Skocz do zawartości


Zdjęcie

Suplement na "strzelające" stawy

stawy suplementy regeneracja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Xonare
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Suplement na "strzelające" stawy

Witam, jaki polecacie suplement do regeneracji i ochrony na stawy? Jakie są skutki uboczne i przez jaki maksymalnie czas można je brać i ile trzeba zrobić przerwy? 
Ogólnie nie jestem zwolennikiem tego rodzaju produktów i staram się ich unikać jednak w tym przypadku nie mam wyjścia. 
Wróciłem do treningu na siłowni po bardzo długiej przerwie. Ogólnie znam podstawy. Trenuję 2 miesiąc i moje stawy nie wyrabiają mimo, że ćwiczę z małymi ciężarami, które nie przekraczają masy mojego ciała, robię rozgrzewkę, bieżnia, sama sztanga na początek itp. na koniec treningu bieżnia to wszystkie moje stawy "strzelają" i pojawiają się chwilowe bóle w kolanie i barku. Trening 3 razy w tygodniu po 90 min z czego łącznie 30 min to bieżnia (10-15 rozgrzewka), 4 ćwiczenia: przysiady, ławka plaska, martwy ciąg i wiosłowanie, 5 serii po 10-12 powt. 
Nie biorę żadnych suplementów, białka, witamin, itd. 
Aby uchronić się przed uszkodzeniem stawów i przed kontuzjami zastanawiam się nad zmianą planu do 4 serii i max 10 powtórzeń oraz zmniejszeniu obciążenia. 
Czytałem o suplementach na stawy i przeglądałem produkty ale jest taka ogromna ilość, że ciężko podjąć decyzję.


  • 0

Tyniu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Lokalizacja:Kujawsko-Pomorskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia , Piłka nożna
  • Staż [miesiące]:Wrzesień 2017
  • Wzrost [cm]:188
  • Przysiad [kg]:115 x1
  • Wyciskanie [kg]:83 x1
  • Martwy ciąg [kg]:125 x1
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplement na "strzelające" stawy

Czasem nie warto wydawać pieniędzy na suple , wiem z doświadczenia spróbuj dobrze się rozgrzać przed treningiem zwłaszcza miejsca w których czujesz strzelanie rozgrzewka powinna trwać około 15/20 minut. Jest to bardzo wazny element treningu

Jeżeli to nie pomoże spróbuj brać kolagen tylko on ci nie pomoże od razu musisz go brać z miesiąc/ dwa zależy od organizmu


  • 0

Pomogłem ? Liczę , że się odwdzięczysz i dasz " Strzałę " :friends:


Robsonnwz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia,wędkarstwo,
  • Staż [miesiące]:8 lat
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:115
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:60
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:nie robię tego
  • Waga [kg]:88

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplement na "strzelające" stawy
Ja osobiście polecam 4Flex w saszetkach,z tego co pamiętam jedna saszetka zawiera 10g unikalnego hydrolizatu kolagenu mi pomógł po jednym miesiącu czułem że jest lepiej. Pozdrawiam
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplement na "strzelające" stawy

Przede wszystkim poleciłbym najpierw zmienić plan, prawdopodobnie jest on zbyt obciążający dla aparatu ruchu. Aktywności wielostawowe zwykle wymagają sporego obciążenia, dodając do tego duże ilości wykonywanych powtórzeń może okazać się, że jest tego zbyt wiele. Dlatego polecam zacząć od zmiany rozpiski, może warto spróbować 5x5?

 

Co do suplementów, polecam zainteresować się niedawno rekomendowanym przez Fabrykę Siły preparatem FLEXOGENIC - skład wygląda naprawdę obiecująco :)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


BeBig
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 7
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplement na "strzelające" stawy

Mi pomogło mega glucosamine + witamina C + Witamina D w dużych dawkach. 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplement na "strzelające" stawy

Tutaj mała ciekawostka, glukozamina i siarczan glukozaminy to dwie osobne kwestie! Ten drugi składnik nie jest wcale tak wartościowy jak mogłoby się wydawać.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: stawy, suplementy, regeneracja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024