Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanko o dietę :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Iks
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytanko o dietę :)
Cześć wszystkim ;)
Właśnie się zarejestrowałem, od razu widać, że to forum jest porządne i stale aktualizowane, cieszy się dużym zainteresowaniem ;] Tego szukałem.
Pewnie były podobne tematy, jednak uważam, że w każdym przypadku, jeżeli chodzi o odżywianie, każdy ma coś indywidualnego, więc odważę się napisać nowy topic ;)

Ćwiczę: czwarty rok
Wiek: 17
Wzrost: 185
Waga: 83kg

Trening: masowy. Generalnie 4 serie po 10 powtórzeń, czasem zdarzy się 12, lub 8 po np. zwiększeniu ciężaru.
Ogólnie rozkład treningowy mam taki:
Poniedziałek: klata + biceps + przedramiona
Wtorek: barki + Triceps
Środa: plecy + nogi
Czwartek: klata + biceps + przedramiona
Piątek: barki + triceps
Sobota: plecy + nogi.
Siłownię mam w domu, dosyć dobrze wyposażoną.

Jak wspomniałem, ćwiczę 4 lata, ale zawsze albo są jakieś drobne kontuzje, albo dłuższa choroba, wypadało mi już więc kilka miesięcznych lub dwumiesięcznych przerw. Aktualnie też mam przerwę z powodu zapalenia kaletki po prawą łopatką. Ale mniejsza o to. Po tej przerwie chcę wrócić i wziąć się na poważnie do roboty, tak, aby było w końcu widać konkretne efekty, których brak też nieraz zraża mnie do spędzania 1-2h dziennie na siłce...

Myślę, że plan mam dobry.
W styczniu ważyłem jeszcze 90 kg. Postanowiłem coś z tym zrobić, więc po prostu: przestałem jeść zwykły chleb, przeszedłem na razowy. Zero słodyczy oczywiście. Nic nie obliczałem, nie sugerowałem się żadnymi tabelami itd. Po prostu nie jadłem słodyczy ani nic "ciężkiego", i po godzinie 16 nic już nie jadłem. Były to po prostu codzienne wieczorne głodówki. Pozwoliło mi to schudnąć 7 kg.

Jednak czy taki sposób odchudzania jest dobry? Po co mam się aż tak głodzić?
W tym momencie moje pytanie: jak jeść? Ćwiczę dla siebie, nie mam zamiaru być kulturystą, ale chcę, żeby czas przeznaczony na trening jakoś się opłacił...

Próbowałem wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne i wszystko po kolei ułożyć, jednak nie mogę tego zebrać w jedną całość i ułożyć konkretnego menu. Może 83kg przy 185 wzrostu to odpowiednia waga (?), ale nie wyglądam tak jak tego chcę i nie czuję się tak, jakbym chciał. Chcę więc schudnąć, tylko jak to robić? Czy mam jednak starać się układać dokładną dietę wg tych wszystkich zamieszczonych tutaj porad? Czy ktoś potrafi doradzić, jak to zrobić "bezboleśnie" (czego po prostu nie jeść, a co jeść, i jakimi zasadami się kierować w codziennym odżywianiu?) ?

Mam nadzieję, że powyższe bzdury nie zniechęcą Was do ich przeczytania i odpowiedzi ;)
Z góry dzięki!
  • 0

cao90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o dietę :)
nie wyglądzsz tak jakbyś chciał przez tą głodówke. poleciałeś głównie z mięśni i tyle. trening też do dupy. trenujesz zbyt często. jeśli chcesz zredukować daj taki plan: poniedziałek nogi, wtorek klatka, środa plecy, czwartek barki, piątek łapy, sob, niedz wolne. aeroby zacznij od 4 razy po 30 min i dodawaj o 5 minut co tydzień plus jeden dzień aż dojdziesz do jednej sesji dziennie po 1h i tyego nie przekraczaj. diete daj 3 g białka, 3 g węgli, 0.5 g tłuszczy.
  • 0

Iks
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o dietę :)
Aeroby tzn. jakie ćwiczenia? Bo nie znalazłem tu nic na godzinę.. aerobów.

Czyli jednak ułożyć dokładną dietę w tych proporcjach ? Ta "rygorystyczność" (nie wiedziałem jak to nazwać..;d) jest jednak potrzebna do sukcesu, z tego co widzę ;p ?

Co inni powiedzą na temat tego, co podał kolega wyżej (treningu i diety)?


P.S.: Jeżeli już układać tą dietę... wiadomo, tylko z codziennych produktów ciężko mi będzie ułożyć coś dokładnie w tych proporcjach i moim zapotrzebowaniu kal... Zatem czy jest coś bezpiecznego do wspomagania diety? Nie wiem, białko np. Nigdy nic nie brałem, ale ułożyć dietę z samych produktów "ze sklepu", żeby mieściła się ona w wymaganiach.. ciężko.
P.S.: Czy ktoś może policzyć mi zapotrzebowanie kaloryczne ;p ? Uczę się, aktywność to tyle, co ćwiczę codziennie (lub tyle, ile będzie trzeba) i gram w halową nóżkę ;) Bo jak sam liczyłem, to wg. jednego poradnika 2800kcal, a wg programu z tego forum - 4800.. ;]
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o dietę :)
Napisz Swoją dietę a my Ci ją poprawimy ;)

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


Iks
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o dietę :)
Możesz polecić jakiś konkretny poradnik, wg. którego ułożyć dietę?
Tutaj czegoś takiego nie znalazłem.

Tylko zanim zacznę, mam układać na samych produktach sklepowych (moje proporcje będę mniej więcej B 50%, W 40%, T 10%), czy zaopatrzyć się w jakieś białko? (Bo ciężko mi układać na samych produktach, zawsze coś nie pasuje...). Jeśli tak, to co konkretnie?
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o dietę :)
http://forum-kultury...ety-dla-ucznia/

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


cao90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o dietę :)
co ty robiłeś przez te 4 lata? chuj z zapotrzebowaniem, osobiście nigdy się w to nie bawiłem. zacznij od tych proporcji i patrz co się dzieje. jak nie schodzi dobrze to ucinaj lekko węgli. poczytaj troche bo widze, że nie masz większego pojęcia o tym i liczysz że ktoś ci zrobi gotowca, i jeszcze będzie za ciebie kombinował jak zmieścić się w takiej a takiej kasie, itp. rusz troche głową, to nie boli.
  • 0

Iks
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o dietę :)
Zleciłem ułożenie diety w serwisie plany.suple.net - wszystko już mam, zarówno trening jak i dietę :thumbup:

Jeżeli reklamuję to przepraszam, w każdym razie serwis polecam.
Dzięki, można zamknąć.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024