Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szukam sztuki walki dla siebie...pomoc mile widziana...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_zdanboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Szukam sztuki walki dla siebie...pomoc mile widziana...
Witam!!!

Jako, że nowy rok idzie to chciałbym znaleźć coś dla siebie jeśli chodzi o SW (znowu :lol: )...mam latek 18 i jestem względnie niezłej kondycji....

Próbowałem już Hung Gar kung fu...Viet Vo Dao i otarłem się o tradycyjne karate (Goshin ryu)...i szukam nadal...

Czy mógłby ktoś polecić jakieś kluby w Wawie?? Generalnie chodziłoby mi o coś kontaktowego (dobre do samoobrony) i najlepiej tradycyjnego...a już naj najelpiej jeśli wchodziła by w grę jakaś walka bronią..ale to nie absolutnie konieczne...

Spełnienem marzeń byłby jakiś klub FMA ale to chyba niewykonalne w Wawie...

Dodam, że na oku mam Shidokan karate i sekcję jiu jitsu Budokan (to bym wybrał na pewno ale tylko 2 treningi tygodniowo i w dni które raczej mi nie pasują)...ale napiszcie co myślicie i jeśli możecie polećcie coś od siebie....

Dzięki z góry...
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam sztuki walki dla siebie...pomoc mile widziana...

Witam!!!

...i szukam nadal...

Czy mógłby ktoś polecić jakieś kluby w Wawie?? Generalnie chodziłoby mi o coś kontaktowego (dobre do samoobrony) i najlepiej tradycyjnego...a już naj najelpiej jeśli wchodziła by w grę jakaś walka bronią..ale to nie absolutnie konieczne...


biorac to pod uwage to plecam shorin-ryu, jest i kontakt i tradycja i walka bronia na zajeciach z kobudo
  • 0

budo_zdanboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam sztuki walki dla siebie...pomoc mile widziana...
No i oczywiście, zależy mi na tym, żeby po tym treningu móc obronić się jeśli będzie potrzeba na ulicy....

Druid1: Coś więcej możesz powiedzieć o shorin??? Jak prezentuje się kumite?? Full contact??? Jak z technikami itd....rzuty, podcięcia są??
  • 0

budo_voyzzek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam sztuki walki dla siebie...pomoc mile widziana...

Witam!!!

Jako, że nowy rok idzie to chciałbym znaleźć coś dla siebie jeśli chodzi o SW (znowu :lol: )...mam latek 18 i jestem względnie niezłej kondycji....

Próbowałem już Hung Gar kung fu...Viet Vo Dao i otarłem się o tradycyjne karate (Goshin ryu)...i szukam nadal...

Czy mógłby ktoś polecić jakieś kluby w Wawie?? Generalnie chodziłoby mi o coś kontaktowego (dobre do samoobrony) i najlepiej tradycyjnego...a już naj najelpiej jeśli wchodziła by w grę jakaś walka bronią..ale to nie absolutnie konieczne...

Spełnienem marzeń byłby jakiś klub FMA ale to chyba niewykonalne w Wawie...

Dodam, że na oku mam Shidokan karate i sekcję jiu jitsu Budokan (to bym wybrał na pewno ale tylko 2 treningi tygodniowo i w dni które raczej mi nie pasują)...ale napiszcie co myślicie i jeśli możecie polećcie coś od siebie....

Dzięki z góry...



Moim zdaniem powinieneś przemyśleć "skok o tyczce".
To jedna z moich ulubionych SW - szczególnie w kontekście Twojego pytania. Dlaczego ?

To proste.
Jest tu wszystko czego szukasz.

1.Jesteś w niezłej kondycji......... to oczywiście pierwszy warunek do uprawiania SW i bardzo przydatne do tyczki.
2.Masz 18 lat ....... to oczywiście warunek bezwzględny - nie potrzebujesz zgody Twoich Szanownych Rodziców.
3.Trenując skok o tyczce ..... będziesz mógł poszukiwać nadal.
4.Będziesz miał kontakt z bronią .....
5...... ale niekoniecznie jeśli odrzucisz ją przed wykonaniem skoku.
6.Możesz trenować więcej niż 2x w tygodniu .... zależy to tylko od zasobności Twojej kieszeni.

A tak na poważnie:
-chłopie ..... musisz przemyśleć na poważnie co chcesz lub lubisz ćwiczyć i zacząć to robić.
-szkoda czasu na takie posty.
-za chwilę odezwą się specjaliści od różnych SW i będą Ci radzić - co oczywiście nic Ci nie da dopóki Sam nie spróbujesz.
-w W-wie naprawdę można trenować prawie wszystko w temacie SW.


-albo naprawdę zacznij "skok o tyczce" - dużo większa kasa zarówno na treningi jak i w przyszłości na "mityngach"

pozdrowienia :D
  • 0

budo_zdanboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam sztuki walki dla siebie...pomoc mile widziana...
Oj wiadomo, że skok o tyczce dobrą rzeczą jest...ale trzeba mieć tyczkę co automatycznie eliminuje mnie z całego interesu :wink:

Wiesz w Wawie można ćwiczyć prawie wszystko...ale o ile wiem FMA w Wawie nie ma akurat...a jest to coś za co bardzo do dawna chciałem się wziąć....

Cóż dzięki i tak góry...

BTW Co trenujesz?? Tak z ciekawości....poza skokiem o tyczce rzecz jasna...
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam sztuki walki dla siebie...pomoc mile widziana...

Oj wiadomo, że skok o tyczce dobrą rzeczą jest...ale trzeba mieć tyczkę co automatycznie eliminuje mnie z całego interesu :wink:
Wiesz w Wawie można ćwiczyć prawie wszystko...ale o ile wiem FMA w Wawie nie ma akurat...a jest to coś za co bardzo do dawna chciałem się wziąć....
Cóż dzięki i tak góry...
BTW Co trenujesz?? Tak z ciekawości....poza skokiem o tyczce rzecz jasna...


napisz jeszcze dlaczego przerwałeś trenowanie poprzednich SW. da to poglad na to, co Ci się nie podobało i wykluczy inne style, w których nie lubiane przez Ciebie elementy występują.

pozdrawiam

TO voyzzek:

trochę słabo uargumentowałeś ten skok o tyczce. widać, że pomysł był ale argumentów zabrakło. tak nikogo do tego sportu nie przekonasz.
przyłóż się next time :wink:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam sztuki walki dla siebie...pomoc mile widziana...
Nie ma co doradzac ... idz sam na wszystkie SW w okolicy i wybierz taka ktora Ciebie najbardziej bedzie satysfakcjonowala ... poszukiwania odpowiedniego klubu trwa czesto i pare lat ... a Ty chcesz bysmy od razu za Ciebie zdecydowali :D
  • 0

budo_voyzzek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam sztuki walki dla siebie...pomoc mile widziana...

BTW Co trenujesz?? Tak z ciekawości....poza skokiem o tyczce rzecz jasna...


już praktycznie nic ... a to ze wzgl. na wiek i chęci.
trenują moje pociechy - judo - tak więc jakieś tradycje w rodzinie są.

skok o tyczce jest moją ulubioną dyscypliną, szczególnie gdy czytam posty w temacie "co wybrać, co ćwiczyć..."

chociaż po igrzyskach powoli zmierzam do skoku wzwyż, gdyż oglądałem walkę naszych reprezentantów i bardzo mi się spodobała ta sztuka "walki" :) .
niestety ta SW nie spełnia warunku walki z bronią
w tyczce nasze dziewczyny dobrze się "biły", co przełożyło się na medal i 4-mc.
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam sztuki walki dla siebie...pomoc mile widziana...
Możesz jeszcze przejść się do sekcji judo/ju-jitsu na Karowej.
  • 0

budo_zdanboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam sztuki walki dla siebie...pomoc mile widziana...
Co do Hung Gar kung fu....atmosfera była całkiem dobra, ale brakowało mi w tym kontaktu, sparringów, nawet treningów z tarczami względnie workiem....ale ogólnorozowjówka była pierwszorzędnie prowadzona to muszę przyznać...

Co do Viet Vo Dao...tam już były sparringi i więcej uderzania w tarcze itd...ale miałem ciąglę wrażenie, że instruktorzy poświęcają uczniom trochę mało czasu....tak mi się wydawało...no i dużo form...

Co do Shotokanu to było dawno i nie prawda :wink: Tam wszystko mnie raziło to była fatalnie prowadzona sekcja...

Myślałem poważnie o Budokanie, ale tam możliwe są tylko 2 treningi w tygodniu, a ja nie mogę dojeżdżać do Piastowa....ale może ktoś kto trenuje na Smolnej może mi powiedzieć coś bliżej...
  • 0

budo_saddam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam sztuki walki dla siebie...pomoc mile widziana...
No cóż. Ja trenuje shidokan, a tam jeśli chodzi o sparingi oraz worki, tarcze i te sprawy, to tego nie brakuje. Niestety walki bronią nie ma. Jeśli chodzi o tradycję, to też za wiele nie zsotało... poza kiwaniem się nia dzień dobry i do widzenia.
Pochodź po sekcjach i popróbuj co ci pasuje. Bardzo wiele zależy od konkretnej sekcji.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024