Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na nabranie masy i TŁUSZCZU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

goo666
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta na nabranie masy i TŁUSZCZU
Witam!

Potrzebuję pomocy w ułożeniu diety, która pomoże mi nabrać mięśni i tłuszczu (tak, to nie żart). Jestem obecnie studentem, należę do sekcji pływackiej i chodzę na siłownie. Pływam 2x w tygodniu po ponad 1h mocnego treningu i dodatkowo 10 minut sauny. Ponadto chodzę na siłownię 3x w tygodniu choć czasem nie daję rady to mniej i mam jeszcze 1,5h zajęć z wychowania fizycznego na którym to gramy zazwyczaj w piłkę nożną. Ostatnio zacząłem się zastanawiać czy basen mnie bardziej nie odchudza, ponieważ...

Obecnie mam 173cm wzrostu, 65kg wagi. Miałem okazję zbadać ilość tłuszczu w swoim organizmie, ale przy stoisku reklamowym co może sugerować niewielką dokładność. Tak czy inaczej wyszło mi tylko 8%!!! Operator tego czegoś powiedział, że norma to 15%. Od jakiegoś czasu próbuję przybrać na wadzę, ale bez skutku. Nabrałem dzięki siłowni dużo siły, a basen daje mi wytrzymałość i mam teraz determinację na poważne ćwiczenia, jednak brakuje mi diety. Na siłowni jest człowiek od ustalania treningu, także to nie jest problem, ale muszę wiedzieć co jeść.

Proszę o jakieś sugestie. Zaznaczam, że poza mięśniami potrzebuję również TŁUSZCZU, więc czy nie powinienem zrezygnować na jakiś czas z basenu? Nie mam też zbyt dużo pieniędzy, więc podajcie mi kilka alternatyw do tego co jeść, bo nie zawsze będzie mnie stać na orzechy nerkowca :/...

Co do sylwetki to dodam, że widać niedowagę, szczególnie w talii i nogach.
  • 0

Hustler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na nabranie masy i TŁUSZCZU
Witam

Przede wszystkim musisz obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne uwzględniając wszystkie aktywności jak basen czy siłownia, potem podzielić na 5-6 posiłków które staraj się spożywać co 2,5 do nawet 4 h ( średnio 3 h), w zależności jaki był to posiłek. Myślę że w podwieszonych tematach znajdziesz jakieś rady. źródła białka: mięsa wszelkiego rodzaju(wołowina, kurczak, wieprzowina), ryby, jajka, twaróg, serek wiejski, jakieś odzywki
źródła węglowodanów : ryż brązowy, paraboliczny, biały i inne odmiany, wszelkie odmiany kaszy, płatki owsiane, razowe pieczywo (nie barwione!), makaron, najlepiej durum, soczewica, ziemniaki
Źródła tłuszczy: orzechy (dobre też źródło białka), siemię lniane, olej lniany, olej rzepakowy, oliwa z oliwek, awokado, również ryby posiadają tłuszcze

pamiętaj o warzywach !!!

Nie rezygnuj z pływania, bo stracisz kondycje, złapiesz więcej tłuszczu itd
Trening siłowy powinien być solidny, a nie mówisz że nie zawsze dajesz radę, możesz zacząć od jakiegoś lżejszego FBW, opieraj się głównie na ćwiczeniach złożonych (martwy ciąg, wyciskanie leżąc, wiosło, przysiady itd)

Powodzenia pozdrawiam
  • 0

goo666
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na nabranie masy i TŁUSZCZU
Nie daję rady pójść na siłownię, a nie na niej :D. Nie mam zbyt dużo czasu, chociaż jakby spojrzeć na to co i ile robię, to całkiem sporo tego jest. Nie mam pojęcia jak to wszystko policzyć szczególnie, że z matmy była dwója :). To co napisałeś to ogólnik na nabranie masy, ale czy też pomoże mi to nabrać tłuszcz (bo mam go dużo za mało)? Do kogo ewentualnie zwrócić się o ułożenie diety?

Dodane:
No dobra coś policzyłem. Wyszło mi tak:
2360,22
***
708,066 białko
1062,099 węglowodany
589,0 tłuszcz (lekko zawyżone, żeby nabrać tłuszczu - czy to dobry pomysł?)

Czy to dobrze policzone? No i teraz jak zrobić z tego 'menu' :D

Użytkownik goo666 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na nabranie masy i TŁUSZCZU
Troche Cie nie rozumie, wszyscy chcą jak najmniej tłuszczu, a Ty chcesz nabrać. Optymalna ilośc w Twoim przypadku to 10, nie 15. Waga, jakieś 10kg za mała, ale skoro mówisz, że pływasz toże być ok.(ogólnie przyjęło się, że waga powinna wynosić wzrost-100, w przypadku sportowców można przyjąć wzór wzrost-110) Rób swoje, nie nabieraj tłuszczu tylko mięsnie buduj w miarę możliwości i chęci, a szybko zobaczysz efekty i ładną sylwetke, którą możesz pokazać panną, jak będziesz paradował w samych majtach po basenie:)
  • 1
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024