Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc z dietą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

wilku2243
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomoc z dietą

f2a0a63ae9d6.jpgWitam na forum z treningu dostałem takie coś tylko problem w tym że ja ciężko pojmuje i nie wiem za bardzo co z tym zrobić, nie rozumiem co oznaczają połowy z tych skrótów, jest gdzieś jakaś legenda do tego? To 1 sprawa a druga jest taka że generalnie dopiero zaczynam swoją przygodę z dietami, węglowodany, białka, potrzebuje jakiegoś przykładowej diety żeby wiedzieć jak swoją ułożyć, z góry dzięki


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc z dietą

Witaj. Ja na Twoim miejscu jeśli zaczynasz po prostu jadłabym tylko zdrowo i z głową + do tego trening. A w międzyczasie polecam właśnie kształcenie się z tego zakresu, bo to po części nie ma sensu skoro nie wiesz nawet o co chodzi. Nawet jak ja Ci cokolwiek wytłumaczę to i tak nie będziesz rozumiał skąd dlaczego po co i na co. Ale pomogę cokolwiek.
Więc tak 1 tabela Zapotrzebowanie określa ilość potrzebnych kalorii by utrzymać wszystkie procesy by wszystko dobrze funkcjonowało. Jesz tyle ile jest napisane czyli 3276 kcal ale nie musisz jadać dokładnie tyle wystarczy, że nie będziesz przekraczał tej granicy. 2 tabela makroskładniki. Piszę ile masz jadać procentowo i ilościowo białka tłuszczu i węgli. Lepiej trzymać się tego rozkładu na gramy bo procentów i tak nie ogarniesz :D Więc trzymasz się albo 1,5 grama albo 2 gram, polecam na początku 1,5 grama, potem zobaczysz czy będzie to za mało czy nie w zależności od tego czy będziesz rosnąć czy też nie. Czyli jadasz tyle ile piszę w rubryce 1,5 grama (białko 131 gram, węgle 348, tłuszcz 87), odbudowa metaboliczna czyli odbudowywujesz/poprawiasz/przyspieszasz metabolizm czyli jesz tyle i tyle w poszczególnych tygodniach, by potem wejść sobie na masę. Reverse diet czyli redukcja, jak będziesz miał w planach redukcję to po prostu trzymasz się tych kalorii. 
W tabelce c CPM to znaczy Twoje zapotrzebowanie na kalorie, jak prowadzisz redukcję Twoim zapotrzebowaniem na kalorię oraz makroskładniki(czyli białko tłuszcz węgle) jest tyle i tyle kalorii, aby utrzymać wagę jadasz 3276 a jak chcesz masę to 3676..
Rozkład posiłków chyba rozumiesz. Czyli w jakich mniej wiecej godzinach jadasz , a te dalsze tabelki to ile masz jadać na poszczególne posiłki kalorii przy redukcji, masie i utrzymaniu wagi. mam nadzieję, że wytłumaczyłam po części to wszystko :D Jak coś to pisz 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


wilku2243
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc z dietą

Tak, dzięki, kształce się dzisiaj od 7 rano o tych dietach, w poniedziałek mam zamiar ruszyć to na poważnie, jeszcze jedno pytanie czy jeśli w tej rozpisce jest o 11.00 - przed treningiem a o 17.00 po treningu to kiedy ten trening powinien się odbyć? I czy mogę trenować między 17-20 instead? Bez jakichś negatywnych skutków czy coś


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc z dietą

Hmm no dla mnie akurat posiłek przed trenem to wolałabym zjeść jakieś do max 2 godzin przed a po trenie zjeść do max 30 minut po zakończonym. Wydaje mi się, że też nie ma co tak trzymać się tej rozpiski bo przecież nie będziesz codziennie wstawał o określonej h by zjeść śniadanie o 8 godzinie. Najlepiej to jedz posłki okołotreningowe wtedy kiedy Ci pasuje, bo wiadomo nie zawsze jest czas na to by zjeść posiłek o tej czy o tamtej godzinie w pracy 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


wilku2243
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc z dietą

Okej dzięki


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024