Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budowa masy mięśniowej + poranny trening

pomoc masa nowy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

goney225
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Budowa masy mięśniowej + poranny trening

Witam,

 

mam 25 lat, wzrost 177cm, waga 66kg. Zaczynam właśnie treningi na siłowni celem zwiększenia masy mięśniowej. Zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie treningi będę wykonywał rano po obudzeniu. Wstaję około godziny 5.30. Od 6.00 chciałbym zacząć treningi na siłowni poświęcając 45-55 minut. Czy przed treningiem wystarczą dwa, trzy banany + gainer lub BCAA. Natomiast 30-45 min po treningu pierwsze obfite śniadanie? 


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa masy mięśniowej + poranny trening

Szczerze to możesz nawet trening wykonywać na czczo, niektórzy sobie chwalą taki sposób i dopiero po treningu posiłek. Gainer możesz dawać ale lepiej oprzyj się na normalnym pożywieniu. BCAA w jakim celu chcesz stosować?

 

Ogólnie sam sprawdź jak Ci lepiej wchodzi trening na czczo czy po posiłkach, o żaden katabolizm się nie martw piszę z góry.


  • 1

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa masy mięśniowej + poranny trening

Ja ćwiczę na czczo i nic mi nie dolega ze strony katabolizmu czy czegoś :D

Dzień wcześniej dajesz jako ostatni posiłek B+Ww, rano wstajesz, pijesz coffee i jedziesz z tematem :)

Jednak wyrobienie sobie czegoś takiego tzn. ''trenowania na czczo'' trzeba się.. nauczyć ;) to jednak z początku cios dla organizmu

Moje uwagi

** właśnie kolacja dzień przed treningiem to B+Ww

** rano przed treningiem(na pewno) coffee

** przed treningiem też można  dać gorzką+coffee(pompa i w ogóle :D)

** przed i po treningu na pewno BCAA


  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


goney225
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa masy mięśniowej + poranny trening

Szczerze to możesz nawet trening wykonywać na czczo, niektórzy sobie chwalą taki sposób i dopiero po treningu posiłek. Gainer możesz dawać ale lepiej oprzyj się na normalnym pożywieniu. BCAA w jakim celu chcesz stosować?

 

Ogólnie sam sprawdź jak Ci lepiej wchodzi trening na czczo czy po posiłkach, o żaden katabolizm się nie martw piszę z góry.

 

Ja głównie z rana chcę ćwiczyć bo mieszkam w dużym mieście i rano jest mega fajnie. Mało ludzi, nie trzeba czekać na dojście do urządzenia. Naprawdę przyjemnie się ćwiczy. Ostatnio zjadłem dwa banany + gainer przed treningiem. Po treningu śniadanie. Jeśli chodzi o BCAA to czytałem że ponoć warto przed treningiem zażyć.

 

 

Ja ćwiczę na czczo i nic mi nie dolega ze strony katabolizmu czy czegoś :D

Dzień wcześniej dajesz jako ostatni posiłek B+Ww, rano wstajesz, pijesz coffee i jedziesz z tematem :)

Jednak wyrobienie sobie czegoś takiego tzn. ''trenowania na czczo'' trzeba się.. nauczyć ;) to jednak z początku cios dla organizmu

Moje uwagi

** właśnie kolacja dzień przed treningiem to B+Ww

** rano przed treningiem(na pewno) coffee

** przed treningiem też można  dać gorzką+coffee(pompa i w ogóle :D)

** przed i po treningu na pewno BCAA

 

właśnie różne opinie krążą w Internecie odnośnie katabolizmu itp. 


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa masy mięśniowej + poranny trening

Opinie na temat bcaa i zapobiegania przez niego katabolizmu masz głównie w reklamach tego supla. Nie twierdzę, że nie ma takiego działania lecz jeśli ma to jest na tyle małe że w ogóle niezauważalne. Ogólnie katabolizm przedewszystkim zależy od całkowitego zapotrzebowania. Jesz mniej niż potrzebujesz waga spada, więcej to rośnie. Samym bcaa nie załatwisz sprawy ani jak pisze nie będziesz widział jego działania.

 

Spróbuj teraz na czczo i zobaczysz jak Ci lepiej trening wchodzi. Niby nie powinno się ćwiczyć w niedługim czasie po treningu, ponieważ organizm prócz na trening dodatkowo traci energie na trawienie, do tego po bananach wywala insuline która przedtreningowo niekoniecznie ma dobry wpływ. W sumie dużo szkół. Rób jak Ci wygodniej i nie zaprzątaj sobie głowy pierdoletami, które tak na prawdę mają znikomy wpływ na efekty, wręcz nie widoczny ;)


  • 1

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa masy mięśniowej + poranny trening

Ja właśnie bym jeszcze zaproponowała tutaj, by nie jeść ani przed ani po zakończonym treningu od razu węglowodanów(ani prostych ani złożonych).. tylko dopiero w drugim lub trzecim posiłku.. ewentualnie jako przekąskę. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa masy mięśniowej + poranny trening

Generalnie jestem zwolennikiem trenowania wtedy kiedy już się zjadło jakiś pełnowartościowy posiłek przed treningiem niemniej jednak jeśli nie masz wyboru, to możesz trenować na czczo, ewentualnie możesz dać BCAA 30 minut przed treningiem w ilości 1 g na każde 10 kg masy ciała.

Co do gainera, to ja osobiście dałbym go PO treningu siłowym, mniej więcej 30 - 60 minut po zakończeniu treningu, następnie jak się gainer przestanie odbijać, a co za tym idzie przeleci już przez żołądek możesz zjeść normalny posiłek zawierający białko zwierzęce, węglowodany złożone i trochę tłuszczów.

Ważne jest też to jakiej jakości jest to gainer - dobry gainer, to taki, który zawiera wyłącznie białko zwierzęce (najlepiej białko serwatkowe), ma conajmniej 20% białka (20 g białka w 100 g lub więcej), do tego głównie węglowodany złożone, ma mało cukrów prostych, tzn. 10% lub mniej (10 g cukrów w 100 g lub mniej).

Przykładem gainera, który spełnia te warunki i przy okazji zbiera dobre opinie jest FA Mass Core, względnie PVL Mutant Mass NEW.

Jak chcesz coś jeszcze solidniejszego, to możesz wypróbować Universal Nutrition - Real Gains, albo Universal Nutrition - Animal Mass.

 

Jako dodatkowe źródło najwyższej jakości białka proponuję Ci ser Ricotta - zawiera on białko serwatkowe, dokładnie takie samo jak w odżywkach typu WPC/WPI/WPH, a nawet lepsze, bo jest produktem niskoprzetworzonym.

Inne nazwy - ser twarogowy typu włoskiego.

W sieci sklepów LIDL jest bardzo smaczny ser Ricotta.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa masy mięśniowej + poranny trening

Sprawdź co działa na Ciebie najlepiej, bo tak jak Ci koledzy wyżej powiedzieli - sporo osób woli ćwiczyć rano na czczo. W tym np ja ;)


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pomoc, masa, nowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024