Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

homix73
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:3
  • Wzrost [cm]:183
  • Przysiad [kg]:40
  • Martwy ciąg [kg]:50
  • Waga [kg]:91

Napisano Ponad rok temu

Zakup zestawu treningowego - pytania o opcje

Witam!

 

Szybko o mnie: 47 lat, zacząłem ćwiczyć 3 miesiące temu, wykupiłem 10 treningów z trenerem oraz dietę. Poważnie podszedłem do tematu czego niewielkie rezultaty już widać.

 

No i zamknęli mi siłownię!!!

 

Postanowiłem przenieść się z ćwiczeniami do domu, bo miejsca trochę mam, a nie chcę zmarnować tych 3 miesięcy pracy. Postanowiłem kupić: zestaw treningowy, wyciąg (górny i dolny) oraz stojak wysoki na sztangę, na początek chyba wystarczy.

 

Postanowiłem kupić, któryś z tych zestawów:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Jako, że jestem w sytuacji, że każde 100 zł się dla mnie liczy, a opcji wyboru w zestawach jest wiele - mam kilka pytań:

 

1. Jak ważny jest uchwyt na sztangę pod modlitewnikiem? Jest niezbędny, czy można bez tego żyć?

2. Jak ważny w zestawie jest skos ujemny ławki?

3. Są tam dwie różne opcje ustawiania skosu ławki: gorsza za pomocą pręta pod oparciem i lepsza za pomocą półkolistego ustawnika pod ławką - czy ma to duże znaczenie?

 

Z góry dzięki za porady i pozdrawiam

Adam


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup zestawu treningowego - pytania o opcje

Jeśli chodzi o ławki treningowe, to wybrałbym któreś stąd:

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Co do innego sprzętu to powiem Ci czym ja dysponuję:

 

1. Dwie sztangielki regulowane żeliwne o masie 10 kg każda (służą mi do tych "lżejszych" ćwiczeń np. na ramiona).

2. Ekspander ze sprężynami metalowymi oraz ekspander ze sprężynami gumowymi.

3. Guma oporowa o naciągu 12 - 17 kg.

4. Guma oporowa o naciągu 45 kg (100 lbs) - jako akcesorium pomocne zarówno do podciągania jak i czego innego.

5. Drążek oporowy o długości ok. 73 - 75 cm (podciąganie podchwytem na szerokość barków lub podciąganie nachwytem mniej więcej na podobnym rozstawie dłoni).

6. Skakanka z linką z rzemienia skórzanego - przeznaczona do szybkich skoków.

7. Buty do biegania Under Armour za 190 zł (bieganie, skakanie na skakance).

8. Drążek oporowy o długości o regulowanej długości (do podciągania szerokim nachwytem).

9. Kółko AB Wheel podwójne.

10. Kółko AB Wheel pojedyncze.

11. Ekstensor (sprężyna królewska).

12. Ściskacz regulowany 10 - 40 kg.

13. Grubszy koc - do wykonywania pompek na nim.

 

Warto dodać, że w temacie treningu pleców aby pracować nad grubością pleców wystarczy odpowiednio wysoki stół w pokoju - do robienia tzw. inverted rows / odwróconego wiosłowania, albo jeśli kogoś stać, to taśmy TRX.

Z kolei co do ćwiczeń klatki piersiowej, to wystarczy na długie miesiące na początku robić zwykłe pompki, a jak te staną się zbyt łatwe, bo będziemy w stanie zrobić np. 3 serie po 20 powt. z 2 minutową przerwą między seriami i staranną techniką, to zawsze można przejść do trudniejszych wariantów pompek, czyli kolejno pompki na jednej ręce i dwóch kolanach, następnie z czasem pompki na jednej ręce i dwóch stopach, a następnie pompki na jednej ręce i jednej stopie.

Przy klasycznych pompkach męskich dźwiga się na ramionach wg. naukowców jakieś 66% masy ciała na dwóch ramionach, a na jednym jakieś 33% masy ciała,

Z kolei w najtrudniejszym z wymienionych przeze mnie wariantów dźwiga się na dwóch ramionach 132% masy ciała, a na jednym jakieś 66% masy ciała.

Zamiast coraz trudniejszych wariantów pompek można w czasie pompek używać gum oporowych o różnej sile naciągu - np. 15 kg, 30 kg, 45 kg i w ten sposób będzie się wykonywało pompki w klasyczny sposób, ale będą one cały czas przez wiele miesięcy przynosiły efekty.

Jeśli zaś chodzi o klasyczne pompki męskie, to aby dobrze "wchodziły" w klatkę piersiową i przynosiły dobre efekty trzeba pamiętać o dwóch rzeczach:

 

Koniecznie należy cofnąć łopatki do tyłu, a następnie opuścić w dół cały czas mając cofnięte do tyłu.

To się fachowo nazywa chyba retrakcja i depresja łopatki (do tyłu i w dół).

Łopatki mają być tak ustawione przez cały czas robienia pompek.

Takie coś spowoduje, że mięśnie klatki piersiowej będą znacznie lepiej stymulowane pod kątem hipertrofii niż byłoby to bez takiego zabiegu.

Tak samo należy robić przed przystąpieniem do wyciskania sztangi leżąc czy też sztangielek leżąc.

Zobacz też tą dyskusję (to co napisał autor tematu i co ja mu odpisałem):

 

http://forum-kultury...ulowane-2x20kg/


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

martinrekk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup zestawu treningowego - pytania o opcje

Masz dużo ciekawych propozycji na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Firma K-Sport ma świetny jakościowo sprzęt, wydaje mi się, że warto będzie tam zaglądać i szukać dla siebie propozycji. Trening z tym sprzętem faktycznie może być dobrym wyborem, warto na niego zwrócić uwagę.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zestaw treningowy, ćwiczenia w domu, ławeczka, opcje

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024