Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka guma do ćwiczeń kalistenicznych?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

RedDragonPL99
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jaka guma do ćwiczeń kalistenicznych?
Witam. Mam na imię Łukasz i mam 17 lat.
Moim celem jest wykonanie flagi, back i front levera, zrobienie muscle upa na dwie ręce, inny słowy: Potrzebuję gumy do ćwiczeń, ale nie wiem jakiej firmy wybrać i o jakim oporze.
Aktualnie jestem w stanie podciągnąć się około 20 razy siłowo. Nie wiem czy wybrać gumę czarną, która daje opór do 16 kg czy gumę fioletową, która daje opór do 25 kg. Mam 177cm wzrostu i ważę 62 kg. Czy guma z tego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] sklepu jest wytrzymała, wykonana z dobrego materiału i czy przede wszystkim jest godna polecenia?
Dziękuję za przydatne odpowiedzi.
  • 0

RedDragonPL99
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka guma do ćwiczeń kalistenicznych?
Zapomniałem dopisać: Jeżeli gumy tej firmy nie są polecane to poproszę o propozycje innych sprawdzonych gum. Cena, której nie chcę przekraczać to ok. 80 zł.
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka guma do ćwiczeń kalistenicznych?

Na początek zapytam o dwie rzeczy - po co Ci umiejętności wykonywania jakichśtam akrobacji na drążku jeśli masz 15 kg niedowagi ?

Co Ci po takich umiejętnościach jeśli jesteś chudy jak patyk ?

 

Na Twoim miejscu najpierw dobiłbym przy użyciu ĆWICZEŃ W SIŁOWNI ze sprzętem (hantle, sztangi, drążek, poręcze do dipsów, wyciągi, maszyny) do wagi 77 kg, potem zrobił ostrą redukcję do 8 % tkanki tłuszczej, następnie znów zwiększył masę o 10 - 15 kg i następnie zrobił ostrą redukcję tak by finalnie ważyć 77 kg przy wzroście 177 cm i przy 8 - 10 % tkanki tłuszczowej, a dopiero jak to by się udało, to wówczas dopiero brać się za akrobacje na drążku.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka guma do ćwiczeń kalistenicznych?

ja Rychu z Tobą się nie zgadzam, prędzej powiedizał bym po co Tobie figury jeżeli nei masz odpowiedniej bazy. 

 

Młodemu nie zależy na wadzę więc nie widzę problemu. 

 

Ja bym został przy fioletowej i po woli działał. 

 

Pozdrawiam. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

RedDragonPL99
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka guma do ćwiczeń kalistenicznych?

W planach też mam przytyć około 10 kg, żeby ważyć trochę ponad 70 kg, ale dietę na masę będę próbował rozpisywać za około 2 tygodnie.

Czy fioletowa nie będzie mi za bardzo pomagała?

I czy gumy tej firmy są dobre jakościowo?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka guma do ćwiczeń kalistenicznych?

Oczywiście Maksym - masz prawo mieć odmienne zdanie, natomiast fakty są takie, że osoba mająca 177 cm wzrostu tak jak autor tematu powinna ważyć mając przeciętną muskulaturę i poziom tkanki tłuszczowej conajmniej od 69 do 78 kg, przy czym 69 kg jest zarezerwowane dla skrajnych ektomorfików mających obwód nadgarstka poniżej 15,5 cm, a 78 kg dla osób o budowie grubokościstej.

Natomiast ktoś kto ma ponadprzeciętną masę mięśniową nawet jeśli jest ektomorfikiem powinien ważyć conajmniej 77 kg przy wzroście 177 cm i to przy niskim poziomie tkanki tłuszczowej nie przekraczającym 12 %.

 

Jeśli zaś chodzi o osoby parające się kalisteniką - dla mnie wzorem tego jak powinno się być zbudowanym jest ten gość:

 

 

z tym, że ten gość nie zbudował swojej sylwetki ćwiczeniami wyłącznie z masą własnego ciała.

 

Autorowi tematu polecałbym zapoznać się z tym co pisał na łamach portalu PoTreningu niejaki Maciej Sulikowski pseudonim _Knife_, dlatego też proponuję wpisać w Google hasła:

 

449/program-100-pompek-50-podciagniec---

 

638/kalistenika-skazany-na-trening--hit-czy-marketingowy-kit

 

2779/cwiczenia-na-silowni-vs-z-ciezarem-wlasnego-ciala--fakty-i-mity

 

4712/najglupsze-sposoby-na-budowanie-masy-kalistenika-street-workout

 

Dodam tylko to co powiedział kiedyś mój znajomy:

 

"Odkąd zacząłem chodzić na silownię wzrost masy mięśniowej w ciagu 2 miesięcy jest większy niz przez 6 miesięcy treningu kalistenicznego, który prowadziłem wcześniej".


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka guma do ćwiczeń kalistenicznych?

Od zawsze powtarzałem, że w SW można budować masę mięśniową tylko zajmie to zdecydowanie więcej 

 

czasu niż na siłowni to akurat jest banalnie logiczne i proste ! Dla tego zawsze pytam się na czym najbardziej zależy osobie początkującej i że tak powiem w jakim czasie chce osiągnąć cel. Jak sam napisałeś wypowiedź kolegi i z nią się zgadzam, na siłowni pójdzie szybciej !

 

ALE dla mnie jest jedna zasadnicza różnica w SW najpierw stawy i ścięgna, na siłowni kolejność odwrotna !

Niech zbuduje 80 kg ja mówisz ale co dalej zrobi z tym mięsem ?

DO mnie teraz przychodzą osoby własnie z siłowni i mówią "Maks ważyłem 40 kg więcej było wszystko super ale stawy siadły"...i teraz małymi kroczkami zaczynają od SW żeby wzmocnić mięśnie głębokie, ścięgna i być może wrócić do kulturystyki. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie i siłowni i siłowni ale to już prywatna sprawa każdego. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka guma do ćwiczeń kalistenicznych?

Powiem tak - zarówno trening z ciężarami typu hantle, sztangi, etc jak również trening kalisteniczny mogą spowodować kontuzję jeśli ktoś będzie miał niepoprawną technikę ćwiczeń lub będzie używał zbyt dużych ciężarów lub zbyt szybko będzie zwiększał ciężary lub jeśli będzie wykonywał na początku przygody z treningiem zbyt trudne dla siebie warianty ćwiczeń.

Dajmy na to nieprawidłowa technika w ćwiczeniach wielostawowych z ciężarami może spowodować, że prawie na pewno ktoś dozna jakiegoś urazu kręgosłupa.

Z kolei rzucanie się w przypadku kalisteniki na zbyt trudne w danym momencie ćwiczenia (np. pompki na jednej ręce, czy podciąganie na jednej ręce) też może spowodować kontuzję stawów lub naderwanie jakiegoś mięśnia czy inne urazy.

 

To o czym piszesz, że:

 

"DO mnie teraz przychodzą osoby własnie z siłowni i mówią "Maks ważyłem 40 kg więcej było wszystko super ale stawy siadły"...i teraz małymi kroczkami zaczynają od SW żeby wzmocnić mięśnie głębokie, ścięgna i być może wrócić do kulturystyki. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie i siłowni i siłowni ale to już prywatna sprawa każdego."

 

 

jest jak najbardziej słuszne ale tylko w przypadku osób, które praktykowały tzw. agresywne budowanie masy, czyli zasadę "masa ponad wszystko - nieważne czy tłuszczowa czy mięśniowa" albo też w przypadku osób trenujących na dopingu.

Doping może powodować kontuzje stawów, zerwania mięśni, urazy kręgosłupa, zerwania ścięgien z tego względu, że powoduje po pierwsze gwałtowny i szybki przyrost masy ciała (w tym masy mięśniowej), a po drugie powoduje wręcz skokowe przyrosty siły.

Organizm człowieka nie jest w stanie bardzo często dostosować się do takich szybkich przyrostów masy oraz siły i dlatego ktoś doznaje zerwania ścięgna albo tak jak to było w przypadku pewnego polskiego kulturysty - zerwania przyczepu mięśnia piersiowego.

To właśnie dlatego, że siły przybywało temu komuś na dopingu zbyt szybko w porównaniu do możliwości adaptacyjnych mięśni, ścięgien, przyczepów, etc.

 

btw. Nie mam nic do kalisteniki, bo sam przez ponad 1,5 roku ją trenowałem, ale tak jak już pisałem - do kontuzji mogą doprowadzić zarówno ćwiczenia kalisteniczne jak i ćwiczenia z ciężarami.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

RedDragonPL99
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka guma do ćwiczeń kalistenicznych?

A co z tymi gumami? Dobre one są?


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka guma do ćwiczeń kalistenicznych?

A co z tymi gumami? Dobre one są?

 

Tak, możesz śmiało korzystać :)


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

RedDragonPL99
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka guma do ćwiczeń kalistenicznych?

Ok, a która wybrać czarną czy fioletową?


  • 0

RedDragonPL99
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka guma do ćwiczeń kalistenicznych?
Biorę fioletową.
  • 1

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka guma do ćwiczeń kalistenicznych?

Wybierz fioletową, według mnie dla osoby która własnie ma już pewne doświadczenie i przechodzi na kolejny etap jest dobrym rozwiązaniem . 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024