Skocz do zawartości


Zdjęcie

zbyt skurczona judoga Maturo - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

zbyt skurczona judoga Maturo - problem
kupiłem uzywaną maturo, standard, gramatura 750, jednak bluza jest nieco zbyt skurczona. myslicie, że rozciagnie się po 1-2 treningach? podobno tak się dzieje z cieńszymi plecionkami. czy maturo mozna za taką uznać?
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: zbyt skurczona judoga Maturo - problem
wiesz Jodan, niestety nie spotkalem sie jeszcze z judogi ktora by sie w fukcjonalnie rozciagnela. Mozna mniej wiecej przewidziec ile sie po praniu skurczy, ale nie da sie jej odkurczyc :wink: , szczegolnie jezeli mowimy o uzywanym gi, ktore juz swoja forme ma.

Maturo sa to gi raczej z nizszej polki, a 750 to srednia gramatura (najnizsza to 550, sa to gi dla dzieci i mlodzikow).

Pozdrawiam MH.
  • 0

budo_majkiel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: zbyt skurczona judoga Maturo - problem
a ile juz tak apropo sie kurczy mniej wiecej taka standardowa plecioneczka ;] ? bo ja zakupilem ost (wczesniej nie mialem okazji cwiczyc w GI) na 190 cm mam 186/7 cm ale jestem raczej szczuplej budowy ciala , wszyscy doradzali kupic na 190 poniewaz mocno sie kurcza ale musiala by sie naprawde niewyobrazalnie skurczyc bo ja w niej jak w sztywnym szlafroku wygladam :o Jutro smigam na trening moze cos ludzie mi doradza ew wymienie w sklepie jak da rade.
  • 0

budo_majkiel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: zbyt skurczona judoga Maturo - problem
tzw juz "pies" z górą ale spodnie troche zachodza na stopy , a ja nie chce fiknac orla na rozgrzewce
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: zbyt skurczona judoga Maturo - problem

tzw juz "pies" z górą ale spodnie troche zachodza na stopy , a ja nie chce fiknac orla na rozgrzewce


Mnie się wydaje, że własnie za duża "góra" może być problematyczna. Nie miałabym pomysłu na przeróbkę. Natomiast za długie spodnie nie są żadnym problemem w mojej ocenie:

1) można je podszyć samemu
2) a na pewno każda krawcowa skróci je za symboliczną opłatą
3) statecznie można wywinąć mankiet (na zewnątrz). Sama tak robię ze spodniami mojego dziecka, bo oczywiście gi specjalnie kupiłam o wiele za duże.
  • 0

budo_majkiel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: zbyt skurczona judoga Maturo - problem
Dzieki za odp. ale moze sie nie zrozumielismy do konca ;] ja dzis kupilem dopiero Gi i raczej o przerobkach nie mysle , jeszcze w nim nie cwiczylem (przymierzyc nie mialem okazji niestety kupujac :( ) I sie zastanawiam na ile moge liczyc na "skurczenie sie" w praniu bo jesli na niewiele :] to lepiej odrazu podjade jutro do sklepu i wymienie :]

PS
Taka sytuacja jest dlatego , ze uleglem namowie bardziej doswiadczonych kolegow , ktorzy radzili zeby kupic o "na 10cm" wiecej niz sie ma tzw mam 187cm a kupilem na 190 specjalnie gdyz kurcza sie w praniu , jednak wydaje mi sie , ze musiala by sie bardzo skurczyc , poniewaz za duza wydaje mi sie mocno :]
  • 0

budo_majkiel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: zbyt skurczona judoga Maturo - problem
eh dodam do 100% jasnosci

Mam 2 wyjscia w sprawie tej za duzej judogi
a) pomeczyc sie w niej 1wszy trening i liczyc , ze w praniu sie zmniejszy na tyle ze bedzie gitarra :P
B) pojechac zamienic na mniejsza (ktorej chyba aktualnie nie ma na stanie w sklepie ale bede twardy:P)

co lepiej wybrac a czy b wiem , ze kazda z tych 2 sytuacji ma swoje zle i dobre strony dlatego jestem w "konflikcie tragicznym" :P
  • 0

budo_majkiel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: zbyt skurczona judoga Maturo - problem
Zreszta sprawa juz nie aktualna , podlaczylem sie pod temat bo i tak chyba sobie zdychal smiercia naturalna ;] a ja mialem problem... btw jak ktos ma jakies konkretne rady co do kupna Judogi (rozmiarowo) to chetnie wyslucham :]
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: zbyt skurczona judoga Maturo - problem
no to pomysl o przeóbkach. zbyt długie spodnie to znany ból. zawsze kupuje się zbyt dużą judogę, bo keikogi kurczy się czasami sporo. im cieńsza plecionka tym bardziej. twoja na 190 przy wzroście 187 - zdziwisz się, że rekawy po 1-2 praniach mogą być zbyt krótkie. kurczliwośc może dochodzić nawet do 5-7 cm we wzroście.
natomiast spodnie musisz skrócić. to zadna filozofia, zadna wielka przeróbka, nie wydziwiaj. tak robi niemal każdy. mameha dobrze radzie, ona cię zrozumiała a ty jej nie. to po prostu najlepsze rozwiązanie.
kupisz dobrze dopasowaną, to po miesiącu będzie cię pić pod pachami a rekawy w skrajnym przypadku zaczną sięgać do połowy przedramienia.
  • 0

budo_majkiel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: zbyt skurczona judoga Maturo - problem
Ok dzieki za odpowiedzi, zamienilem jednak na 180 poniewaz numeracja tej firmy jest troche zawyzona jak sie dowiedzialem od znajomych z treningow , wiec teraz po praniu mysle ze bedzie juz idealnie :]. Z mojej strony eot ;]

PS
Nie lubie byc "laikiem" ale coz sam sobie zafundowalem poszerzanie horyzontow o sporty "chwytane".
Pozdrawiam....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024