Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dużo powtórzeń w serii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

pikash
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:28

Napisano Ponad rok temu

Dużo powtórzeń w serii

Siema! Co myślicie o dużej ilości powtórzeń w serii, działa to lepiej na bodziec wzrostu muskulatury czy nie koniecznie, głównie skupiam się na sylwetce nie na osiągach, aktualnie ćwiczyłem Split z progresją ciężaru co serię, teraz postanowiłem wskoczyć również na split z tym że jedno ćwiczenie wygląda tak: 20/18/18/15/12/10 i przy każdej serii dokładany jest ciężar. Mój staż to dobre dwa lata na siłowni. 

Zdjęcie dla uwagi i oceny sylwetki: 

g8KcIvr.jpg


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo powtórzeń w serii

Witaj :)

Każdy reaguje inaczej na dane bodźce treningowe jak i dietowe.. także to kwestia danego organizmu lub po prostu kto co lubi. Jeśli widzisz progress w sylwetce, jeśli czujesz się ok w trakcie i po treningu, jeśli widzisz, że Ci to służy to po prostu trenuj tak jak trenujesz :) Ja też szczerze mówiąc preferuje niższe ciężary + wysokie powtórzenia, lecz czasami trzeba zamienić miejscami te dwa czynniki, by organizm się nie nudził i by był non stop progress. Z pewnością więcej powtórzeń, mniejszym ciężarem równa się niższa intensywność treningowa, co równa się jeszcze raz lepszą regeneracją :)


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo powtórzeń w serii

Dla optymalnych przyrostów trzeba atakować włókna odpowiedzialne za siłę jak i wytrzymałość. Są różne sposoby zaczynając od wyższych zakresów powtórzeń przez jakieś serie łączone, dropsety, serie dopompowywujące...

Jechałeś cały czas z progresją ciężaru może spróbuj teraz regresje np 8-15-20-25 a ćwiczenia izolowane po prostu na wyższym zakresie 15-30. Przy regresji gwarantuje Ci że bardziej dostaniesz w dupe na treningu, tymbardziej na wyższych zakresach oczywiście pod warunkiem jak się nie będziesz opierdzielał z ciężarem.

 

Na wysokich zakresach kolejny + oszczędzasz stawy i mają czas na regeneracje, do tego ciężej się przetrenować (układ nerwowy się tak nie "zapycha")


  • 1

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo powtórzeń w serii
Na wysokich powtorzeniach budujesz głównie wytrzymałość i masę plastyczna
Możesz okresowo zmieniać system powtórzeń tak by budować zarówno masę funkcjonalną jak i plastyczna..
Na układ nerwowy ma zarówno wpływ intensywność ( ciężar % CM )
Jak i a przede wszystkim to jak często doprowadzasz dany miesieien do upadku..
Najbezpieczniej jest robic jedna taka serie na dany mięsień w danym dniu..
Najlepiej sprawdza się Rampa gdzie robisz odpowiednia zaplanowana liczbę powtórzeń i co serie dokladasz ciężar nie zmieniając liczby powtórzeń
Do momentu aż nie będziesz mógł wykonać założonej liczby powtórzeń wtedy konczysz..
  • 1

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo powtórzeń w serii

Jak już chcesz próbować większych zakresów powtórzeń, to możesz robić to w taki sposób, że np. wyciskanie sztangielek ponad głowę siedząc wykonujesz na dużych obciążeniach, a co za tym idzie na mniejszym zakresie powtórzeń, a ćwiczenia uzupełniające jak np. unoszenie sztangielek bokiem w górę wykonujesz z mniejszym %CM i co za tym idzie na większym zakresie powtórzeń.

Ewentualnie możesz sobie rozpisać trening split typu "góra/dół" ("upper/lower") i w ciągu tygodnia robisz w poniedziałki wszystkie mięśnie górnej połowy ciała na małym i średnim zakresie powtórzeń, we wtorek to samo tylko mięśnie dolnej połowy ciała, środa odpoczynek, w czwartek górna połowa ciała ale na średnim i wysokim zakresie powtórzeń i w piątek dolna połowa ciała na średnim i wysokim zakresie powtórzeń.

 

Takie rozwiązanie stosowane w treningu Upper/Lower pozwala po pierwsze uniknąć przetrenowania, a po drugie jest jedną z metod zapobiegania stagnacji treningowej.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

pikash
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:28

Napisano Ponad rok temu

Re: Dużo powtórzeń w serii

Ryś dobry pomysł :) Czas na zmiany :)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024