Skocz do zawartości


Zdjęcie

Progres?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

Mariusz335033
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Progres?
Siema, 
wiek-23
waga-90kg
wzrost-180cm
Suple: Kreatyna 5g DNT/10g DT, BCAA 5g DT, Izolat Bialka <aby zminimalizowac spadek sily przy redukcji> + colagen na stawy (sprawdzam czy cos pomoze); przedtreningówka w dni klaty+trica/pleców+bica
 
Planuje redukcje do ~80kg potem robienie sily. Niekoniecznie chodzi mi o to, aby podnosic jak najwiecej, bardziej zalezy mi na lepszej sylwetce.
Cwiczylem 2-3 miesiące (niesystematycznie, bo jeszcze nie miałem zajawki takiej) FBW, teraz od miesiąca już regularnie split 4x w tygodniu. Zdjec nie ma co wrzucac bo i tak jest tragedia póki co. 
 
No i problem mam w tym, ze coś tej sily calkowicie brak :/ Nie powiem, jak te 2/3 miesiace ledwo robilem 1-2 pompki, teraz robie ~20 to sie morda cieszy ze jakies tam efekty są no ale nadal jest bardzo slaby (tak mi sie wydaje). 
Z początku robiłem przykładowo na płaskiej 4x8 40kg, teraz robię 4x10 50kg co i tak jest nadal slabym wynikiem jak na moją mase i wiek :< Na raz podniose 70kg, biceps łamaną 25-30kg. 
 
Chciałbym zacząć chodzić z kumplami na siłownie <na razie ćwicze na swojej, wolny ciężar> ale nie będzie to miało sensu jak przy kazdym ćwiczeniu będą musieli zmieniać obciążenie specjalnie dla mnie :/ Chciałbym szybko dojść do chociaż tego 5x5 80kg / wziąć te 100kg na raz. Ile +/- powinno mi to zająć, jeżeli progresował bym prawidłowo? Czy mogę zrobić coś, aby przyśpieszyć/zwiększyć trochę ten progres?

  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Progres?
Piszesz o klatce i bicepsie A jak z ćwiczeniami wielostawowymi
Przysiad
Martwy ciąg
Podciaganie
Wiosłowanie
Pusch press??
Bez tych ćwiczeń nigdy nie osiągniesz maksymalnych wyników siłowych
  • 0

Mariusz335033
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Progres?

Przysiady robie z hantlami, wykroki, martwy, wiosłowanie też jakichś maxów nie robie, biorę taki ciężar żeby było mi ciężko robić tyle powtórzeń ile robie. Podciągnę się nachwytem może raz więc tego nie robię :/


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Progres?

Przysiady robie z hantlami, wykroki, martwy, wiosłowanie też jakichś maxów nie robie, biorę taki ciężar żeby było mi ciężko robić tyle powtórzeń ile robie. Podciągnę się nachwytem może raz więc tego nie robię :/

Skoro podciągniesz się może raz, to po pierwsze zacznij od łatwiejszego wariantu podciągania, czyli od pociągania podchwytem z rozstawem dłoni na szerokość barków, a po drugie w takim podciąganiu zacznij najpierw od powtórzeń negatywnych:

 

Twój wynik: 0 do 1 powtórzenia

 

Problem: Proste - jesteś za słaby, by unieść ciężar równy Twojej wadze.

Recepta: Ze słabości zrób siłę i wykonuj tzw. ruchy negatywne, czyli zaczynaj od pozycji, w której będziesz miał brodę nad drążkiem (potrzebna do tego ławeczka lub jakieś stabilne krzesło lub jakiś podest) i powoli prostuj ramiona. Opuszczanie ciężaru, którego nie jesteś w stanie unieść, to dobry i szybki sposób na budowanie siły.

Przy okazji polecam Ci zapoznać się z tymi linkami:

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 
oraz z tym:
 
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

ww88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Progres?

Suple: Kreatyna 5g DNT/10g DT, BCAA 5g DT, Izolat Bialka 

 

kreatyna 5g codziennie 

bcaa nie dziala, marnotrawstwo kasy 


  • 0

Mariusz335033
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Progres?

@RychuP 'jutro' wezme sie za czytanie, 'dziś' juz troche późno :D

@ww88 jak to nie działa?


  • 0

ww88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Progres?

@ww88 jak to nie działa?

normalnie, strata kasy


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Progres?

kreatyna 5g codziennie 

bcaa nie dziala, marnotrawstwo kasy 

BCAA działają ale w dużych dawkach, np. minimum 1 g na każde 10 kg masy ciała dziennie, chociaż nie ukrywam, że w celu poprawienia regeneracji lepiej zainwestować w dobrą odżywkę WPI, bo nie dość, że zmniejsza potreningową obolałość mięśniową, to jeszcze WPI sprzyja wzrostowi mięśni.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Mariusz335033
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Progres?

To jak juz mam, to 1g/10kg masy w sensie 9g (90kg) dziennie? Podczas treningu np


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Progres?

To jak juz mam, to 1g/10kg masy w sensie 9g (90kg) dziennie? Podczas treningu np

Ja bym dał BCAA w dawce 9 g dziennie w dni treningowe jakieś 30 - 45 minut przed treningiem na pusty żołądek.
Ewentualnie możesz przyjąć 5 - 6 gramów BCAA przed treningiem, a drugą porcję przed snem lub jedną porcję rano, a drugą porcję przed treningiem.

Pamiętaj jednak, że suplementy i odżywki przełożą się w 5 - 10 % na efekt końcowy, a conajmniej 90%, to trening, zdrowa dieta z niewielkim deficytem kalorycznym i regeneracja (długi i dobrej jakości sen oraz odpoczynek ogółem).

Co do Twojego treningu - spróbuj przez najbliższe 6 - 8 tygodni (lub więcej) trenować takim planem:

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Wbrew tytułowi artykułu plan nadaje się zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Jest to nowoczesny trening split typu Upper/Lower, w którym każda partia jest trenowana 2x w tygodniu.

Czytaj i zastosuj.

Do tego dwa razy w tygodniu po 30 - 40 minut treningu aerobowego w dni wolne od siłowni lub w ostateczności po siłowni i to by było wszystko.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Mariusz335033
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Progres?

"kreatyna 5g codziennie 

bcaa nie dziala, marnotrawstwo kasy"

 

To bcaa dokończe co mam, po 9-10g przed treningiem,

a tą kreatyne brałem 5g rano DNT i 10g DT (5 przed i 5 po treningu) to jak mam brać po prostu 5g codziennie, to pora ma znaczenie? rano/wieczorem czy przed/w trakcie/po treningu?


  • 0

Daniel Lugo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 2
3
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Progres?

JAK BRAĆ MONOHYDRAT?

Zwyczajnie, przez 6-8 tygodni:

* 5 g rano (łyżeczka od herbaty), po treningu kolejne 5 g.
* W dni nietreningowe wystarczy 5 g rano.

Drugi wariant dawkowania:

* 5 g przed treningiem (łyżeczka od herbaty), po treningu kolejne 5 g.
* W dni nietreningowe wystarczy 5 g rano.

Po 2 tygodniach suplementacji można wejść na mniejszą dzienną dawkę kreatyny 5-7 g (a nawet 3-5 g dziennie).

Później (po zakończeniu 6-8 tygodniowego cyklu) koniecznie ~ 1.5 - 2 miesiące przerwy w braniu jakichkolwiek produktów zawierających jakąkolwiek kreatynę (im dłuższa przerwa, tym lepiej; jest to związane z nasyceniem mięśni przez kreatynę).

UWAGA: większa dzienna ilość kreatyny wcale nie musi przełożyć się na efekty, a małe, dzienne dawki pozwalają na kilkumiesięczną, ciągłą suplementację (wtedy bierzesz 0,03 g na kilogram masy ciała - co daje dla 100 kg osoby 3 g kreatyny dziennie).


  • 1


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024