Skocz do zawartości


Zdjęcie

UECHIRYU?Pytanie-pomoc!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: UECHIRYU?Pytanie-pomoc!!!
Seminarium było super. Trwało mniej więcej od 10 do 17.30 z dwiema przerwami. Mistrz zaprezentował wysoki poziom wyszkolenia oraz wspaniałą osobowość. Wszystkim polecam Uechi-ryu Karate-do u przedstawicieli tego stylu walki w Polsce.
  • 0

budo_redar-san
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: UECHIRYU?Pytanie-pomoc!!!

Seminarium było super. Trwało mniej więcej od 10 do 17.30 z dwiema przerwami. Mistrz zaprezentował wysoki poziom wyszkolenia oraz wspaniałą osobowość. Wszystkim polecam Uechi-ryu Karate-do u przedstawicieli tego stylu walki w Polsce.

Potwierdzam! Dla mnie, jako dla trenującego inny styl seminarium było bardzo ciekawe, tym bardziej, że Mistrz skupił się w większej części na podstawach, tłumacząc dla nas, kilku "z zewnątrz" co, jak i dlaczego. Pewną trudnością było (zwłaszcza dla nas, dwóch "shorin'owców") przestawienie się na zupełnie inne sposoby wykonywania technik (np. coś, co u nas jest typowym błędem, tutaj wręcz zalecane i uzasadnione), no i... kata: piękne, ale kompletnie "z innej planety". No, może poza Sanchin, które miałem okazję "liznąć" już wcześniej.

Samo słynne utwardzanie Uechi Ryu nie było już dla mnie dużą nowością - w Kyudokan robimy prawie identyczne kote kitae i ashi kitae (może poza 2-3 technikami). Ale było fajnie! :wink:

Dziękuję Mistrzowi za cierpliwość, tłumaczenie szczegółów i otwartość na pytania. Aha, i jeszcze osobiście za zachętę do kopnięcia jodan-mawashi-geri mimo "padania na pysk" pod koniec seminarium - byłem pewien, że już nic z tego, a jednak... udało się! :D

Organizatorom - Zbyszkowi, Marcinowi, Basi i innym - dzięki i wyrazy uznania za przygotowanie całości. Sala w Kłomnicach - super! O obiedzie, przygotowanym przez Basię i innych, będą wspominać jeszcze długo! :) No i dzięki za atmosferę - przyjacielską, otwartą, miłą, bez dzielenia na swoich i innych. To jest karate.

Z pewnością Uechi Ryu jest ciekawym stylem karate i godnym poznania. Jak już gdzie indziej napisałem - podejście inicjatorów tego stylu w Polsce i kontakt z renomowanymi mistrzami z Okinawy bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Trzymam kciuki!

Cieszę się, że byłem i na pewno skorzystam z innych podobnych seminariów, o ile będę miał możliwość.
  • 0

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: UECHIRYU?Pytanie-pomoc!!!
Widzę że prawdopodobnie jeszcze nie wyjechałeś-mam nadzieję że po seminarium się nie spóźniłeś. Jeszcze raz wielkie dzięki za podwiezienie do Częstochowy. Wkrótce widzimy się ponownie.
  • 0

budo_urkd
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: UECHIRYU?Pytanie-pomoc!!!
Cześć Chłopaki. I Wy tutaj. Taaak, jedzenie było super! :D Oczywiście treningi były najlepsze. Najciekawszym był fakt braku poczucia upływającego czasu. Tak dobrze sie ćwiczyło. Wiem, że grono zainteresowanych Uechi-ryu nie będzie rosło w zastraszającym tempie ale osobiście cieszę się, że przedstawiciele Shorin-ryu, Oyama, Taekwondo już "zaglądają" na treningi i seminaria. Oznacza to umiejętność znalezienia ciekawych elementów tego stylu. Zgodzicie się ze mną?

Żałujemy oczywiście odejścia Sensei Seiko Toyamy. Tym bardziej, iż były plany zorganizowania w niedalekiej przyszłości seminariów z Jego udziałem. Ale cóż, życie...

Tymczasem pozdrawiam (również Mariana z żoną z N. Sącza) i zapraszam zainteresowanych na treningi w Warszawie (adres na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_urkd
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: UECHIRYU?Pytanie-pomoc!!!
Cześć Chłopaki. I Wy tutaj. Taaak, jedzenie było super! :D Oczywiście treningi były najlepsze. Najciekawszym był fakt braku poczucia upływającego czasu. Tak dobrze sie ćwiczyło. Wiem, że grono zainteresowanych Uechi-ryu nie będzie rosło w zastraszającym tempie ale osobiście cieszę się, że przedstawiciele Shorin-ryu, Oyama, Taekwondo już "zaglądają" na treningi i seminaria. Oznacza to umiejętność znalezienia ciekawych elementów tego stylu. Zgodzicie się ze mną?

Żałujemy oczywiście odejścia Sensei Seiko Toyamy. Tym bardziej, iż były plany zorganizowania w niedalekiej przyszłości seminariów z Jego udziałem. Ale cóż, życie...

Tymczasem pozdrawiam (również Mariana z żoną z N. Sącza) i zapraszam zainteresowanych na treningi w Warszawie (adres na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: UECHIRYU?Pytanie-pomoc!!!
Mam zaszczyt w imienieu Polskiej Federacji Uechi-ryu Karate-do Okinawa i Częstochowskiej Akademii Sztuk Walki "Zbigniew Rychlewski" wszystkich zaprosić na ponowne seminarium Okinawa Uechi-ryu Karate-do z mistrzem Shimbakuro Yokinobu 9 Dan w październiku 2009 roku w Częstochowie lub Kłomnicach k/Częstochowy.
Bliższych informacji udziela nasz trener Sensei Zbigniew Rychlewski 2 Dan
e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników],
tel.gsm:0-606-160-325
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024