Skocz do zawartości


Zdjęcie

Choroba i trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

okta90
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Choroba i trening

Witam,

Jestem chory (naczynia krwionośne mi się niewłaściwie formują) i ludzie w klinice w której się leczę a którzy mają także słabe naczynia krwionośne/żyły/tętnice (a przez to nawet wylewy) powiedzieli że żeby wzmocnić naczynia krwionośne to trzeba ćwiczyć (niektórzy chodzą na basen często) bo razem z mięsniami wzmacniają się naczynia krwionośne i nie są takie słabe. I tu zaczyna się moje pytanie: Jakie ćwiczenia wykonywać żeby wzmocnić boki (mniej więcej w miejscu w którym kobiety mają najszersze biodra) i sam dół pleców (na granicy z pośladkami) ? Dodam że zależałoby mi na ćwiczeniach na leżąco bo mam przykurcz w lewym kolanie i chodze o kulach oraz jestem ogólnie słaby. (Lekarze takimi rzeczami się nie zajmują więc ich nawet nie pytałem a poza tym znam tych z mojej kliniki i wiem że nie warto im zadawać takich pytań). Wiem że to trudne pytanie w moich warunkach ale chiałbym mieć chociaż jakiś punkt zaczepienia co do wiedzy o wzmocnieniu tych partii ciała. Gdyby ktoś pomógł to byłbym bardzo wdzięczny.

 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Choroba i trening

Trening zdrowotny skonsultuj z fizjoterapeutą. Sam widzisz, że Twój stan jest trochę ciężkim przypadkiem więc odradzałbym porad online i szukał trenera zajmującego się aktywnościami prozdrowotnymi.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024