

Mój brat pare lat temu trenował kickboxing i poznał sie na treningu z kolesiem co uczy walczyć w wojsku(jakieś kombaty itp.). Wszystko było OK dopuki ten koles niezrobił sie dla niego takim autorymetem że zaczął trenować tak jak on. Mój brat miał wtedy 17 lat a ten koleś koło 30. Ćwiczył tak jak ten koleś a ten koles miał świra na punkcie SW. No i cóz ćwiczenia mojego brata nierzadko kończyły sie tym ze moja mama znajdowała go w swoim pokoju nieprzytomnego ze zmeczenia. Wszyscy tłumaczyli mu żeby troche zwolnił itd. bo coś mu sie stanie ale on i tak niesłuchał. Codziennie jadł białko i ćwiczył. Po roku okazało sie że z 70kg waży coś koło 100kg 8O . Niby wszystko fajnie bo przypakowany spoko wygladał ale okazało sie potem ze ma zjebane przez to ciśnienie. Okazało sie że musi zrezygnować z treningów i ćwiczeń bo ma przez te ćwiczenia słabe serce i poważne problemy z ciśnieniem a rozstępy miał na brzuchu i na rękach jak kobieta w ciąży. Cóż teraz po 5 latach powoli wraca do trenowania ale juz tylko rekreacyjnie.
Co sądzicie o takim trenowaniu i czy znacie podobne sytuacje?? .
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
we wszystkim trzeba miec umiar : z piciem , jedzeniem ,narkotykami,szybka jazda samochodem,hazardem, sportem.jesli nie przestrzega sie tej zasady to mozna zle skonczyc.twoj brat zeby nadazac za tempem narzuconym przez trenera zaczal sie koksowac,zbytnio eksploatowal swoj organizm ,przeciazal go,przetrenowal a to zle wplywa na zdrowie.tak wiec umiar i zdrowy rozsadek i wszystko bedzie dobrze :!:
pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_carrneiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???

umiar i zdrowy rozsadek

Nom jedno wychodzi z drugiego. Jak najbardziej zgadzam sie z przedmówcą.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Takie sa skutki bezmyslnego brania koksu. Wielu, niestety az zbyt wielu 17-latkow bierze w tym udzial. Ale, ze ten 30-letni "guru", go nie przystopowal....
I w sumie, po co do combatow zrec koks, skoro tam i tak glownie nie liczy sie masa? Chyba, zeby groznie wygladac w tym opakowaniu z moro...
K_P
  • 0

budo_ab1983
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
sorry, ale gdzie jest napisane, ze on bral koks? Hellman napisal tylko ze jego brat codziennie jadl bialko.
  • 0

budo_harnaś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Jego waga skoczyła z 70 kg na 100 kg w ciągu 1 roku + miał rozsępy + kłopoty a sercem = musiał brać koks. nie trzeba tego pisać.
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Hola Hola panowie :!: on niebrał żadnych koksów i tego typu używek. Przymnie oddzielał białko od żułtka :!: i wypijal białko. A ten koleś 30 letni miał tak jak pisałem świra na punkcie SW. I to przez niego teraz on skończył trenować a nie przez trenera kick-a. Cóz pewnie ze on powinien wiedzieć gdzie jest granica ale cóż ... .
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Hellman , czy naprawde jestes sklonny myslec ze cwiczac normalnie,nie biorac koksu mozna przytyc 30 kg w ciagu roku ( z tego same miesnie a nie tluszcz)?!?!? ten trener 30 letni to musialbyc jakis spec prawdziwy ze w rok zrobil z niego terminatora na zdrowym żarciu 8O 8O 8O a tak na serio to rozstepy , klopoty z sercem typowe symptomy brania koksu. brat zwyczajnie Cie oszukal moim zdaniem jesli sie wyparl uzywania metki i omki :evil:
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Niewiem może masz racje ale ja go znam - ćwiczył codziennie po dwa razy przez godzine.
Pozatym jakbys miał taki zestaw jak on to wątpie żebyś go wytrzymał. Mój brat jest uparty jak osioł i tyle jak sobie wmówił ze będzie trenował to robił pare serio po np. 60 pompek potem 60 brzuszków, podciąganie sie itd itp. Ale znam go i wiem że nic niebrał nic - wiem ze teraz pomyślicie sobie ze jestem głupi ale cóż ... .
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
zgodze sie tutaj z kolegami,nie wydaje mi sie ze mozna osiagnac takie rezultaty nie biorac nic tym bardziej w takim okresie!na Twoim miejscu zastanowilbym sie mocno i pogadal z bratem. :roll:
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Panowie tak jak juz pisałem niewiem czy czegoś niebrał bo przecierz go niesledziłem. Pozatym nieznam sie na koksach i tego typu rzeczach bo niebiore i niebede brał wiec niebede sie na ten temat wypowiadał bo nieznam sie na tym.
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
hmm jakby od kilku serii po 60 pompek, brzuchow i drazka się 30 kg rocznie robiło to ja już bym chyba 2 setki miał :wink: Z pewnością chłopak coś brał.

No i szkoda że nie znalazł jakieś przeciwwagi dla swojego idola np. trenera który zaproponował by mu zawody czy, coś w ten deseń wtedy wiele h treningu z pewnoscia dalo by efekt lepszy.
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Nie wiem,może ja się nie znam,ale od tak wykańczającego treningu to raczej masa spada a nie rośnie 8)
Więc wersja z koksem wydaje się bardzo prawdopodobna.Szczególnie,że mówisz,iż ten jego mistrz miał na niego ogromny wpływ.Mógł mu coś podać,aby postępy twojego brata były szybsze,a że jego zdrowiem się pewnie za nadto nie przejmował to tak wyszło :roll:

Pozdrawiam
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
tez obstawiam na koks, sorry ale sa rzeczy niemozliwe 8O przy treningu codziennym ( a jesli mowisz ze cwiczyl nawet dwa razy dziennie) ciezko jest wypracowac mase tymbardziej jesli byly to cwiczenia typu pompki, brzuszki itp..... jak by tak bylo to bym byl bykiem ze hoho 8)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Przy takim sposobie cwiczenia, to sie gubi mase, a nie zyskuje. Po takim cyklu treningowym to powinien wyjsc chudy i wyrzezbiony jak wior. Poza tym po prawdzie, jesli dobrze zrozumialem to ten jego terning nie byl wcale taki nekajacy. Przez wiele lat dzien zaczynalem od 100 pompek, 100 brzuszkow i 12 km biegu, a pozniej po poludniu byl normalny trening i rozstepy mi sie nie porobily raczej, wydolnosc serca mialem "olimpijska" wowczas.
K_P
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Co do koksu trzeba tez wziac pod uwage ze w wieku 17 lat i tak chlopakowi hormony szalaly, wiec anabolizm mial przyspieszony. moglo sie obejsc bez koksu, albo przy malych ilosciach. Co do treningu to 12 km biegu nijak sie ma do silowki (pompki). Normalne ze bieganie rozwija wydolnosc (srce i pluca). Zas po sobie wiem ze trening silowy je uposledza, jest to nawet potwierdzone badaniami. [/center]
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Co do koksu trzeba tez wziac pod uwage ze w wieku 17 lat i tak chlopakowi hormony szalaly, wiec anabolizm mial przyspieszony. moglo sie obejsc bez koksu, albo przy malych ilosciach. Co do treningu to 12 km biegu nijak sie ma do silowki (pompki). Normalne ze bieganie rozwija wydolnosc (srce i pluca). Zas po sobie wiem ze trening silowy je uposledza, jest to nawet potwierdzone badaniami.
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
jak ma sie przyspieszony metabolizm to nie tak latwo zbudowac mase nie sadzisz? a bez koksow nie moglo sie raczej obejsc bo:
-przytyl w ciagu roku z 70kg do 100kg z czego wszystko to miesnie a nie brzuch
-mial rozstepy jak "kobieta po ciazy"
-popsulo mu sie cisnienie
-mial potem problemy z sercem
:idea: :?:
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Czytaj dokladnie - nie metabolizm a anabolizm ( zasadnicza roznica ). Poza tym nie twierdze ze nie bral czegos. Moim zdaniem jednak moglo sie obejsc bez koks. Zalezy jeszcze jakie mial geny. Poza tym udowodnine jest ze trening silowy uposledza wydolność dlugodystansowa organizmu. Moze tez spowodowac oslabienie serca i pluc. Przez obumieranie naczyn kapilarnych w nich. Chociaz owszem 30 kg. miesni w rok budzi powazne podejzenia.
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Maddrajwer ... chyba żartujesz. W kazdej chwili moge ci dostarczyc tony danych wyraźnie wskazujących ze jest zupełnie odwrotnie niz piszesz. Trening siłowy .....jakież to abstarkcyjne ....inaczej wyglada trening siłowy kulturysty, inaczej boksera a jeszcze inaczej pingpongisty. Dokładnie w tamte wakacje grupa szwedzkich naukowców ( w ich skł. był min facet nominowany do nagrody Nobla) opublikowała dane swych wieloletnich badan z których jasno wynikało ze jednym z najlepszych sposobów na budowanie wydolności, poprawienia stanu zdrowia, tezyzny fizyczne, dobrego funkcjonowania organizmu niemal w kazdym aspekcie itp itp jest nie tenis, nie basen, nie jooging lecz racjonalnie i odpowiednio prowadzony rekreacyjny trening siłowy. Zreszta ... temat rzeka, chyba jeden z cyklu : czy mleko jest dla ludzi czy dla zwierzat ? Jeden naukowiec pisze tak drugi siak.
Co do samego faktu złapania tak wielkiej masy... na moim osiedlu mieszka chłopak który dokonał tego samego. Prze kilka lat uprawiał kolarstwo, wiec wiadomo jak wygladał, poczym wziął sie z wielka pompą za siłownię. Z ok 70 kg. skoczył na 115 - zajęło mu to jakieś półtora roku. Ale trenował wyłącznie na siłowni. Oficjalnie sie przyznawał do testosteronu i deki , ale co do ilosci to nie mam bladego pojęcia. Powiem Wam ze to niezły szok zobaczyć taka metamorfoze w tak krótkim okresie czasu. Naprawde przez jakis czas na osiedlu mówiono niemal wyłącznie o nim:) Dzis natomist zaczyna sie już mówic o jego problemach ze zdrowiem ... przedewszystkim stawami ale i nie tylko.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024