Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masa - intensywne cardio


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Ektomorfik1
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Masa - intensywne cardio

Witam!

Trenuję mma. Wcześniej chodziłem na siłownię, miałem trochę utrudniony start, po poważnej chorobie więc po okresie masowania ważyłem 64kg (w normalnych warunkach niby mało), ale było to naprawdę zadowalającym wynikiem patrząc z perspektywy przeszłości. Od czasu kiedy trenuję mma waga spadła do 61,5kg. Kategorie wagowe w uprawianych przeze mnie sportach jakie mogłyby mnie interesować przy moim wzroście 180cm i aktualnej wadze to -61kg, -66kg lub -70kg. Raczej redukowanie jest bez sensu więc zostaje robienie masy. Mam 8 miesięcy żeby dobić do 66 lub najlepiej 70, chciałbym skończyć przy górnym limicie kategorii. Pytanie do was:

- Czy jest możliwe zrobienie sensownej masy trenując na siłowni raz w tygodniu? (reszta dni jest albo regeneracyjna, albo zajęta przez treningi techniczne), w ogóle jak to zrobić przy w sumie dość intensywnym cardio jakim jest mma?

- Jak odnieść się do makro? Standardowe 2g białka? Z czego w przypadku SW lepiej czerpać większość energii biorąc pod uwagę masę? Tłuszcze czy węgle?

- Domyślam się, że potrzeba będzie dużo kalorii, na kalkulatorze zaznaczyłem największą aktywność i wyszlo 3200kcal na utrzymanie wagi, więc pewnie z 3700 na masę mi trzeba. Potrzeba cudu żebym tyle dał radę zjeść biorąc pod uwagę, że po zjedzeniu 2 bułek z serkiem wiejskim jestem baaardzo pełny. Co sądzicie o tym zapotrzebowaniu?

- Jakieś pomysły lub fajne źródła z przepisami na wysokokaloryczne dania?


Ogólnie oprócz odpowiedzi na pytania wszelkie wskazówki mile widziane, pozdrawiam :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa - intensywne cardio

Witam!

Trenuję mma. Wcześniej chodziłem na siłownię, miałem trochę utrudniony start, po poważnej chorobie więc po okresie masowania ważyłem 64kg (w normalnych warunkach niby mało), ale było to naprawdę zadowalającym wynikiem patrząc z perspektywy przeszłości. Od czasu kiedy trenuję mma waga spadła do 61,5kg. Kategorie wagowe w uprawianych przeze mnie sportach jakie mogłyby mnie interesować przy moim wzroście 180cm i aktualnej wadze to -61kg, -66kg lub -70kg. Raczej redukowanie jest bez sensu więc zostaje robienie masy. Mam 8 miesięcy żeby dobić do 66 lub najlepiej 70, chciałbym skończyć przy górnym limicie kategorii. Pytanie do was:

- Czy jest możliwe zrobienie sensownej masy trenując na siłowni raz w tygodniu? (reszta dni jest albo regeneracyjna, albo zajęta przez treningi techniczne), w ogóle jak to zrobić przy w sumie dość intensywnym cardio jakim jest mma?

- Jak odnieść się do makro? Standardowe 2g białka? Z czego w przypadku SW lepiej czerpać większość energii biorąc pod uwagę masę? Tłuszcze czy węgle?

- Domyślam się, że potrzeba będzie dużo kalorii, na kalkulatorze zaznaczyłem największą aktywność i wyszlo 3200kcal na utrzymanie wagi, więc pewnie z 3700 na masę mi trzeba. Potrzeba cudu żebym tyle dał radę zjeść biorąc pod uwagę, że po zjedzeniu 2 bułek z serkiem wiejskim jestem baaardzo pełny. Co sądzicie o tym zapotrzebowaniu?

- Jakieś pomysły lub fajne źródła z przepisami na wysokokaloryczne dania?


Ogólnie oprócz odpowiedzi na pytania wszelkie wskazówki mile widziane, pozdrawiam :)

1) Szczerze powiedziawszy jest to bardzo ciężkie do wykonania. Siłówka raz w tygodniu + duża liczba treningów mma raczej utrudni zrobienie naprawdę dobrej masy.

 

2) W tym przypadku postawiłbym na WW. Patrząc na niską wagę lepiej będzie masować poprzez węgle. Makro wylicz po prosty z kalkulatora.

 

3) Najlepiej skonsultuj się z dietetykiem klinicznym jeżeli masz problemy z jedzeniem. Może powodem ograniczonej pojemności żołądka są jakieś problemy.

 

4) Sprawdź podwieszone tematy w tym dziale oraz zaglądnij tutaj → Posiłek Dnia


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Emilio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Pomógł: 10
22
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa - intensywne cardio
Dobrym sposobem na zwiekszenie spozywania kalorii jest stosowanie posilkow pol plynnych w postaci shaekow.
Swoetnie sprawdza sie to u osob ktore maja problemy z przyjmowaniem duzej liczby kcal
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024