Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początek treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

kptnemo
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początek treningu
Witam,
Jestem nowy na forum stąd proszę o wyrozumiałość. Ponieważ prowadzę siedzący tryb życia - komputer, samochód itp. postanowiłem trochę wziąć się za siebie, zwłaszcza, że mam luźniejszy czas w pracy. Przez najbliższe 3 mies. planuję codziennie trenować po 1-2 godziny (rozciąganie, siłownia, biegi, do tego sauna itp.). Zawsze byłem szczupłej budowy ale chciałbym trochę przybrać też masy mięśniowej. Pewnie nie da się tego zrobić w 3 mies. ale jakieś efekty chyba już powinny być? Potem zapewne też będę kontynuował trening, może 2-3 razy w tygodniu.
Moje pytanie więc jest - jakiego rodzaju suplementy brać w czasie treningu, żeby osiągnąć najlepszy efekt (głównie chodzi o przybranie masy ciała, pobudzenie krążenia, lepsze samopoczucie). Cena nie gra roli - zależy mi na skuteczności. Inne wskazówki też mile widziane:)
  • 0

Dathí

    Pan i wladca, Wielki Ksiaze, Mistrz Zakonu, Wodz wielkiej hordy,

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 601 postów
  • Pomógł: 1
14
Neutralna
  • Lokalizacja:Baile Átha Cliath
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- kolkowanie komunistow
    - polowania na mongolow
    - techniki rozpinania biustonoszy sila woli
    - brawurowa jazda cinquecento

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek treningu

Witam,
Jestem nowy na forum stąd proszę o wyrozumiałość. Ponieważ prowadzę siedzący tryb życia - komputer, samochód itp. postanowiłem trochę wziąć się za siebie, zwłaszcza, że mam luźniejszy czas w pracy. Przez najbliższe 3 mies. planuję codziennie trenować po 1-2 godziny (rozciąganie, siłownia, biegi, do tego sauna itp.). Zawsze byłem szczupłej budowy ale chciałbym trochę przybrać też masy mięśniowej. Pewnie nie da się tego zrobić w 3 mies. ale jakieś efekty chyba już powinny być? Potem zapewne też będę kontynuował trening, może 2-3 razy w tygodniu.
Moje pytanie więc jest - jakiego rodzaju suplementy brać w czasie treningu, żeby osiągnąć najlepszy efekt (głównie chodzi o przybranie masy ciała, pobudzenie krążenia, lepsze samopoczucie). Cena nie gra roli - zależy mi na skuteczności. Inne wskazówki też mile widziane:)


Rozumiem ze nie trenowales wczesnie na silowni. Czyli na poczatek zapraszam do dzialu dieta. Bez diety i nadzwyzki kalorycznej nie przytyjesz. Wejdz do dzialu dieta, musisz obliczyc swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Z suplementow to na poczatek wystarczy dobry gainer np Mutant Mass i ewentualnie bialko np Syntrax Matrix 5.0. Do tego trening "ogolnorozwojowy' -> dzial trening. Jesli nigdy wczesniej nie trenowales, a przylozysz sie do diety i treningu to efekty mile Cie zaskocza^_^
  • 0
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu - prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Been there, taken that

Jesli pomoglem to postaw mi piwo :D

kptnemo
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek treningu
Witaj,
dzięki za odpowiedź i dodanie motywacji :)
Faktycznie to mój początek z treningiem stąd też moja niepewność i sporo pytań. Wolałbym nie popełniać głupich błędów tylko skorzystać z doświadczeń osób które się znają na rzeczy.
Przeczytałem już sporo w dziale dieta i mam w związku z tym kilka pytań. Zadam je może tutaj żeby nie zakładać kolejnego wątku.
1. W związku z moją pracą najbardziej pasują mi treningi przed południem ok. 8-10.00 Z tego co wyczytałem to praktycznie wszyscy trenują po południu. Czy ma to jakieś znaczenie kiedy jest trening?
2. Z przeliczenia zapotrzebowania na kalorie wyszło mi ok. 2800kcal. Z tego co obliczyłem moja obecna dieta to ok. 1200kcal dziennie. Czy tak znaczne zwiększenie kalorii przez dłuższy okres czasu nie wpłynie negatywnie na organizm?
3. Nie lubię mięsa i praktycznie go nie jadam, jadam za to dużo ryb - czy można nimi zastąpić mięso w podanych dietach?
4. Mam 34 lata/174cm/60kg - chciałbym zwiększyć masę o jakieś 10 kg w ciągu tych 3 miesięcy. Czy jest to realne przy diecie 2800kcal i regularnym treningu?
5. Planuję trenować codziennie - czy to dobry pomysł? Czy jesli np. jednego dnia zrobię trening na masę/siłę (sztangi, pompki itp.) a kolejnego dnia trening rozciągający to będzie ok?
6. Gdzie w Warszawie mogę kupić podane przez Ciebie suplementy? Czy jakieś witaminy/pierwiastki są istotne przy tego rodzaju założeniach treningowych?
7. Co ze słodyczami - jem ich dość sporo a w dietach raczej nie występują, czy to znaczy że nie są wskazane? (są przecież dość kaloryczne)
  • 0

HiTi

    Uczeń

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 568 postów
  • Pomógł: 0
18
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Wyciskanie [kg]:105
  • Martwy ciąg [kg]:135
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek treningu
1.poprostu po poludniu organizm jest lepiej pobudzony
2.nie powinno sie nic dziac,zmien posilki na bardziej kaloryczne ale bez tluszczy
3.dorsz ma duzo bialka z ryb no i owoce morza,jednak tez lepiej jak bys zjadl tego kurczaka
4.realne jest ale zalezy tez od genetyki(mozesz duzo kreatyny mono brac zeby to przyspieszyc ... )
5.raczej ok bo przy rozciaganiu to miesnie tak nie pracuja jak przy cwiczeniach silowych
6.jak nie wiesz gdzie to przez internet zamow,do 2 dni od zamowienia masz w domu suple,witaminy tez sie przydadza..B12 to nawet w duzych ilosciach ;p
7.slodycze sa kaloryczne ale te weglowodany to do d.. doslownie ;d lepiej ryz,makaron, do tego banany.
poczekaj az inni napisza zebys sie nie sugerowal tylko moja opinia ;p


pzdr
  • 0
Nie jesteś wielki ? A zadaj sobie pytanie - piłeś mleko? No właśnie
pomogłem? daj "+" nie bądz pipa ;]

kptnemo
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek treningu
OK, dzięki za odpowiedź. Oczywiście jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś sugestie to też będę wdzięczny.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024