Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania co do planu ćwiczeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

PatrykMat
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytania co do planu ćwiczeń

Witam. 

Chciałbym prosić o pomoc w ułożeniu początkowego planu ćwiczeń, gdyż nie jestem w tym zbyt obeznany. 

Niestety w okolicy nie mam siłowni i jeżeli to możliwe prosiłbym o zestaw domowy. 

Do wykorzystania mam 2 hantle z różnymi cieżarami, maksymalnie 2x20KG oraz prowizoryczną ławeczkę płaską. 

Wiek 19

Waga 60Kg

 

Wiem że do ćwiczeń należy również ułożyć odpowiednią dietę, ale o to zapytam może w dziale do tego przeznaczonym. 

 

Nadmienię tylko, że mam problemy co do wzrostu wagi, ze względu na szybki metabolizm. 

 

Chciałbym jeszcze nadmienić że codziennie, ewentualnie co drugi dzień staram się biegać po około 5km, robię to niestety w godzinach nocnych, i czy jest w tym coś złego (20-22godzina)

 

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam. 


  • 0

Szymon4009
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 1
3
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania co do planu ćwiczeń
Polecam Street Workout ;) Nie musisz mieć odpowiedniego szprzetu wystarczy drążek nawet nie musisz mieć go w domu możesz na trzepaku boisku placu zabaw cos powinno być ;) Trening ciężarem własnego ciała.
  • 0

PatrykMat
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania co do planu ćwiczeń

Drążek mogę dodać do jakieś serii ćwiczeń. Liczyłbym na coś bardziej rozbudowanego. 

Jeszcze zapomniałem dodać tej ankiety, moze troszkę nakreśli moje plany. 

- Wiek : 19 lata

- Wzrost : 176cm

- Waga : 60 kg 

- Waga planowana : 65 kg (na początek)
- Staż treningowy : ciężko określić

- Ile robisz treningów w ciągu tygodnia? : 4

- Rodzaj Twoich treningów : siłowe, pompki, drążek, zabawa z hantlami, bieganie

- Intensywność Twoich treningów : 

- Czy zazwyczaj szybko chudniesz czy masz tendencję do tycia? : szybko chudnę

- Co uważasz za najtrudniejsze w stosowaniu dobrego odżywiania? : regularność posiłków

- Czy stosujesz suplementy i jeśli tak to jakie oraz od jak dawna(czy systematycznie?) : nic

- Kontuzje/Urazy : brak

 

Moim celem głównie jest zwiększenie masy na początek o te 5kg, przyrost siły i rozbudowa mięśni głównie: ramię, przedramię, barki, plecy, klatka.

Mniejsze plany to brzuch i nogi, na brzuch robię jedynie brzuszki (brzuch płaski) oraz jeśli chodzi o nogi to biegam codziennie


Użytkownik PatrykMat edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Szymon4009
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 1
3
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania co do planu ćwiczeń

Street Workout pozwoli ci też nabrać masy.Przyokazji brzuch i wgl pracuje nawet podczas zwykłego podciągania jak jeszcze doliczysz ćwiczenia na drążku pod brzuch bardziej to już całkiem..Wiesz ja się nie znam mówie tylko swoje odczucia i to co widziałem i slyszałem bo też planuje zacząć ćwiczyć.Myślę że uzyskasz większy progres niż na ćwiczeniach z hantlami.Wiem bo też chodziłem na siłownię.Możesz spróbować ;) A co do diety zacznij pierw dobrze technicznie wykonywać ćwiczenia narazie odłóż na bok słodycze jakieś śmieciowe jedzenie kolorowe picia..Jak już technike opanujesz oblicz poprsotu swoje zapotrzebowanie kaloryczne dodaj 200kcal i jedz wartościowe produkty..I zrobisz też niezłą sylwetkę.


  • 1

PatrykMat
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania co do planu ćwiczeń

Street Workout pozwoli ci też nabrać masy.Przyokazji brzuch i wgl pracuje nawet podczas zwykłego podciągania jak jeszcze doliczysz ćwiczenia na drążku pod brzuch bardziej to już całkiem..Wiesz ja się nie znam mówie tylko swoje odczucia i to co widziałem i slyszałem bo też planuje zacząć ćwiczyć.Myślę że uzyskasz większy progres niż na ćwiczeniach z hantlami.Wiem bo też chodziłem na siłownię.Możesz spróbować ;) A co do diety zacznij pierw dobrze technicznie wykonywać ćwiczenia narazie odłóż na bok słodycze jakieś śmieciowe jedzenie kolorowe picia..Jak już technike opanujesz oblicz poprsotu swoje zapotrzebowanie kaloryczne dodaj 200kcal i jedz wartościowe produkty..I zrobisz też niezłą sylwetkę.

Zastanowię się nad tym, ale poczekam jeszcze i zobaczę wypowiedzi innych ^^


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania co do planu ćwiczeń

Witam na forum. 

 

Powiem tak, obecnym obciążeniem jesteś w stanie zrobić trening ale obstawiam, że nie będzie on

 

mocno intensywny - za mały ciężar. 

 

Kolega dobrze mówi, jeżeli już jesteś podstawiony przed takim faktem to faktycznie możesz zostać przy 

 

Street Workout a hantle dać jako dodatek, np wyciskanie na płaskiej można zostawić. 

 

Pozdrawiam. 


  • 1
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PatrykMat
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania co do planu ćwiczeń

Witam na forum. 

 

Powiem tak, obecnym obciążeniem jesteś w stanie zrobić trening ale obstawiam, że nie będzie on

 

mocno intensywny - za mały ciężar. 

 

Kolega dobrze mówi, jeżeli już jesteś podstawiony przed takim faktem to faktycznie możesz zostać przy 

 

Street Workout a hantle dać jako dodatek, np wyciskanie na płaskiej można zostawić. 

 

Pozdrawiam. 

 

Rozumiem, czy Street Workout mogę stosować ciągle, czy jest potem jakiś prób gdzie powinienem jednak przejść na coś innego? 


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania co do planu ćwiczeń

Rozumiem, czy Street Workout mogę stosować ciągle, czy jest potem jakiś prób gdzie powinienem jednak przejść na coś innego? 

 

Hehe powiem tak, ten sport tak wciąga, że nie będziesz musiał nic zmieniać ;)

 

W tym sporcie jest tyle możliwości na progres że głowa mała :)

 

Pozdrawiam. 


  • 1
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PatrykMat
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania co do planu ćwiczeń

Bardzo dziękuję za pomoc.

To już ostatnie pytanie, odnośnie sprzętu, na podwórku nie ma za bardzo miejsc do ćwiczeń więc planuję kupić drążek do domu i chciałym zapytać czy coś takiego zda test [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie mogę niestety używać drażka na futrynę gdyż są zbyt słabe, pozostają mi nascienne. 

 

Oczywiście za pomoc dałem już +, dziękuję jeszcze raz. 


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania co do planu ćwiczeń

Dziękuje za + :)

 

Co do drążka, sam ma podobny i powiem, że sprawdza się. 

 

Można taki powiesić na ścianę. 

 

Ale ja bym jeszcze zastanowił się na podobnym stylem, zobacz jest jak by dodatkowa belka pod spodem po

 

obu stronach dla wzmocnienia konstrukcji. 

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Pozdrawiam. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024