Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy rok nowy ja

trening początkujący

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

GrubyDzoló
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nowy rok nowy ja

Cześć mam 18 lat 189 wzrostu i 100kg wagi. Pomyślałem ,że nowy rok będzie idealnym momentem na rozpoczęcie treningu. Od końca grudnia robię program 100pompek i 300 brzuszków. Brzuszki codziennie ,a pompki tak jak jest tam napisane. Jestem narazie na 4 dniu. Co mogę jeszcze dołożyć do tego żeby nie było za duzo jednak. Mam hantelki których kiedyś używałem można załadować na jedną 20kg czyli razem 40kg. Oprócz tego trzymam jako taką diete. Myślę ,że zapotrzebowanie mam około 3000kcal dziennie, a jem po 1200-1700kcal. Śniadanko normalne, jedna bułka w szkole i  potem nieduży obiad. Na kolacje gdzieś koło 18 przegryzam kabanosik bo dużo białka. Ale nie za dużo tak około 200kcal z niego jest. Oprócz tego rano herbata niesłodzona, a reszta sama woda.

Jak myślicie co mogę dołożyć z tymi hantelkami, może biceps? Tak żeby jednak nie przedobrzyć z  tym wszystkim. Nie mam ławeczki jak coś. Coś zmienić? Może coś zamiast czegoś?

Pozdrawiam.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy rok nowy ja

Witaj

Wydaje mi się, że Twój program nie ma sensu.. jest za dużo powtórzeń i za duże obciążenie dla organizmu. Lepiej jakbyś wykonywał parę ćwiczeń, po parę serii i powtórzeń(tzw. kalistenika). 

Jesz zbyt mało, nawet jak na spalanie tkanki tłuszczowej, pamiętaj Twoja minimalna ilość spożywanych kalorii powinna nie być mniejsza niż podstawowa przemiana materii.. 

Kabanosik to nie jest zbyt dobry pomysł, lepsze mięso :)


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


GrubyDzoló
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy rok nowy ja

Dzięki za informacje. Odpuszczę sobie narazie trening z hantelkami. Same pompki i brzuszki. Dopiero jak się wprawie to coś dorzucę. Po tygodniu nie czuję zbytnio zmęczenia, owszem po pompkach czy brzuszkach na drugi dzień czuję mięśnie podczas napinania, ale zakwasów czy coś to nie ma. Z tymi kaloriami w sumie mogę dojeżdzać do 2000kcal, choć średnio jest to 1600. Zobaczymy czy będą efekty.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy rok nowy ja

Wątpię by same pompki i brzuszki Ci coś dały :) ja bym jednak pokusiła się o więcej ćwiczeń.. tym bardziej, że nie chcesz zaczynać z ciężarami, więc musisz dać więcej ćwiczeń. Jakiś drążek posiadasz? 

.

zakwasy i napięcie każdy ma inne. Jeden może je mieć, drugi nie. . a trzeci dopiero złapie po tygodniu ćwiczeń także nie patrz na to jak na pierwszy wyznacznik :)

.

Jak dla mnie nawet te 1600 to dla faceta za mało, uwierz mi. Minimalnie 2000 musisz jeść. 

.

I ilość treningów w tygodniu, myślę, że jak zaczniesz od 3 będzie ok 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


GrubyDzoló
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy rok nowy ja

Jeszcze takie pytanie. Co myślicie o aplikacji na telefon w moim przypadku mięśnie brzucha w 30 dni? Tam są 3 tryby do ustawienia. Spalanie tłuszczu, rzeźbienie brzucha i ostatni jakiś hardkor. Zaczynam się zastanawiać czy taki trening nie będzie bardziej wydajny niż zwykłe serie z brzuszkami.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy rok nowy ja

Takie aplikacje mało dają.. Tak samo jak Aerobiczna 6 Weidera także jest przereklamowana.. Jak ktoś serio nie ma co robić w domu i chce jakoś wykorzystać czas to takie apki się przydają.. ale ja jestem temu przeciwna, lecz kto co woli ;)

Do tego taka ciekawostka - brzuszki nie są na brzuch, bardziej angażują plecy.. więc najlepsze ćwiczenia na brzuch to te wykonywane na drążku(zwisy etc,), russian twist, i inne takie


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, początkujący

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024