Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dokładny pomiar kości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

upaa2021
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dokładny pomiar kości

Czy możliwe jest zmierzenie długości kości z dokładnością co do milimetra? Jak można zrobić coś takiego linijką albo taśmą pomiarową?


  • 0

upaa2021
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dokładny pomiar kości

Od zawsze chodziłem zgarbiony i śpię zwinięty w kulke dlatego że muszę wybierać czy mam przykrytą głopę czy stopy ale chcę być cały przykryty to wiadomo dlaczego się zwijam. Przy komputerze też siedzę w zgarbionej pozycji. Cwiczyłem kręgosłup przez 10 minut i mnie w kręgosłupie jednocześnie kłuło i piekło i zrezygnowałem i za kilka dni zrobiłem drugie którkie podejście i następne to ile trzeba ćwiczyć kręgosłup żeby to były prawdziwe ćwiczenią. Wyglądam na wyprostowanego ale coś czuję że jednak mam garba. Czy gdybym się porządnie przyłożył do ćwiczeń to czy zyskałbym na stałe 1 centymetr wzrostu?
 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dokładny pomiar kości

Długość ciała jest niezmienna natomiast warto w trakcie siedzenia, spania czy też chodzenia i ogólnie poruszania się zachowywać prawidłową postawę - nie tylko dzięki temu można uniknąć bólów kręgosłupa lub przynajmniej zminimalizować ich ryzyko, ale przede wszystkim siedząc i chodząc prosto wygląda się na osobę nieco wyższą, na osobę pewną siebie, odważną, na kogoś kogo nie warto atakować.

Wyprostowana postawa ciała powoduje, że nie tylko wygląda się na osobę pewną siebie, ale też człowiek inaczej czuje się w swoim umyśle, tzn. czuje się pewniejszy siebie.

W kwestii tego co zrobić abyś miał prostsze plecy i prostszy kręgosłup zapytaj dobrego ortopedę oraz dobrego fizjoterapeutę.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

58podejscie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 46
82
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika
    Siłownia
    Kolarstwo
    Biomechanika inżynierska
  • Staż [miesiące]:8 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Dokładny pomiar kości

Odnośnie mierzenia długości kości to medycyna umożliwia taki pomiar, przykładowo za pomocą technik obrazowania medycznego da się określić takie zależności. Pomiary innymi metodami moga okazać się zbyt niedokładne.

 

Nie moge się zgodzić w pełni z komentarzem zamieszczonym powyżej.

Długość ciała zmienia się w ciągu dnia (zakładając, że człowiek wykonije typowe fizjologiczne czynności takie jak spanie, siedzenie, pourszanie się).

Nasz kręgosłup składa się z kręgów, pomiędzy którymi znajdują się krążki międzykręgowe. Pod wpływem działania  siły grawitacji pionowo z góry, lub wektorowo (dzieje się to np. podczas stania, przemieszczania się oraz siedzenia)  struktury
w kręgosłupie odkształcają się sprężyście. W wyniku tego występują różnice we wzroście zmierzonym rano oraz wieczorem. Podczas spania naprężenia działajace na kręgosłup zmniejszają się, przez do odkształcenie również się zmienia.

W rezultacie wzrost zmierzony rano i wieczorem różnić się może od 1 do nawet 2 cm w przypadku wysokich osób.

 

Odnośnie samej postawy ciała - najłatwiej umówić się na wizytę ze specjalistą takim jak np. fizjoterapeuta. 


  • 1

 " Jesteś na tyle dobry , na ile  dobry jest Twój najsłabszy punkt ."

" Bycie mistrzem nie polega na dokopaniu przeciwnikowi w walce, lecz zachowaniu zaraz po niej! "




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024