Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z ćwiczeniami.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Guy
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Problem z ćwiczeniami.

Witam bardzo serdecznie.
Otóż mam mam pewien problem, lecz na początku podam trochę informacji o sobie, gdyż mogą być pomocne.
Mam 16 lat, pierwsze swoje ćwiczenia zacząłem robić około 2 lata temu (były to ćwiczenia z własnym ciężarem ciała typu: pompki, brzuszki, przysiady itp.). Z czasem zacząłem dokupywać sprzęt. Posiadam: hantle z możliwością doboru ciężarów, gryf prosty, ławeczka regulowana, prasa do nóg. Od marca mam ułożony plan: 

Poniedziałek: klatka piersiowa i triceps

Wtorek: nogi i brzuch

Środa: biceps i braki

Czwartek: plecy

Prawie każdy trening zajmował co najmniej dwie godziny, w tym na każdą partię ciała co najmniej 5 ćwiczeń po 4 serie. I tu tkwi mój problem. Zajmuje to wszystko bardzo dużo czasu, choć wiem, że trzeba poświęcić czas, ale nie chyba, aż tyle   :P. Bo słyszałem, że jeżeli wykonujemy te same ćwiczenia to nasze mięśnie z czasem się "nudzą" tymi ćwiczeniami. A ja nie mam jak zmienić ćwiczeń, gdyż wykonuje je wszystkie. Czy można skrócić czas ćwiczeń (bo jest to dla mnie problematyczne, a uwielbiam to robić), a osiągać te same efekty ? Bylibyście napisać jakie ćwiczenia wykonywać na daną partię ciała, ewentualnie plan ćwiczeń ? Bardzo proszę o pomoc. Ja się na tym w ogóle nie znam, dlatego zwracam się do was z prośbą.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam.


Użytkownik Guy edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z ćwiczeniami.

Witaj

Co do ilości trwania treningu zgadzzam się z Tobą, że to jest zbyt długo. Mi max trening zajmuje 1h ale nie 2h!. Tak skracaj czas ćwiczeń -to dobry parametr,by pobudzić mięśnie i były postępy. U mnie skracanie przerw między seriami się sprawdziły. Co planów i ćwiczeń po prostu szukaj. Korzystaj z różnych ćwiczeń, bo wszystkich na pewno nie wykonujesz jest ich masa ;) Dobre też jest manipulacja chwytem. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z ćwiczeniami.

Wita,m na forum . 

 

Ciekawy jestem, w jakim celu 5 ćwiczeń stosowałeś na każda partię. 

 

Zdecydowanie przerwy krótsze = większa intensywność. 

 

Na duże partię weź sobie 3-4 ćwiczenia, na małe 2-3 i będzie git. 

 

pozdrawiam. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024