Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masa czy redukcja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Nie taki chudy byk
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Masa czy redukcja

Witam,

tak jak w temacie, zastanawia mnie czy powinienem zacząć swoją przygodę z treningami od redukcji czy też zwiększenia masy. Moim celem jest "wyglądać lepiej" przez co rozumiem:

- zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej

- widoczny zarys mięśni rąk i klatki piersiowej

 

Jeśli chodzi o plan treningowy to mam już owy posiadam. Po prostu nie wiem czy jeśli moim celem jest 78kg i niska ilość tkanki tłuszczowej to powinienem zacząć od redukowania bądź zwiększania wagi ciała.

 

Waga 76 kg na czczo

180 cm wzrostu

ok. 87cm w pasie na wysokości pępka

ok. 36 cm w bicepsie

nie wiem co jeszcze powinienem podac


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy redukcja

Dlaczego chcesz mieć widoczny zarys jedynie mięśni rąk (ramion) i klatki piersiowej ? A gdzie barki, plecy i nogi ??

Wrzuć zdjęcie sylwetki, to powiemy Ci co powinieneś zrobić.


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Nie taki chudy byk
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy redukcja

Dlaczego chcesz mieć widoczny zarys jedynie mięśni rąk (ramion) i klatki piersiowej ? A gdzie barki, plecy i nogi ??

Wrzuć zdjęcie sylwetki, to powiemy Ci co powinieneś zrobić.

 

Myślałem, że barki zaliczają się do ramion, a jeśli chodzi o nogi to mam dosyć "wyrobione" od pasji jaką jest jazda na rowerze. O plecach nie pomyślałem, ale kupiony przeze mnie plan jest FBW, więc jest tam pewnie kilka ćwiczeń na tą partię mięśni.

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy redukcja

Wiesz co to znaczy mieć solidnie zbudowane uda ?

W sportach siłowych (kulturystyka, strongman, trójbój) duże udo zaczyna się:
 

 

Dla osoby :

1,6 m wzrostu - od 60 cm,
1,7 m wzrostu - 60-65 cm,
1,8 m wzrostu - 65-70 cm,
1,9 m wzrostu - 70-80 cm,

To tyle odnośnie ud.

Co do barków, to Frederic Delavier w swojej książce "Atlas treningu siłowego" podzielił ludzkie ciało na następujące partie:

 

1. Ramiona (biceps, triceps, przedramię, etc).

2. Barki.

3. Klatka piersiowa.

4. Plecy.

5. Nogi (uda, łydki).

6. Pośladki.

7. Brzuch.

 

Wrzuć tutaj na forum swój plan treningowy, a na pewno ktoś oceni.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Nie taki chudy byk
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy redukcja

Plan treningowy został kupiony na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i nie jestem pewien czy udostępnianie go nie łamie jakiegoś regulaminu.

Co do ud (o ile dobrze mierze - metr krawiecki poziomo, 2 cm poniżej pośladków) to mam około 59 cm.


Użytkownik Nie taki chudy byk edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy redukcja

W kwestii Twojego celu treningowego, to jeśli ustalisz sobie zerowy bilans kaloryczny lub delikatnie dodatni (+10% względem zerowego zapotrzebowania kalorycznego), to nabierał będziesz mięśni.

Jeśli to Twoja pierwsza przygoda z siłownią lub wracasz na siłownię po długiej przerwie, to nastąpi tzw. rekompozycja sylwetki czyli jednoczesny przyrost masy mięśniowej i redukcja tkanki tłuszczowej - nawet jeśli będziesz na zerowym bilansie kalorycznym.

Aby obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne możesz skorzystać z tego oto kalkulatora:

 

https://www.fabrykasily.pl/bmr

 

Najważniejsza jest jednak obserwacja swojego organizmu - jeśli w ciągu miesiąca na danym planie dietetycznym notujesz przykładowo przyrost 1 cm w klatce piersiowej i 2 cm w pasie, to znaczy, że coś robisz nie tak, np. albo jest zbyt wysoka podaż kalorii, albo zjadasz zbyt dużo węglowodanów względem zapotrzebowania generowanego przez treningi.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Nie taki chudy byk
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy redukcja

Aktualnie nie jestem w stanie codziennie gotować sobie obiadów, co raczej uniemożliwiałoby poprawne liczenie kalorii, więc myślałem nad prostszym rozwiązaniem jakim byłoby skupianie się na każdym innym posiłku. Bogate w białko śniadania i kolacje + ew. przekąski pomiędzy (głównie owoce).

 

Pomiary takie jak masa ciała czy obwody zamierzam prowadzić skrupulatnie, około raz w tygodniu. Gdyby otrzymane wyniki okazały się "dziwne" lub niezadowalające z chęcią jeszcze raz zasięgnę po twoją pomoc.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy redukcja

Zawsze można gotować posiłki na cały dzień w dniu poprzednim, po wystygnięciu wkładać je do pojemników na żywność (wykonanych z dobrej jakości tworzyw sztucznych) do lodówki, następnego dnia wyjmować i masz zrobione posiłki na cały dzień.

Ewentualnie na dwa posiłki jeść dokładnie to samo danego dnia, a na kolejne dwa kolejne posiłki inną rzecz.

 

Możliwości jest wiele nawet jak ma się niewiele czasu.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Nie taki chudy byk
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy redukcja

Dziękuje za wszystkie rady oraz wskazówki, mam nadzieję, że za jakiś czas będę mógł pochwalić się wynikami.

 

Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Chciałbym w mój trening wpleść trening na brzuch z aplikacją "Sześciopak w 30 dni", tylko nie wiem kiedy jest odpowiednia pora. Przed treningiem, po treningu, tego samego dnia tylko rano?


  • 0

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy redukcja

Dziękuje za wszystkie rady oraz wskazówki, mam nadzieję, że za jakiś czas będę mógł pochwalić się wynikami.

 

Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Chciałbym w mój trening wpleść trening na brzuch z aplikacją "Sześciopak w 30 dni", tylko nie wiem kiedy jest odpowiednia pora. Przed treningiem, po treningu, tego samego dnia tylko rano?

brzuch możesz robić wtedy kiedy ci wygonie jest, możesz robić przed lub po treningu, albo w dni nie treningowe :) z aplikacją to jednak ćwiczenia ktore masz w tej aplikacji zrobił bym po treningu / wieczorem 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy redukcja

Dziękuje za wszystkie rady oraz wskazówki, mam nadzieję, że za jakiś czas będę mógł pochwalić się wynikami.

 

Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Chciałbym w mój trening wpleść trening na brzuch z aplikacją "Sześciopak w 30 dni", tylko nie wiem kiedy jest odpowiednia pora. Przed treningiem, po treningu, tego samego dnia tylko rano?

Trening mięśni brzucha najlepiej robić po treningu siłowym.
Jak powiedział trener Michał Karmowski w pierwszym filmiku z serii BJJB - brzuch możesz zrobić w dzień, w którym trenujesz nogi, PO treningu nóg:

 





[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Tutaj przykładowe ćwiczenia na brzuch:

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024