Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poprawa sylwetki, większy progress


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

t4ngo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Poprawa sylwetki, większy progress

Czesc, od 2,5 miesiaca robie 3x w tygodniu trening na klatke+brzuch a do tego chodzę 2x w tygodniu na piłkę, przy okazji nie stosuje zadnych suplementow

1 seria sztangi na ławce prostej po 12 powtorzen->30 brzuchow z obciążnikiem 5kg->znowu sztanga na ławce itd i tak 3 serie
pozniej seria na ławce łamanej z hantlami 12-14 powtorzen->brzuchy->ławka itd tez 3x

na koniec seria lezenie na ławce prostej i rozpiętki dolne na bramie 12 powtorzen->brzuchy->rozpietki itd tez po 3 serie

 

Ogólnie moim założeniem jest to, żeby jak najbardziej rozbudować mięsnie a nie ich siłę, ale zaczęła niepokoić mnie jedna rzecz. Mimo tego, że nie skupiam się zeby wzrosła siła to w ogole nie widze progressu na tej plaszczyznie, tj. np jednego dnia (piatek) moge zrobic bez wiekszych problemow 3x12 po 45kg(xD) na sztandze a w innym dniu(poniedzialek nastepnego tygodnia) pojawiaja sie juz klopoty przy 3 serii i zazwyczaj jej nie koncze (robie np 8-9 powtorzen). To normalne czy robie cos zle?

Też inna sprawa, na ile efektywne jest robienie takich treningow, tzn ciagle tych samych cwiczen? Jesli ktos moglby podpowiedziec jakies zamienniki dla poszczegolnych cwiczen to tez bylbym wdzieczny bo powoli zaczynaja mnie nuzyc takie sesje. Szczegolnie przydalby sie zamiennik na cwiczenie z rozpietkami bo na silowni na ktora chodze jedna rozpiętka na bramie sie popsula i mam do dyspozycji tylko 1.

 

Wydaje mi sie tez, ze mimo tego, ze pojawia sie progress na plaszczyznie rzezbienia to jest to bardzo powolny postęp. Co sądzicie? (pic rel.)

 

Jesli to ważne to podaje również moje wymiary ciała:
180 cm

77 kg

21 lat

Załączone pliki


  • 0

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawa sylwetki, większy progress

dlaczego robisz na siłowni samą klate z brzuchem ? trenuj całe ciało, najlepszym rozwiązaniem dla ciebie skoro trenujesz dopiero 2,5 miesiąca - bedzie trening FBW czyli trening całego ciała po jednym ćwiczeniu na partie:

 

Nogi

Łydki

Klata

Plecy 

Barki

Biceps

Triceps

Brzuch

 

pod to dobierz ćwiczenia pod siebie, wklej swój plan treningowy na podstawie tego co ci podałem a my tutaj ocenimy, ewentualnie wprowadzimy małe poprawki :)


  • 1

t4ngo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawa sylwetki, większy progress

dlaczego robisz na siłowni samą klate z brzuchem ? trenuj całe ciało, najlepszym rozwiązaniem dla ciebie skoro trenujesz dopiero 2,5 miesiąca - bedzie trening FBW czyli trening całego ciała po jednym ćwiczeniu na partie:

 

Nogi

Łydki

Klata

Plecy 

Barki

Biceps

Triceps

Brzuch

 

pod to dobierz ćwiczenia pod siebie, wklej swój plan treningowy na podstawie tego co ci podałem a my tutaj ocenimy, ewentualnie wprowadzimy małe poprawki :)

 

 

 

zle to ujalem, troche niedopowiedziałem bo generalnie trenuje juz 4,5 miesiaca- 2 pierwsze miesiace to byl wlasnie taki trening wprowadzający w silownie, ogolnorozwojowy i od 2,5 miesiąca robie to o czym pisałem. Wydaje mi się, że mimo wszystko ten trening który robię rozwija barki, triceps, biceps, brzuch i klate (bo wszystkie te mięsnie czuje po siłowni haha) Pisałem tez, ze 2x w tygodniu gram w piłkę więc nie chciałbym zbytnio robić nóg na siłowni :P

Co robić żeby ten progress był jeszcze większy? a może to w jakim tempie się rozwijam to odpowiednie tempo?


  • 0

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawa sylwetki, większy progress

co robić żeby progres był większy ? po 1: NIE POMIJAC treningu nóg, po 2: trenować całe ciało na treningu tym bardziej jak trenujesz te ponad 4 msc.

 

grając w piłkę nożną nie rozbudujesz nóg i nie zbudujesz takiej siły jak przy robieniu np. siadów. tak że polecam ci jednak wdrożyć się w trening FBW 3-4x w tygodniu, 4-5 serii około 12-10-8 powt. blisko upadku mięśniowego. 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawa sylwetki, większy progress

W przypadku osób początkujących i średniozaawansowanych trening FBW wystarczy wykonywać 3 razy w tygodniu, co drugi dzień.

Najważniejsze to bazować na podstawowych ćwiczeniach czyli przysiadach z obciążeniem / wykrokach, wiosłowaniu ze sztangą lub sztangielką, martwym ciągu, podciąganiu na drążku, wyciskaniu sztangielek leżąc na ławce poziomej oraz na tzw. skosie dodatnim, wyciskaniu sztangielek siedząc, uginaniach przedramion na biceps i wyprostach przedramion na triceps (np. wyciskanie sztangi trzymanej na szerokość barków).


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024