Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie suple na siłe?

siła wytrzymałość regeneracja kreatyna białko

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

bejbus
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jakie suple na siłe?

Witam

Z aktywnością fizyczną mam do czynienia przez całe życie. Zmiennie bardziej intensywniej/mniej/wcale. Jednak od 4 lat zacząłem ćwiczyć na poważnie/bardzo intensywnie. Przez pierwszy rok głównie biegałem, nie był to amatorski jogging dla przyjemności po pracy, lecz profesjonalne treningi biegowe pod okiem trenera.Mam za sobą liczne półmaratony, maratony, ekstremalne biegi długodystansowe itp.  Po roku dołączyłem do tego sztuki walki, basen, joge, stretching troche zestawów ćwiczeń na własnym ciężarze ciała (drążek, pompki, TRX). Przez ostatnie pół roku trenuje crossfit, rzadko biegam (planuje cyklicznie zmieniać crossfit z bieganiem np. dwa miesiące crossfitu/dwa miesiące głownie biegania) do tego dochodzi minimum raz w tygodniu basen, dwa razy w tygodniu joga/stretching (głownie regeneracyjnie), raz w miesiącu wybieram się w góry na parę dni pochodzić z ciężkim plecakiem. Chciałbym zwiększyć głownie siłe i wspomóc się przy regeneracji. Nigdy nie brałem jakichkolwiek odżywek, oprócz multiwitaminy, magnezu. Nie zależy mi na "pompie", wzrostu wagi, chciałbym zwiększyć siłę, wytrzymałość, i wspomóc się przy regeneracji. Myślałem o jabłczanie kreatyny, białkiem na noc jakimś jeśli będę czuł że dzień był mocno treningowy, preparacie na ochronę/odbudowę stawów i witaminami? Proszę o poradę, dzięki


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suple na siłe?

Jeżeli zależy Ci na nasileniu regeneracji to najlepszym sposobem będzie, moim zdaniem, zainwestowanie w BCAA oraz ZMA. BCAA najlepiej będzie spożywać w trakcie treningów aby na bieżąco wzmagać odnowę i ograniczać katabolizm mięśniowy. Z kolei ZMA poprawi jakość snu, ułatwi samo zasypianie i wyreguluje pracę nadmiernie pobudzonego układu nerwowego. 


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


bejbus
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suple na siłe?

ok dzięki. Jeśli chodzi o zwiększenie siły i wytrzymałości to poczytałem trochę o połączeniu kreatyny ( cm3 ) z tauryną i beta alaniną, różnie ludzie piszą. Wywnioskowałem żeby najlepiej wykorzystać działanie tych supli to przez dwa tygodnie będe brał beta alanine, po dwóch tygodniach włącze do tego cm3 z tauryną. Jednak nie jestem przekonany co do dawkowania. W dni treningowe Kreatyne 3g + tauryne 30 minut przed sniadaniem, beta alanine 30 minut przed treningiem i 4g kreatyny + tauryne po treningu. W dni bez treningu kreatyne 3g + tauryne i beta alanine 30 minut przed sniadaniem i 4g kreatyny + tauryne 30 minut przed obiadem. Dobrze kombinuje ?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suple na siłe?

Ilość kreatyny w ciągu dnia najlepiej wyliczyć z proporcji: 1 g krety na 10 kg/mc. Dodatkowo nie bierz kreatyny jakoś szybko przed posilkiem, niektóre składniki odżywcze mogą powodować spowolnienie i utrudnienie jej wchłaniania. Nie widzę sensu by czekać z włączeniem kreatyny aż 2 tygodnie. Zacznij stosować wszystkie suplementy równocześnie, nie ma powodów by z nimi zwlekać ;).


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


bejbus
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suple na siłe?

Przeczytałem, że beta alanina najlepsze uzyskuje rezultaty gdy bierze się ją dłuższy czas, dlatego w zamierzeniu chciałem przez 3 miesiące brać bete, a krete przez dwa, dlatego pomyślałem żeby zacząc 2 tygodnie przed kretą potem przez dwa miesiące z kretą, i po niej jeszcze przez 2 tygodnie ?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suple na siłe?

W sumie to dobry pomysł. Kretę jednak polecam brać dłużej niż 2 miesiące, proponuje zrobić sobie półroczny cykl by mieć rzetelny osąd co do wpływu na kondycję i wytrzymałość. Nie ma obawy, kreatyna jest bezpieczna.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


bejbus
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suple na siłe?

ok, dzięki wielkie


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suple na siłe?

W razie kolejnych pytań zapraszamy ponownie, ale pamiętaj by wcześniej sprawdzić czy aby na pewno podobny wątek już nie pojawił się na forum ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: siła, wytrzymałość, regeneracja, kreatyna, białko

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024