Skocz do zawartości


Zdjęcie

PLAN PROTAL - czyli dieta dla tłuściocha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

TRON
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
12
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:ciekawe rzeczy
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :in progress...
  • Klatka piersiowa [cm]:in progress...
  • Pas [cm]:in progress...
  • Udo [cm]:in progress...
  • Przysiad [kg]:...
  • Wyciskanie [kg]:...
  • Martwy ciąg [kg]:...
  • Waga [kg]:in progress...

Napisano Ponad rok temu

PLAN PROTAL - czyli dieta dla tłuściocha
Witam,

Patrząc na sporą ilość tematów osób, które proszą o szybką pomoc i złoty środek na szybkie zrzucenie kilogramów postanowiłem załozyć ten temat.

Zazwyczaj taka osoba dostaje odpowiedź - poczytaj sobie, co z jednej strony jest bardzo dobrą radą, aczkolwiek biedne kilogramy błądzące po internecie i forach czytając co post to inne info.

Post jest skierowany do naprawde osób nie mających już siły z dietami i raczej powinien posłyzyć jako pomoc przy rozpoczęciu przygody z ćwiczeniami, a nie żeby strata kilogramów była celem samym w sobie.

Pierwsze efekty powinny dać motywację do tego, aby się naprawdę zainteresować wiedzą na temat odrzywiania.


Dietka zwie się Plan Protal i jest autorstwa Pierra Ducana. -> google
Ogólnie o samej diecie jest bardzo dużo informacji w necie i jak najbardziej polecam sobie poczytać, oczywiście ile stron tyle opinii i efektów.

Mam również nadzieję, że fachowcy z forum będą mogli dopowiedzieć coś korzystając ze swojej wiedzy.


Początek.
Wahające się 120 kilo na wadze w przód i w tył problem z kręgosłupem który juz nie daje rady dzwigać brzucha.


Jest to tak naprawdę dieta białkowa bardzo podobna do diet opisywanych tutaj na forum, czyli wiadomo o co chodzi

I. Faza uderzeniowa

- to jest chyba najlepsza część dietki, ponieważ daje momentalne efekty na wadze dzięki czemu pojawia się motywacja w moim przypadku nie do zaj..bania :thumbup:

- faza uderzeniowa polega na tym aby przez 3-7 dni wcinać tylko i wyłącznie pordukty białkowe jaja, sery, mięso (im chudsze tym lepsze - kurczak, indyk, wątróbka, ryby - najlepiej gotowane w wodzie, bądź na parze)

(u mnie ta faza trwała 11 dni i zaowocowała 11'kilowym spadkiem na wadze - pewnie połowa tych kilogramó to była zastała woda w organizmie dzieki wszelkiego rodzaju solonym fastfoodom - ale już pojawiła się niezniszczalna motywacja i widoczne efekty)

Nieopisaną zaletą jest to, że nie trzeba się ograniczać co do ilości jedzenia, co w przypadku osoby przyzwyczajonej do ciągłego jedzenie, podjadania zdaje tutaj egzamin jak znalazł. Jak wiadomo białko najdłużej i najciężej się spala co daje też długi czas nacycenia.

Przy całej diecie jak również w pierwszej fazie należy oczywiście pić bardzo dużo wody (gazowana, niegazowana whatever), ponieważ dieta jest ciężka dla nerek jak i ogólnie dla organizmu, ale przestrzeganie kilku zasad napewno uchroni przed nieporządanymi skutkami.

Z doświadczenia znam przypadki mężczyzn i kobiet, które sprowadziły tą dietę do jedzenia samych jajek i popijania ich cola zero. Efekty oczywiscie jak najbardziej widoczne, aczkolwiek prowadzi to do wyniszczenia i praktycznego braku energii.

II. Stopniowa utrata wagi.

Po tym jak już wypłuczemy się z witamin trzeba ich trochę zapewnić za pomocą konkretnych warzyw. Tutaj zaczynamy tzw fazę naprzemienną, czyli:

Po fazie uderzeniowej wprowadzamy do produktów białkowych warzywa
- pomidory, ogórki, szpinak, rzodkiewki, pory, kapusta, grzyby, seler, koper, sałata, cykoria, papryka (tych ja używałem - unikałem strączkowych, oleistych ipt)


i tutaj można robiż różnie

albo 5 dni białko z warzywami potem 5 dni samo białko
albo 1 na 1

ja osobiscie stosowalem 5 bialko + warzywa, 5 białko.

Tutaj spadek był ok 1-2 kg na tydzien bialkowy.

I ta faza trwa az do momentu kiedy dojdziemy do okreslonej wagi.


Po utracie kilogramów rozpoczyna się faza utrwalenia osiagnietej wagi, ale o niej napiszę pozniej :thumbup: Ale ogolenie mozna sie domslec na czym bedzie polegac.
  • 0


...taught never to retreat...

...never to surrender...



Dołączona grafika

http://www.youtube.com/watch?v=DB-3-TVjrxU&feature=player_embedded




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024