Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy takie łączenie parti może być ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

helfix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy takie łączenie parti może być ?

Witam.Mam 90 kg i 164 cm wzrostu i cel rzeźba i czy takie łączenie parti mięśniowych może być i chcę 4 razy w tygodniu po 15 powtórzeń i 3 serie.Oto przykładowa rozpiska?.

Klata+Triceps

Barki+Nogi

Plecy+Biceps

Brzuch+Przedramię

 

I chcę jakieś systemy treningowe dodać .Proszę o sprawdzenie mi tego planu i staż to 12 lat i jak coś to zmienię

 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy takie łączenie parti może być ?

Jak dużą masz różnicę pomiędzy obwodem bicepsa, a obwodem przedramienia ??

Jeśli ta różnica jest nie większa niż 7 cm, to moim zdaniem nie ma sensu dodatkowo ćwiczyć przedramion, przynajmniej nie w celach kulturystycznych.

Co do połączenia pozostałych grup mięśniowych, to różne są "szkoły" - jedni zalecają:

 

Klatka + Biceps

Plecy + Triceps

Barki

Nogi

 

A jeszcze inni zalecają np:

 

Klatka + Triceps

Plecy + Biceps

Barki

Nogi

 

Jeśli z kolei chciałbyś zmieścić się w 3 dniach treningowych, to mógłbyś dać:

 

Klatka + Barki + Triceps

Plecy + Biceps

Nogi

 

 

Natomiast w kwestii brzucha, to należy go trenować najlepiej PO zakończeniu treningu siłowego - nie częściej niż 3 razy w tygodniu, a powiedziałbym nawet, że wystarczy 2x w tygodniu, PO treningu siłowym.

Kolejna sprawa - jeśli wykonujesz ciężkie ćwiczenia wielostawowe ze sztangą, to przy nich TEŻ pracują mięśnie brzucha, a jak wiadomo co za dużo to niezdrowo.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024