Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

SX5
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak ćwiczyć w domu z małym ciężarem, moja mała historia.

Witam, mam 16 lat, od jakiś 2 lat interesuję się kulturystyką,fitnessem i ćwiczę w domu. Niestety nie jest to taki łatwy temat. Mianowicie mam problem z kręgosłupem(dokładnie plecy okrągłe czyli się trochę garbię, i głowa trochę mi leci do przodu, obecnie praktrycznie wcale ta wada nie jest zauważalna). Lekarz jest raczej przeciwny abym, ćwiczył na siłowni, pozwolił tylko z bardzo lekkim ciężarem. Mama w ogóle jest przeciwna temu żebym ćwiczył z ciężarem, a jeśli już ćwiczyć to tylko jakieś proste ćwiczenia bez ciężaru. W grudniu gdy dostałem pieniądze pod choinkę i kupiłem sobie na allegro 2 hantelki z obciążeniem 20kg. Niestety mama zabrała mi ciężar 10kg(czyli 4x2,5kg). No i zostało mi 10 kg. Niestety stwierdziła że to jest w raz za dużo i odjęła mi jeszcze (4x0,5kg) i stwierdziła że hantelki 2x po 3 kg w zupełności mi wystarczy. Czyli mam 6kg do dyspozycji, po prostu masakra. W lato kupiłem sobie drążek do podciągania, więc trochę tam sobie ćwiczę. Piszę na forum dlatego że dzisiaj straciłem motywację do ćwiczeń i nie chce mi się tego dalej już ciągnąć, a miałem ogromną motywację do tego co robiłem. Bo i tak takim sposobem masy to ja nie nabiorę i nie będzie ze mnie kulturysta. Co mam poczynić czy dalej ćwiczyć to gówno, czy przestać i poczekać może za 2-3 lata jak pójdę sobie na siłownię. Dziękuję z góry za pomoc i odpowiedzi. Jak widać droga do wymarzonej sylwetki nigdy nie jest prosta.


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć w domu z małym ciężarem, moja mała historia.

Witam na forum. 

 

mamuśkę można zrozumieć, chce dla Ciebie jak najlepiej i martwi się o Twoje zdrowie. 

 

Pamiętaj, że wyjście zawsze jest ! Jak sam wspomniałeś kulturysty z Ciebie nie będzie w sumie jak i ze mnie 

 

lub większości na tym forum ALE wysportowaną sylwetkę można osiągnąć trenując nie tylko na siłowni !
 

Napisałeś, że kupiłeś drążek i bardzo dobrze ! Proponuje wdrążyć się w temat treningu z ciężarem

 

własnego ciała. Czemu akurat tzn. Street Workout ponieważ tu kolejność wzmacniania ciała jest 

 

odwrotna niż na siłowni. Najpierw stawy potem mięśnie a dokładnie mięśnie głębokie, które między iinymi

 

utrzymują kręgosłup/cały szkielet. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nabieranie masy, ćwiczenie, moja historia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024