Skocz do zawartości


Zdjęcie

Organizm woła o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

piotrekk-1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Połaniec/Jersey
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:k-1
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:67

Napisano Ponad rok temu

Organizm woła o pomoc

czołem wszystkim. jestem trochę zmuszony żeby pisać w tym temacie, bo w zakupionym treningu -powiedzmy- z lekka nie dogadałem się z ekspertem odnośnie moich małych wytycznych, ale do rzeczy :D od dłuższego czasu trenuje kickboxing i borykam się z pewnymi problemami, a właściwie to z brakiem siły na treningach, oraz ogólnym zmęczeniem organizmu i głodem. przyszedł czas, żeby to wszystko zmienić, lecz nie za bardzo znam się na tym wszystkim i chciałbym prosić o jakieś rady na ten temat od Was. opisze po krótce mój tydzień z życia i dodam odżywki jakie zakupiłem z pomocą kolegów, żeby poprawić mój stan – nie wiem czy dobre, może zrobiłem to zbyt pochopnie, ale to się okaże. :D od poniedziałku do piątku pracuje na budowie od godziny 7:30 do 18, w dni treningów do 17 – wtorek i czwartek, w piątek gram dwie godziny w piłkę nożną o 20, a sobotę i niedziele zostawiam sobie na odpoczynek. odżywiam się do bani, bo do roboty latam bez śniadania, w sumie przez moją głupotę, bo nie chce mi się ich robić, o 10 i 13 w pracy mam przerwę, wiec wcinam jakieś buły sery szynki i parę owoców popijając to wszystko pepsi… no i na treningach nadchodzą kryzysy, po godzinie jestem dość zmęczony, także w sparingach skupiam się jedynie na obronie mordki, spoglądając na zegarek kiedy będę mógł pieprznąć się na mate i odpocząć.

 

ustaliłem ze starszym kolegą, że tą moja bujna dietę trzeba zmienić i dowartościować ją lekko.

zakupiłem wiec z tego powodu trzy produkty: białko (PhD Nutrution Pharma Whey), kreatynę (Olimp TCM Mega Caps 400 Capsules), oraz BCAA (Olimp BCAA Mega Caps 1100 300caps), które przyjdą do mnie w następnym tygodniu i chciałbym z góry wszystko zaplanować. mniej więcej ułożyliśmy plan, jak to wszystko będę zażywał, żeby było dobrze, tak wiec:

 

rano po obudzeniu się na czczo wezmę BCAA oraz kreatynę, oraz witaminy BERROCA i popije to dużą ilością wody, potem zjem śniadanie jakieś płatki/musli/jogurt, wsiądę w samochód i pojadę do pracy przegryzając międzyczasie jakieś jabłko, czy banana :D w pracy zjem drugie śniadanie o 10, a przed lanczem o  13 łyknę kreatynę i opcjonalnie wypije szejka z białka, następnie o 13 zjem przygotowane buły :D teraz są schody, bo w dni w które mam trening nie mam czasu zjeść obiadu, bo mam tylko godzinę na dojazd do domu, prysznic i dojazd na trening, tak więc o 16 (2h przed treningiem) wezmę kreatynę i BCAA i popije szejkiem, no i na sam koniec po treningu znowu przyjmę szejka i mamy godzinę 20, dom, kolacja, spanie i myślę, że siły powrócą, ale dla pewności zapytam czy to w miarę dobrze wykonaliśmy? dodam jeszcze, że w dni wolne od treningów w domu robię jakieś pompki i brzuszki, podciągania na drążku, ale to też ulegnie zmianie, bo zamierzam stworzyć temat odnośnie jakiś ćwiczeń, które poprawią jeszcze roche moją budowę. :D dzięki z góry za pomocne odpowiedzi. :D


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizm woła o pomoc

Przede wszystkim za dużo tej kreatyny. Ograniczą ją do dwóch porcji zarówno w dzień treningowy (stosuj bezposrednio przed i po treningu) jak i wolny (cała porcja rano na czczo). Dawkę kreatyny należy obliczyć z proporcji, gdzie 1g preparatu przypada na każde 10kg masy naszego ciała. Co do BCAA - proponowałbym jego stosowanie jako napoju okołotreningowego. W dni wolne, najlepiej będzie przyjmować porcję tego suplementu rano na czczo. W przypadku białka, jego ilość jest tak naprawdę podyktowana dietą i to od niej zależy jak dużo szejków musisz wypić w ciągu dnia :)

 

Wspominasz o odżywianiu się do bani, a zastanawiasz się nad brakiem sił. To chyba wystarczająca wskazówka gdzie szukać przyczyny problemu ;).


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Mati97
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
17
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia, sztuki walki, samochody, pirotechnika
  • Staż [miesiące]:7 lat
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :45
  • Udo [cm]:63
  • Przysiad [kg]:30x60kg
  • Wyciskanie [kg]:160kg
  • Waga [kg]:99kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizm woła o pomoc

Sam przez to przechodziłem będąc na deficycie kcal właściwie bliskim zapotrzebowania ale jednak przy dużej intensywności treningów było ciężko. Od kilku dni już to wraca do normy a od miesiąca dodaję kalorię i Tobie też to polecam. Zacznij jeść duże posiłki wtedy kiedy możesz. Conajmniej 3 DUŻE posiłki w ciągu dnia. U mnie to wygląda tak że jem 3-4 posiłki gdzie mam np. 1 cały talerz warzyw+talerz na którym mam mięso+makaron i czasami jeszcze 3 talerz z jakimiś dodatkami (orzechy itp.). Najlepiej jak wyliczysz sobie zapotrzebowanie i będziesz do niego dodawał gdy czujesz że nie dojadasz. Oprócz tego odżywki też się przydadzą między posiłkami ale pamiętaj o tym że do białka potrzebujesz jeszcze węgle i/lub tłuszcze oraz że przede wszystkim zdrowe jedzenie. Wiem że to ciężkie czasami bo sam nieraz nie mam czasu żeby sobie coś przygotować do jedzenia (szkoła, treningi itp.) ale korzystam też z produktów typu wafle ryżowe, twaróg itp. a to w 2 minuty możesz sobie łatwo przygotować. Obiad zawsze możesz wziąć do pojemnika i zjeść kiedy będziesz chciał. Powodzenia :)


  • 1

Zapraszam do mojego dziennika treningowego:

 

http://forum-kultury...7/#entry1418935

 

 


piotrekk-1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Połaniec/Jersey
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:k-1
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:67

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizm woła o pomoc

Przede wszystkim za dużo tej kreatyny. Ograniczą ją do dwóch porcji zarówno w dzień treningowy (stosuj bezposrednio przed i po treningu) jak i wolny (cała porcja rano na czczo). Dawkę kreatyny należy obliczyć z proporcji, gdzie 1g preparatu przypada na każde 10kg masy naszego ciała. Co do BCAA - proponowałbym jego stosowanie jako napoju okołotreningowego. W dni wolne, najlepiej będzie przyjmować porcję tego suplementu rano na czczo. W przypadku białka, jego ilość jest tak naprawdę podyktowana dietą i to od niej zależy jak dużo szejków musisz wypić w ciągu dnia :)

 

Wspominasz o odżywianiu się do bani, a zastanawiasz się nad brakiem sił. To chyba wystarczająca wskazówka gdzie szukać przyczyny problemu ;).

 

ja nie zastanawiam się skąd ten brak sił, bo dobrze o tym wiem skąd. sęk w tym, że nie mam czasu bardzo na robienie sobie jakiś wielkich dań i jedzenie kiedy mam czas - a czam mam tylko wieczorem po treningu gdzie nie wieprze na pewno trzech wypasionych talerzy jedzonka. :D mam troche dziwny układ z mieszkaniem, bo powiedzmy mam wykupiony w tym jeden obiad - kurczak, wieprzek, ziemniaki, jakieś sałatki, ryże, gulasze itp. czasem zostaje dłużej w pracy, czasem latam na dorywcze, wiec jak wracam to padam na ryj i myśle o spaniu, stąd wcianm tylko obiad - w dni gdzie ide na kickboxing nie jem obiadu, bo jak po takim obiadku ide ćwiczyc to przez dwie godziny to nie jest mi konfortowo.

 

co do tej kreatyny to zakupiłem już tą, takze pewnie bede na ten moment na niej bazował - nigdy nie brałem jakichś odżywek, czy suplementów, więc chce zobaczyć czy to wszystko w ogole cokolwiek mi da. pozmieniam troche ten plan i zmniejsze ilość kreatyney i bcaa zastosuje tylko z rana w dni wolne.

 

jeszcze jedna sprawa odnośnie ćwiczeń, bo chce złożyć plan, który mi pomoże poprawić wyglad brzucha, klatki i bicepsów. teraz pytanie czy te suplementy mi w tym pomogą? na ten moment przy tej mojej starej 'diecie' wykonywałem ćwicznia na brzuch i bicepsy - głównie drązek/wzniosy - ale nie zauważyłem jakiejś poprawy, zarysy kraty są, lecz nie takie jakbym chciał, a bicepsy tylko troszke ruszyły i stoją. czy jak zmienie to o czym pisałem wyżej, to jest szansa że coś się w tym wygladzie zmieni, czy dalej bedzie ciezko?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizm woła o pomoc

Tak naprawdę bez odpowiedniego odżywiania, treningi oraz suple nie przyniosą pożądanych efektów. Musisz niestety pogodzić się z tym, że ćwiczenia i odżywki będą działać we właściwie przygotowanym dla organizmu środowisku czyli właściwie działajacym metabolizmie. Efektem jest brak komfortu w czasie ćwiczeń po obiedzie - ja czasami jem naprawde solidny posiłek raptem godzinę przed treningiem i jakoś nie mam problemów by zaliczyć siłówkę+interwały i jeszcze dojechać się basenem. 

 

Czy suplementy pomogą? Pomogą, ale bez wczesniej wspomnianego aspektu (tj. diety) nie ma nawet co liczyć na wykorzystanie ich całkowitego potencjału. Podobnie jest z ćwiczeniami. Jeżeli organizm nie posiada właściwej ilości paliwa to na nic nasze starania i tracimy jedynie cenny czas.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Mati97
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
17
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia, sztuki walki, samochody, pirotechnika
  • Staż [miesiące]:7 lat
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :45
  • Udo [cm]:63
  • Przysiad [kg]:30x60kg
  • Wyciskanie [kg]:160kg
  • Waga [kg]:99kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizm woła o pomoc
W takiej sytuacji możesz też pokombinować z ładowaniem jedzenia do szejka. Np. miksujesz sobie jakieś płatki owsiane, twaróg, owoce i też 2 razy dziennie możesz sobie coś takiego wypić w formie koktajlu. Oprócz tego porządne śniadanie, co możesz to bierz do pojemnika ze sobą. Możesz też gdzieś po drodze kupić wafle ryżowe i serek wiejski i takie coś zawsze na szybko gdzieś zjeść. Do tego np. jakiś pomidor żeby też warzywa były. Kombinuj jak tylko możesz.
  • 0

Zapraszam do mojego dziennika treningowego:

 

http://forum-kultury...7/#entry1418935

 

 


maryel
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizm woła o pomoc

Potwierdzam pomysł z szejkami, u mnie sprawdziły się wyśmienicie (zwłaszcza na płatkach owsianych - bardzo sycące i na długo). Nie zapominaj o zielonych warzywach, w nich jest dużo białka, a badania pokazują, że najlepiej jest mieszać makro i mikroelementy z różnych źródeł, wtedy najlepiej się przyswajają.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizm woła o pomoc

Dokładnie ! Szejki to bardzo dobre rozwiązanie na brak czasu - osobiście najczęściej testuje połączenie: banan, twaróg, kefir,orzechy/masło orzechowe, trochę miodu i otrębów. Pycha!


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


piotrekk-1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Połaniec/Jersey
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:k-1
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:67

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizm woła o pomoc

dzięki wszystkim za pomoc, wszystko sobie powoli rozpisuje i stosuje się do waszych rad. jeśli Was to interesuje, założyłem temat z treningiem który chce wykonywać w domu - zaglądajcie.

 

--> odnośnik do tematu <--


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Organizm woła o pomoc

Dzięki za link do tematu, z pewnością będziemy sprawdzać jak idą postępy.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024