Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból przedramion przy ćwiczeniu bicepsów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Korepta
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:178
  • Wyciskanie [kg]:2x 80 KG
  • Waga [kg]:68

Napisano Ponad rok temu

Ból przedramion przy ćwiczeniu bicepsów.

Cześć. Podczas robienia bicepsów strasznie bolą mnie przedramiona, a raczej miejsca zaznaczone na zdj. Najbardziej odczuwam ból podczas odkładania ciężaru. Oto mój chwyt i miejsce które mnie boli. Czy to spowodowane złym chwytem? Liczę na opinie i porady.


Załączony plik  krzys1.jpg   18,87 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  krzys2.jpg   21,14 KB   2 Ilość pobrań


  • 0

AmbitniejszyOdWas
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból przedramion przy ćwiczeniu bicepsów.

Siemanko, otóż ja borykałem się z identycznym (tak mi się wydaje) problemem. Ból tak samo pojawiał się po odłożeniu ciężaru - wspomnę jeszcze że ból ograniczał moje możliwości i ciężar zakładałem mniejszy... Co wyczytałem, czego się dowiedziałem i co mi pomogło? Co mi pomogło - nie wiem, bo stosowałem wszystko o czym zaraz napiszę. Leczenie zaczynałem od wizyt u fizjoterapeuty, która po prostu naciągnęła mnie na kasę. Tłumacząc mi że ból może być powodowany np. w plecach i przenosi się do przedramion. Olałem ją. Napisałem do koleżki, który stosował akupunkturę i chyba to mi pomogło najbardziej, bo od momentu pierwszej akupunktury ból zniknął. Doradził mi jeszcze wbijanie kulki (zwykła kulka z zoologicznego, gumowa za 5zł) w tzw. miejsca spustowe. Znajdziesz o tym info na youtube, w google. Powiem Ci że te miejsca spustowe bolą jak s********, szczególnie w przedramieniu. Co mogę Ci jeszcze doradzić - rozciągaj szyję, przedramię, biceps oraz czworoboczny pleców po treningu (po treningu niech to będą krótkie serie, powiedzmy 20-30 sekund LEKKIEGO rozciągania każdej partii z w/w). W dzień nietreningowy możesz przeznaczyć na rozciąganie dłuższy czas, robiąc wcześniej solidną rozgrzewkę. Oczywiście rozciąganie tych partii jest związane z ćwiczeniem bajcepsa (robiąc bicka angażujesz inne partie, pewnie o tym wiesz, może nie).

 

W moim przypadku to zadziałało ale ***** wczoraj znowu poczułem ból w przedramieniu, dlatego tutaj trafiłem na Twój temat szukając pomocy :D Koleżka powiedział mi że powodem może być słabe przedramię. Ponoć kiedyś również borykał się z bólem w przedramieniu a po zwiększeniu ciężaru ból przeszedł. Dla mnie jest to dziwne, bo mi sprawiało ból (w fazie zaawansowanego bólu przedramion) podnoszenie lajtowego ciężaru nie mówiąc już o większym. Jak znajdziesz rozwiązanie dla swoich przedramion - daj znać. Jestem bardzo ciekawy :)

Pozdro


Użytkownik AmbitniejszyOdWas edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból przedramion przy ćwiczeniu bicepsów.

Ból typowo dotyka mięśnia ramienno-promieniowego, który odpowiada przede wszystkim za pracę w ustawieniu "młotkowym". Patrząc na zdjęcie Twojego chwytu jest to nawet logiczne, że boli tak i nie inaczej. Łapki mimo typowego podchwytu w dalszej części są ustawione nieco młotkowo, przy ostatnich powtórzeniach podejrzewam że we wręcz nieświadomy sposób angażujesz dystalne części przedramion co powoduje takowe dolegliwości ;).

 

Najlepszym sposobem będzie wspomniane już rozciąganie. Dobrym przykładem może być, po zakończonym treningu dwugłowych, jednej lub dwóch serii dla tricepsu. Stretch przez wzmocnienie antagonistycznej grupy mięśniowej jest najbezpieczniejszym sposobem na detonizację ćwiczonych partii. Oprócz tego rolowanie, bądź przy pomocy wałka lub wspomnianej już piłeczki (ważne by była odpowiednio twarda, może być z wypustkami co zadziała jeszcze lepiej. Co więcej, naprzemienne stosowanie zimnego i ciepłego prysznica po treningu również powinno przynieść ulgę.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024