Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Severe - nie wyssalem sobie tych informacji z palca. Mialem to w tym roku na fizjologii wysilkowej. I jednak zostane przy swoim. Pamietasz jeszcze wyciskanie jako element bojow silowycz ( razem z rwaniem i podrzutem - polegalo na wycisnieciu sztangi nad glowe w staniu ) zostal wycofany wlasnie przez to ze przeciazalo caly uklad krazenia. Polega to na tym ze podniesione cisnienie w klatce piersiowej ( przy treningu silowym ) blokowalo przeplyw krwi. Serce zaczynalo bic szybciej i podnoscic cisinienie ( zeby pokonac ten opor ) Tworzylo sie bledne kolo az do ustania wysilku. Bardzo niebezpieczne bledne kolo. Poza tym po sobie widze o ile trudniej mi wypracowac kondycje ( Przygode ze sportem zaczynalem wlasnie od silowni ). Ja tez mialem problemy (nadal mam ) ze stawami mimo ze nie bralem koksu. He He moze latwiej bedzie w to uwiezyc bo nie mialem tak spektakularnych efektow. Jezeli chcesz to mzemy podyskutowac na ten temat - lubie fizjologie.
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Generalnie chyba sie rozumiemy :D A jeśli nie to różnce sa na innym poziomie. Podałeś przykłady ; wyciskania itp, nie rozwinąłęś tego a ja natomiast za bardzo sie nie orientuje ale sadze ze piszesz o wyciskaniu w kontexcie profesjonalnych zawodów. Wiem ze sa na tej planecie ludzie którzy nad głowę unosza po kilkaset kilo wiec chyba nie jest rzecza dziwną ze to moze byc niebezpieczne. Ale ja o treningu siłowym pod takie wyczynowe zawodostwo nie piszę. Pisze o treningu siłowym jako uzupełnieniu treningu jakiejkolwiek dyscypliny co powszechnie jest praktykowane przez chyba wszystkich sportowców poza szachistami itp.
Tu chyba nie trzeba skupiac sie wyłacznie na siłowni. Napewno wiesz ze inne dyscypliny tez nie sa wolne od pewnego ryzyka zwiazanego z intensywnościa ich uprawiania. Popatrz na takich maratonczyków ... waża tyle ze pewnie na komarach zdolni byli by fruwać a po dobiegnieciu na mete wyglądaja jakby ich ktoś pozdejmował z krzyża. Nie znam zadnych danych, parametrów, odzwierciedlajacych np. prace ich serca po takim wysiłku ale sadze ze były by one conajmniej szokujące.
Co do siłowni samej w sobie, ja miałem taki okres ze przez rok z niej nie wychodziłem, trenowałem bardzo intensywnie i oczywiście niczym nie uzupełniałem co by masa nie spadała. Musze powiedziec ze z moja kondycją i wydolnościa było fatalnie. Teraz odwróciłem proporcje i trenuje boks aeroby troszke z zapasami zaczynam a na siłce max. 2 razy w tyg. i ..... jest bosko ! Czuje zwiekszenie siły, dynamiki, sprężystości itp .....Pozdrawiam !
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
No to ogolnie sie rozumiemy :) Mam propozycje - sprawdz sam wplyw obciazenia na uklad krazenia. Najlepiej na silowni skorzystaj z suwnicy do cwiczenia nog, albo hack-maszyny. Zaloz duze obciazenie ( tak zeby zrobic samemu maks 6 powtorzen ) i zrob ile dasz rade plus 2-3 z pomoca partnera.... Jak sie czujesz ??? Te zawroty głoy i mroczki to efekt niedotlenienia mozgu. A to z koleji efekt wlasnie za wysokiego cisnienia w klatce piersiowej, blokujacego krwiobieg. Tak jest przy prawie wszystkich cwiczeniach silowych. Szczegolnie tych wymagajacych pracy gornych partii ciala lub ich usztywnienia. Oczywiscie przy mniejszych obciazeniach, odpowiedniej technice i oddychaniu niedokrwienie jest mniejsze. Ale zawsze .... Jezeli Ciebie lub kogoś to interesuje to moge wszyperać dokladny mechanizm tego zjawiska i fachowe nazwy, ale chyba nie o to tu chodzi. Co do treningow silowego i kondycyjnego poza tym ze ten drugi w pewnym wieku moze upsledzic dzialanie serca i pluc. To po okresie dojzewania kazdy z tych treningow "przestraja organizm na swoje". Silowy zwieksza zapas atp w miesniach oraz poziom enzymow ( to jest wielkie uproszczenie zagadnienia ) odpowiedzialnych za prace beztlenowa. Kosztem ( niestety )pracy tlenowej. Trening kondycyjno dziala odwrotnie. Radosna nowina ;) jest to ze w pewnym stopniu mozna je pogodzic.

Pozdrawiam
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Wzioł sporo koksu i pewnie jeszcze na dodatek gównianej jakości. Do końca życia będzie miał problemy ze zdrowiem. :roll:
  • 0

budo_ernilbn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LBN

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Tez tak mysle ze sobie cos wzial za Twoimi plecami , ja takze trenuje ciezko prawie codziennie i nie skocze mi waga....jak by robil tak jak mowiles pompki brzuchy itp to mial by idelana rzezbe..:)
  • 0

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Granicą w treningu i piciu wódki jest rzy...wymiotowanie, jak mi się zbiera przestaję ;) .

....30 kg na białku jaja kurzego - a światak siedzi i zawija.....
  • 0

budo_adieu.mai
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Nie znacie kolesia a od razu przykleiliscie mu metke koksiarza.
Znam kolesi ktorzy bez koksu zrobili duza mase w ciagu roku, znam tez takich ktorzy w ciagu 5 lat poszli tylko 5 kg. Moze koles ma genialna genetyke.
Pozatym mial rozstepy na brzuchu, wiec watpie czy "mial same miesnie".
Ja w rok na sucho zrobilem z 79 kg - 96. Oczywiscie otluszczony bylem strasznie - 110 cm w pasie. 2 miesiace zajelo mi zejscie na 80 cm w pasie i 90 kg. Tez sluchalem pierdol caly czas. Jak roslem i pojawily sie rozstepy - oczywiscie biore koks albo suplementy. Jak spadalem z wagi to slyszalem ze cpam albo ze jestem chory :?
Naprawde niezbyt milo sie slucha takich rzeczy. Szczegolnie jak cpanie/koksowanie zarzucaja Ci ludzie ktorzy wogole Cie nieznaja :?

Pozdrawiam
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Małe wyjaśnienia -> Mój brat zawsze był troche silniejszy i szybciej przybierał na masie.
Moim zdaniem przyrost masy i ogólnie to jak wygląda koleś jest w dużej części zależne od osoby , jakie ma geny itd. niebęde sie na ten temat rozwodzić bo niejestem expertem w tych sprawach. W ósmej klasie po jakimś tam meczu na zawodach pobili go kolesie z przeciwnej drużny bo myslili że jest z liceum(a ograniczenia na zawodach były do ósmej klasy). Po tym jak go pobili i wylądował w szpitalu pod kroplówką zaczął trenowac kick-a.
Reszte już znacie.
Odpowiadając na wcześniejsze pytania to on trenował 2x dziennie, tek że zupełnie niemiał siły i czasem tak jak juz pisałem mdlał. Qrde dupek z niego że tak trenował bo teraz mógl jeszcze ćwiczyc kick-a.
Pozatym wydaje mi sie ze oceniacie troche za dramatycznie jego powikłania - co prawda musiał skończyc wszelkie trenowanie i zażywał przez 2 lata jakieś tabletki na ciśnienie ale teraz jest już zupełnie OK.
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Pozatym nie oceniajcie go tak pochopnie , nieznacie go.
Mam do was pytanie - czy każdy może byc np. pudzianem?? albo Szwarcenegerem?? nie wydaje mi sie. Pisze to żeby pokazać że dużo zależy od człowieka bo moim zdaniem pudzian niebrał koksu a mimo to on jest zajebiście przypakowany. Pewnie trenowało z nim wielu kolesi a tylko on jest tak dobrze zbudowany i co to znaczy ze brał koks?? - Nie wydaje mi sie.
Tylko niewieki procent osób ma taką wydolność że może tyle przybrać na masie i tak wyglądać.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Hellman Ty chyba sobie zarty robisz? Pudzian nie bral koksu?! Przeciez on az swieci koksem... Ma wszystkie fizyczne syptomy brania tego preparatu! A doping na ktorym zostal zlapany przy badaniach na zawodach, o czym informowaly swiatowe media - to jest oczywiscie wymysl wrednych zurnalistow?

Panowie nie bredzcie o genetyce. Za dlugo w tym biznesie (sport) siedze, zeby wierzyc w takie glupoty.
Genetyka to wyglada tak - np. moj brat cioteczny, naturalna waga 100 kg, potezne kosci i przekroje miesniowe (jego ojciec kiedys byl tez poteznym chlopem i sportowcem), przyszedl raz na silownie i podniosl 140 kg na klatke kilka razy, z fajka w zebach. Gdyby sie temu poswiecil (cwiczeniom) bylby gigantem, ale on mial to w dupie.
Ale genetyka nie mozna nazwac 70 kg "szczurka", ktory przytyl do 100 i wiecej kg, glownie wody i tluszczu. To sie nazywa po prostu niewlasciwa, szkodliwa dla zdrowia dieta, a nie genetyka.

Oczywiscie mozna sie upasc jak pewne zwierzatko nawet i 30 kg rocznie, jedzac paczki i nawet nie cwiczac (zdarza sie to wielu kobietom, ale nie uwazaja sie za atletki, ktore maja dobra genetyke), a coz dopiero zrejac bez opamietania bialko i troche machajac sztanga.

Ale zbudowanie 8-10 kg suchej masy miesniowej, definicji muskulatury przez rok juz graniczy z cudem. Dodanie do swojej wyjsciowej wagi 10-15 kg miesni (nie tluszczu, albo tego boczku, ktory tak okazale sie prezentuje w ubranku, a zalosnie bez niego), to super wynik!

Wiem cos o tym, bo cwiczylem jakis czas dosyc czesto z wicemistrzem swiata w kulturystyce (amatorskiej) i mistrzem Europy i wiem jak wygladal on, nawet w momencie budowania masy, a nie tylko w fazie startowej, a jak wygladaja ludzie uprawiajacy bodybuilging na silowniach. Po prostu taka roznica jak miedzy wieprzakiem, a bulterierem - jeden czynnik wspolny to okazaly wyglad.

Ja na szczescie (dla mnie) nigdy nie chcialem "utyc", wolalem byc po prostu dobry w swojej wadze (nie mialem problemow z pogodzeniem sie, ze nie urodzilem sie poteznym gosciem), trenowalem m.in. troche wyciskanie lezac i bardziej interesowala mnie utrzymanie wagi niz potezne (nienaturalne) gabaryty.

Era polskich silaczy zaczela sie dopiero niedawno jak relatywnie stanial i stal sie ogolnie dostepny w Polsce koks. Wczesniej "ciezkich" silaczy w Polsce nie bylo. Co jest zrozumiale bo jako narod, przez analitykow sportu nie jestemy zaliczani do narodow wysokoroslych.

Przyjrzyjcie sie jak wygladal np. Frank Zane, absolutny talent i tytan pracy (waga szczytowa 90 pare kg), to bylo bez koksu. I zakonczcie ten watek.

Mam tylko jedna nadzieje, ze zanim wspolczesna kulturystyka ze sterydami rozjebie nam doszczetnie polowe meskiej mlodej populacji, ten sport przestanie byc modny tak jak sie stalo to na Zachodzie Europy, tam wielu ludzi cwiczy na silowniach jako uzupelnienie do innych sportow: triathlonu, sztuk walk etc.

K_P
  • 0

budo_gregbal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Maly detal: widze ze problemy z sercem staly sie dla niektorych wskazowka ze gosciu byl na wspomaganiu. To niezupelnie tak, moga one byc normalnym efektem przetrenowania, ZWLASZCZA w tym wieku, kiedy (generalnie, nie wiem jak bylo u Twojego brata) organizm wyciaga sie w gore po parenascie cm na rok... a serce zostaje troszke z tylu. Dlatego w tym okresie przeginanie z niektorymi typami cwiczen jest niewskazane - mam zreszta znajomego ktory to potwierdzil, dorabiajac sie w czasach licealnych kaloryfera na brzuchu... i niestety problemow z krazeniem.
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???

(...) bo moim zdaniem pudzian niebrał koksu a mimo to on jest zajebiście przypakowany.


przestraszony :lol: ................ :rofl:
  • 0

budo_ernilbn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LBN

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Puzian to idelany sportowiec :) :D
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???

Nie znacie kolesia a od razu przykleiliscie mu metke koksiarza.
Znam kolesi ktorzy bez koksu zrobili duza mase w ciagu roku, znam tez takich ktorzy w ciagu 5 lat poszli tylko 5 kg. Moze koles ma genialna genetyke.
Pozatym mial rozstepy na brzuchu, wiec watpie czy "mial same miesnie".
Ja w rok na sucho zrobilem z 79 kg - 96. Oczywiscie otluszczony bylem strasznie - 110 cm w pasie. 2 miesiace zajelo mi zejscie na 80 cm w pasie i 90 kg. Tez sluchalem pierdol caly czas. Jak roslem i pojawily sie rozstepy - oczywiscie biore koks albo suplementy. Jak spadalem z wagi to slyszalem ze cpam albo ze jestem chory :?
Naprawde niezbyt milo sie slucha takich rzeczy. Szczegolnie jak cpanie/koksowanie zarzucaja Ci ludzie ktorzy wogole Cie nieznaja :?

Pozdrawiam


Może i słusznie ale nie wiem czy na temat. Kolega pisał o bracie który zbudował taka mase trenując jednocześnie 2 razy dziennie sztuki walki, bądz ogólnie rzecz ujmując aerobowo pod ich kątem. Czy Ty również zbudowałeś swoją masę dorzucajac do treningu na siłowni codzienny trening wydolnościowo-kondycyjny ? Nie sadze. Mozę i warto spróbować ale ja ososbiście bym nie ryzykował gdyby moim priorytetem była masa.
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
No cóz pudzian - to może był zły przykład :wink:
Ale i tak może niemam racji i może tak wole mysleć ale będe utrzymywąc że niczego niebrał i będe bronił przykładów na tego typu przykłady.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
No coz... Jedni wola zyc w prawdzie inni w iluzji, albo klamstwie.
K_P
  • 0

budo_shrek.rtx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków dawna stolica Polaków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Jakis czas temu (myslę że około 2 lata) Pudzian na łamach "Kulturystyki" (lub SdW - nie pamiętam dokładnie) na pytanie o sterydy odpowiedział (mniej więcej :roll: ) tak:
"Jeżeli ktoś nie wie jak to wygląda w sporcie zawodowym - niech przejdzie na zawodowstwo i spróbuje"
Interpretujcie jak chcecie :wink:

Pozdrawiam.

rtx.
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Odpowiedział jak każdy zawodowiec. ;) Przecież nikt nie powiedział nigdzie ani nie napisał, że sportowcy nie mogą brać żadnych wspomagaczy. Jest jakaś ich lista i tyle. Wszystkich ona nie obejmuje. Poza tym jest mnóstwo takich, które po odpowiednim czasie są nie do wykrycia.
Sport. :)
Co innego amatorka. Tam się można przejechać, nie wiedząc co się robi...
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???

Co innego amatorka. Tam się można przejechać, nie wiedząc co się robi...


A zawodowcy to się nie przejadą :?:
Florence Griffith Joyner 1959-1998, kolarze w Tour de France i wiele, wiele innych.
A któryś z kulturystów (światowa czołówka) tak pojechał z równowagą elektrolityczną, że na zawodach się "zatrzasnął" . Doznał skurczy mięśni przy pozowaniu i nie mógł ich rozluźnić. Dopiero kroplówka elektrolitów i środki rozkurczowe sprawiły, że przestał robił za statue
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia - ale gdzie jest granca ???
Z tym, ze zawodowcy raczej sa swiadomi ryzyka i podejmuja decyzje bardziej swiadomie, niz amatorzy, ktorzy moga nie miec pojecia co robia.
Oczywiscie nie chce tu generalizowac. Sa amatorzy, ktorzy doskonale wiedza, co robia i sportowcy, ktorzy nie zastanawiaja sie nad ryzykiem.
Tak mi sie wydaje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024