Skocz do zawartości


Zdjęcie

Książki na temat treningu siłowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Książki na temat treningu siłowego
Jak w temacie. Zna ktoś jakieś książki na temat trójboju siłowego, podnoszenia ciężarów i/lub innych form treningu siłowego? Najlepiej po polsku, ale angielskimi też nie pogardzę (szukałem już na amazon.com i mam już kilka upatrzonych tytułów). Mile widziane pozycje fachowe nie pisane dla laików.

P.S. Nie jestem do końca pewny, czy to na pewno dobry dział, więc nie obrażę się, jeśli mod przeniesie temat.

P.S. 2. "Starting Strength" jest już na mojej liście. ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Książki na temat treningu siłowego

Jak w temacie. Zna ktoś jakieś książki na temat trójboju siłowego, podnoszenia ciężarów i/lub innych form treningu siłowego? Najlepiej po polsku, ale angielskimi też nie pogardzę (szukałem już na amazon.com i mam już kilka upatrzonych tytułów). Mile widziane pozycje fachowe nie pisane dla laików.

P.S. Nie jestem do końca pewny, czy to na pewno dobry dział, więc nie obrażę się, jeśli mod przeniesie temat.

P.S. 2. "Starting Strength" jest już na mojej liście. ;)

dang :P

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
gdzies od polowy sa ksiazki.

artykuly online
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w polowie

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ksiazki za darmo
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Książki na temat treningu siłowego
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Książki na temat treningu siłowego
Dzięki, panowie. :)

Poszukałem trochę po necie, popytałem ludzi z AWF i udało mi się jeszcze znaleźć kilka tytułów.


Jakby kogoś interesowało, do tej pory udało mi się znaleźć to: ;)

Po polsku:

Metody treningu i podstawy żywienia w sportach siłowych: trójbój siłowy, kulturystyka, fitness, podnoszenie ciężarów. Marek Kruszewski; Centralny Ośrodek Sportu. - Warszawa : COS. Dział Wydawnictw, 2007

Podnoszenie ciężarów i kulturystyka. Marek Kruszewski ; Centralny Ośrodek Sportu. - Warszawa : COS, 2005

Siła: charakterystyka ogólna, przykłady rozwiązań treningowych. M. Brylski [i in.] ; pod red. Jana Mulaka. - Warszawa : Polski Komitet Olimpijski. Wydaw. "Biblioteka Trenera", 1971

Monografia treningu siły mięśniowej. Janusz Orzech. - Tarnów : "Sport i Rehabilitacja", 1997-2000 T. 2,

Trening siłowy. Edgar Ugner ; [konsult. meryt. Tadeusz Bober]. - [Żórawina] : Marszałek & Marszałek, 2002

Trening siły mięśniowej. Zenon Ważny. - Warszawa : "Sport i Turystyka", 1977

Wybrane aspekty teorii i praktyki podnoszenia ciężarów. pod red. Jarosława Sacharuka. - Warszawa : Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, 2006

Kodeks Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów 2005-2008: statut, regulaminy, przepisy techniczne, przepisy antydopingowe / red. wyd. Tamas Ajan ; konsult. sport. Waldemar Baszanowski ; Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów. - Red. wyd. pol. Maria Przedpełska. - Warszawa : Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, 2005

Atlas treningu siłowego. Frederic Delavier ; z fr. przetł. Ryszard Jasiński, Urszula Zemełko. - Warszawa : Wydaw. Lekarskie PZWL, cop. 2007

Trening siłowy: przewodnik dla początkujących . Oliver Roberts ; przekł. Jakub Klingofer. - Warszawa : "Bellona", cop. 2008

Sztanga, hantle i sztangielki: wszystko na temat sprzętu, techniki, treningu i zdrowia. Wolfgang Miessner ; tł. Barbara Floriańczyk. - Warszawa : Oficyna Wydawnicza "Alma-Press", cop. 2005

Anatomia w treningu siłowym i fitness. Mark Vella ; [il. James Berrange ; tł. Dorota Borzykowska-Skotnicka]. - Warszawa : "Muza", 2007

Trening siłowy bez sprzętu: ćwicz w domu! Olivier Lafay ; il. Herve Audouy ; przeł. Agnieszka Wojciechowska. - Łódź : "Aha!" [właśc. "JK"], 2007

Fitness - ćwiczenia siłowe: podręcznik dla instruktorów rekreacji ruchowej. Tadeusz Ambroży, Krzysztof Kaganek; Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Zarząd Główny. - Warszawa : [TKKF.ZG], 2002


I po angielsku:

Science and Practice of Strength Training, Second Edition. Vladimir M. Zatsiorsky, William J. Kraemer, 2006

Starting Strength (2nd edition). Mark Rippetoe, Lon Kilgore, 2007

Practical Programming for Strength Training. Mark Rippetoe, Lon Kilgore, Glenn Pendlay, 2006

Essentials of Strength Training and Conditioning. Thomas R. Baechle, Roger W. Earle, 2008

Encyclopedia of Muscle & Strength. Jim Stoppani, 2006

Strength Training. Lee E. Brown, 2006

Essentials of Weightlifting and Strength Training. Mohamed F. El-Hewie, 2006

The Weightlifting Encyclopedia: A Guide to World Class Performance. Arthur J. Drechsler, 1998

A Practical Approach to Powerlifting. Larry Sheppard, Bill Jamison, Larry Sheppard, 2007

Optimizing Strength Training: Designing Nonlinear Periodization Workouts. William J. Kraemer, Steven J. Fleck, 2007

Jakby ktoś jeszcze coś znał, to proszę o info. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024