Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening a wiek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

adri100
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening a wiek
Witam jestem nowy i młody mam 14 lat i jestem w I gim mam 172cm wzrostu i ważę 68 kg I mam pytanie do doświadczonych czy mój trening w płynie na wzrost i rozwijanie się, oblukałem wiele stron i nie mam pewności czy spokojnie mogę robić trening, chce trochę spalić tłuszczu i nabrać tkanki mięśniowej robię rozgrzewki i podnoszę po rozgrzaniu tak max 45kg czy ta waga może wpłynąć na mój wzrost, rozwijanie się?? bardzo proszę o rzetelną odpowiedz bowiem bardzo mi na tym zależy. Z góry dziękuje.
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a wiek
jak narazie trening domatora w domu proponuje, do tego mozesz biegac 2-3 razy w tygodniu badz jakis basen itp. na diete typowa tez wg mnie nie ma sensu, po prostu odrzuc fast food, napoje slodzone, gazowane i slodycze a bedzie dobrze.

TRENUJE BO LUBIE


patak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:72
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :44
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a wiek
ja tez zaczynalem w tym wieku i jakos jest wszystko ok teraz co prawda prezz pierwsze 2 lata nie byl to morderczy trening ale tez sie nie oszczedzalem przez ten czas nauczylem sie dobrze techniki
  • 0

adri100
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a wiek
Aha ok to bardzo dziękuje za odpowiedz.
  • 0

patak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:72
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :44
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a wiek
nie podnos duzych ciearow bo jeszcze rosniesz i to moze zle wplynac na twoj kregoslup i basen jest bardzo dobrym rozwiazaniem i pamietaj zeby po kazej seri rozcignac miesnie bo potem bedziesz chodzil spiety
  • 0

adri100
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a wiek
Ja zawsze to maksimum 45kg podnoszę czy ta waga może wpłynąć na wzrost ??. Mogę ją zmniejszyć.

Użytkownik adri100 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

patak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:72
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :44
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a wiek
nie mam pojecia jaka jest twoja maksymalna sila podnos tak zeby podnosic duzo i cwicz wytrzymałosc a nie mase no i basen tez wzmocni ci wytrzymalosc podejzewam ze narazie ci wystarczy
  • 0

adri100
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a wiek
Ej a mógłby mi ktoś napisać po krótce jak ćwiczyć żeby nie obciążać kręgosłupa a żeby trochę przybyć na masie mięśniowej ,mam dużo sprzętu sztangi ławeczki itp. ale trochę boje się ćwiczyć bo tyle czytałem o tym obciążaniu kręgosłupa,Biegać zacząłem, na rowerze teraz długo jeżdżę ale jeszcze żeby mi ktoś napisał jakichś parę prostych a skutecznych ćwiczeń . Z góry dzięki.
  • 0

adri100
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a wiek

Ej a mógłby mi ktoś napisać po krótce jak ćwiczyć żeby nie obciążać kręgosłupa a żeby trochę przybyć na masie mięśniowej ,mam dużo sprzętu sztangi ławeczki itp. ale trochę boje się ćwiczyć bo tyle czytałem o tym obciążaniu kręgosłupa,Biegać zacząłem, na rowerze teraz długo jeżdżę ale jeszcze żeby mi ktoś napisał jakichś parę prostych a skutecznych ćwiczeń . Z góry dzięki.

Co??Odpowie mi ktoś?
  • 0

Leon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
95
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:walki wschodu, kulturystyka, muzyka, motocykle, ochrona, strzelectwo, kobiety itd.
  • Staż [miesiące]:12 lat
  • Wzrost [cm]:186
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:131
  • Waga [kg]:112

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening a wiek
Unikaj ćwiczeń na stojąco, nie rób martwego ciągu, ćwicz dożo na maszynach, wolne cięzary nie na maxa, dużo ćwiczeń na leżąco,czyli ławeczka, dużo wyciągu, przy ćwiczeniach stosuj pas. Cały czas wzmacniaj mięsnie kręgosłupa i brzucha i BARDZO DUŻO ćwiczeń na drążku. Wszelkiego rodzaju podciągania nie zaszkodzą a doskonale rozwijaja mięśnie grzbietu i obręczy barkowej.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024