Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plan treningowy dla 15-latka.

siła rzeźba 15lat trening plan

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

MaVH
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Plan treningowy dla 15-latka.

Witam,

mam 15 lat i po raz pierwszy w życiu chcę spróbować poćwiczyć na poważnie. Od zawsze lubiłem uprawiać sport, ale nigdy na poważnie nie miałem kontaktu z ćwiczeniami. Jedyne co robiłem to brzuszki, gdy byłem otyły w młodym wieku i od jakiegoś czasu zwykłe podnoszenie hantli 5kg i sztangi 22kg. Ta otyłość była spowodowana lekami (steryd Encorton) które stosowałem na Zespół Nerczycowy(poza białkiem w moczu nic mi nie jest). Choroba ustała na 6 lat i powróciła jakiś czas temu, przez co znowu muszę brać ten lek (teraz nie mam problemu z otyłością). Dodam, że na ten moment odpada siłownia, ponieważ mieszkam na wsi i za dużo czasu traciłbym na dojazdy. Jedyne czym dysponuję to dwie 5kg hantle i ławeczka ze sztangą na którą mam takie ciężary: 2x10kg, 2x5kg, 2x2,5kg i 2x1,25kg. Wiem, że to bardzo ubogi sprzęt ale na początek mam nadzieję, że starczy.

 

Wiek : 15 lat (15,5 dokładnie)

Staż: 0

Masa : 52kg

Wzrost : 178cm

Dieta:  Nie mam diety ale jem zdrowo

Cel : Zwiększenie siły i rzeźby

Suplementacja : Nie

Typ sylwetki: Chyba ektomorf.

PS: Od urodzenia mam dołek w klatce piersiowej który na nic nie wpływa negatywnie tylko jest. (Cecha genetyczna) I chciałbym też jakieś ćwiczenie którym mógłbym skorygować tą wadę.

 

Z góry dziękuje za pomoc :)


  • 0

Kamil16000
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy dla 15-latka.
Z tego co wiem każdy ma mały dołek w klatce piersiowej masz niedowage wręcz waga jak u anorektyka musisz skupić się na tym aby utrzymywać wagę i powoli ją zwiększać. W kalkulatorze bmr możesz obliczyć ile powinieneś zjadać + możesz liczyć zjadane kalorie dzięki aplikacji na androida czy ios bez problemowo. Nie wystarczy jeść zdrowo żeby zbudować mase mięśniową. Zacznij ćwiczyć z ciężarem własnego ciała pompki itd. Co do sztangi to myślę że 4 serie 12,10,10,8 z ciężarem takim żebyś dał radę wykonać. Hantle możesz wykorzystać w różnoraki sposób poczynając od rozpiętek do wyciskania hantli nad głowę czy czy unoszenie ramion w internecie jest sporo ćwiczeń zobacz jak wyglądają np. Atlas ćwiczeń od fabryki siły 3 serie po 15,12,12 na ćwiczenia z hantlami z odpwiednim ciężarem. Powodzenia
  • 1

MaVH
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy dla 15-latka.

Dzięki za pomoc :) Próbowałem rozpiętek, robiłem wszystko z godnie z filmami instruktażowymi i zamiast mięśni które teorytycznie powinny pracować czułem jakby pękała mi jakaś żyła w bicepsie. Co może być tego przyczyną ?


  • 0

Tydek2000
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 7
15
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Marzec 2k17
  • Wzrost [cm]:185
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy dla 15-latka.

Witam,

mam 15 lat i po raz pierwszy w życiu chcę spróbować poćwiczyć na poważnie. Od zawsze lubiłem uprawiać sport, ale nigdy na poważnie nie miałem kontaktu z ćwiczeniami. Jedyne co robiłem to brzuszki, gdy byłem otyły w młodym wieku i od jakiegoś czasu zwykłe podnoszenie hantli 5kg i sztangi 22kg. Ta otyłość była spowodowana lekami (steryd Encorton) które stosowałem na Zespół Nerczycowy(poza białkiem w moczu nic mi nie jest). Choroba ustała na 6 lat i powróciła jakiś czas temu, przez co znowu muszę brać ten lek (teraz nie mam problemu z otyłością). Dodam, że na ten moment odpada siłownia, ponieważ mieszkam na wsi i za dużo czasu traciłbym na dojazdy. Jedyne czym dysponuję to dwie 5kg hantle i ławeczka ze sztangą na którą mam takie ciężary: 2x10kg, 2x5kg, 2x2,5kg i 2x1,25kg. Wiem, że to bardzo ubogi sprzęt ale na początek mam nadzieję, że starczy.

 

Wiek : 15 lat (15,5 dokładnie)

Staż: 0

Masa : 52kg

Wzrost : 178cm

Dieta:  Nie mam diety ale jem zdrowo

Cel : Zwiększenie siły i rzeźby

Suplementacja : Nie

Typ sylwetki: Chyba ektomorf.

PS: Od urodzenia mam dołek w klatce piersiowej który na nic nie wpływa negatywnie tylko jest. (Cecha genetyczna) I chciałbym też jakieś ćwiczenie którym mógłbym skorygować tą wadę.

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Chłopaki... wystarczy troche poczytać na forum jak idziesz w siłę to nie robisz 4 s 12 10 8 itp. Robisz 4 serio po np 5 lub 8 powtórzeń i po każdej serii zwiększasz obciążenie az w ostatniej bedziesz brał prawie maks ( ok. 90% maksymalnego obciążenia ) , uilości powtórzeń nie zmieniasz.

Na początek polecam ci kupić obciążenia bitumiczne ja za 120kg , sztangę 180 cm , gryf łamany 120cm i 2 hantle dałem 350 zł z dostawa do domu ( na Allegro jest pełno takich zestawów do 50 do 150kg )

Powodzenia !


Użytkownik Tydek2000 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy dla 15-latka.

Podsyłam przykładowy plan podsyłam. 

Kolejna sprawa może przejdziesz na trening z ciężarem własnego ciała ? 
 

Trening FBW: 
 
Nogi: Przysiady x 3 serii
Plecy: Podciągania x 3 serii 
Klatka: Płaska ławka wyciskanie hantlami x 3 serii 
Barki: żołnierskie x 3 serii 
Triceps: francuzy x 2 serii
Biceps: uginanie ramion 2 serii. 
Spięcia na łydki x 3 serii nie mniej niż 30 powtórzeń na serię. 
Ilość powtórzeń 12/10/8 i 12/10 odpowiednio. 
 
Brzuch:

  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: siła, rzeźba, 15lat, trening, plan

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024