Skocz do zawartości


Zdjęcie

Redukcja ponownie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

dwabetoja
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Redukcja ponownie

Witam. 
Zacznę od tego że mam 16 lat, ważę 78kg i mam 184cm wzrostu. Przez 2 miesiące wakacji robiłem redukcję (siłownia, aeroby + dieta) i schudłem z 76kg do 72,5kg, jednak odpuściłem i wystąpił u mnie efekt jojo, w wyniku czego sytuacja jest jaka jest. Dlatego znowu chciałbym wjechać na redukcję, tym razem porządnie bo mam jeszcze większą motywację i mam w związku z tym kilka pytań. Ułożyłem sobie mniej więcej dietę, zamierzam dostarczać ok. 2100kcal, w tym 180g białka, 50g tłuszczy i 230g węglowodanów. Nie dostarczę tych 180g białka z samych posiłków, więc chciałbym zainwestować w izolat i te max. 30g dostarczać w formie szejku potreningowego. Nie wiem tylko który izolat jest najlepszy w stosunku jakość/cena (wiadomo, im taniej tym lepiej dla mnie). 

2 sprawa, te 2100kcal podzielę na 5 posiłków: śniadanie ok. 7, 2 posiłek jako przedtreningowy (na siłownię mam możliwość chodzić tylko po szkole, tj. ok 13.30-14.30), 3 posiłek ok. 16, czwarty ok. 18 i kolacja ok. 21. I teraz nie wiem o której wjechać z tym przedtreningowym i co by to mogło być, jedyne co mi przychodzi na myśl to kanapka z chleba razowego i jakiegoś schabu pieczonego, bo najpraktyczniejsze. 

3. FBW czy splity? Przez ostatnie 2 tygodnie poprzedniej redukcji robiłem splity, wcześniej tylko fbw i w sumie nadal nie wiem co bardziej opłacalne przy takim stażu, moim zdaniem fbw ale może się mylę.

No i kiedy najlepiej robić aeroby? Mam tu na myśli bieganie i skakankę. Między 3 a 4 posiłkiem? 
Pozdrawiam.


Użytkownik dwabetoja edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja ponownie

1) Skoro nie potrafisz pokryć 180g białka, ale potrzebujesz tylko 30g dostarczyć z odżywki to gdzie tu sens ;)? 30g białka to naprawdę niewiele, raptem trochę więcej mięsa/sera do jednego z posiłków. Oczywiście jeżeli chcesz wykorzystać odżywki, a konkretniej rzecz biorąc wspomniany izolat, poleciłbym coś z poniższych propozycji:

 

Olimp PURE WHEY ISOLATE 95
Scitec 100% WHEY ISOLATE

 

Sam je testowałem i najczęściej po nie sięgałem jeżeli planowałem stosować izolaty serwatkowe.

 

2) Kanapka to trochę słaby pomysł przed treningiem. Pamiętaj, że organizm potrzebuje energii do wykonania dość intensywnego wysiłku fizycznego w związku z czym będzie wymagał trochę lepszego "paliwa". Pamiętaj też, że wędliny w tym schaby ciężko traktować jako pełnowartościowe źródło białka. Lepiej już wrzucić do tej kanapki jakiegoś tuńczyka.

 

3) Przy takim krótkim stażu pozostałbym na FBW. Jak dla mnie jesteś za młody na split. Co więcej, nieumiejętnie poprowadzony i wykonany może mieć później realne odzwierciedlenie w sylwetce. Jeżeli chodzi o aeroby, proponuje by wykonywać je w dni wolne od treningu siłowego.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024