Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreatyna , warto czy nie warto w tym wieku ?

Masa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Maskiii
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kreatyna , warto czy nie warto w tym wieku ?

Witam , zastanawiam się nad braniem kreatyny monohydratu , mając 17 lat i aktualnie zwiększając swoją wagę , jak mogę trzymam się diety stale szukam nowych posiłków pod budowę , nie jadam śmieciowego jedzenia . Opłaca mi się brać kreatyne zwiększając wagę i ćwicząc ? Chyba sami wiecie jak wygląda w miarę wysoka osoba z taką wagą "El Wieshako"  :dude:  No więc poszukuje wszystkiego co pomoże mi zwiększyć wagę :) Pozdro  :zorro:

 

wzrost : 181

waga: 63  :mummy:


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna , warto czy nie warto w tym wieku ?

Nawet jakbyś wziął kreatynę, to i tak to jakie efekty będą zależy w większości nie od stosowania kreatyny tylko od tego jak będzie wyglądała Twoja dieta, trening, regeneracja.

Musisz mieć dietę z dodatnim bilansem kalorycznym, do tego plan treningowy o objętości i intensywności dopasowanej do stopnia zaawansowania (początkujący nie powinni mieć zbyt dużej objętości) obejmujący trening wszystkich głównych grup mięśniowych, tj. NÓG, PLECÓW, klatki, barków, ramion, brzucha i do tego dużo snu i odpoczynku ogółem, ponadto powinieneś mieć przynajmniej pół roku stażu treningowego z dobrą dietą, dobrym planem treningowym i regeneracją.

Pamiętaj, że mięśnie nie rosną w czasie treningu tylko wtedy kiedy odpoczywają.

Jeśli te warunki zostaną spełnione, to jak najbardziej możesz stosować kreatynę.

Nie przypadkowo NOGI i PLECY napisałem wielką literą - gdyż to są najważniejsze partie mięśniowe.

 

Czy teraz jak trenujesz bez kreatyny notujesz wzrost obwodów trenowanych mięśni ?


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna , warto czy nie warto w tym wieku ?
Kreatyna to już tylko wtedy gdy dopadnie Cię zastój inaczej nie ma sensu sięgać po tego typu środki dobra dieta i trening zrobią robotę
  • 1

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna , warto czy nie warto w tym wieku ?
Jak wygląda dieta i trening?
Ile ćwiczysz i od czego zaczynałeś?
Powiem tak jeśli waga i siła nie rośnie w tej chwili kreatyna nic Ci nie da, jeśli jedno i drugie idzie to coś tam delikatnie przyspieszy.

Kreatyna to już tylko wtedy gdy dopadnie Cię zastój inaczej nie ma sensu sięgać po tego typu środki dobra dieta i trening zrobią robotę

Moim zdaniem jak zastój trzeba poprawiać dietę i trening, szukać przyczyny a nie ratować się kreatyną czy czymś mocniejszym bo na dłuższą metę i tak z tego nic nie będzie.

Użytkownik faluś edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna , warto czy nie warto w tym wieku ?

Nie będę oryginalnym mówiąc, że najlepsze rezultaty osiągniesz przez wprowadzenie diety z odpowiednią nadwyżką kaloryczną oraz właściwie dopasowany plan treningowy. Suplementację zwykle polecam wprowadzać po jakichś 3 - 6 miesiącach sumiennej i systematycznej realizacji przyjętych założeń. 


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


boczuk
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna , warto czy nie warto w tym wieku ?

W tym wieku bym se darował. Lepiej dobrze jeść i regularnie ćwiczyć.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Masa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024