Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka suplementacja dla 17 latku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

XeVander
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jaka suplementacja dla 17 latku

Witam, mam 17 lat, od 3 miesięcy chodzę na siłownie i udało mi się schudnąć o 10kg (ze 105 do 95). Wcześniej miałem ustalone ćwiczenia na redukcję teraz mam plan ćwiczeń budujący. Stąd wynika moje pytanie jakie suplementy wybrać, aby zwiększyć przyrost masy mięśniowej oraz zrzucić tłuszcz. Oczywiście poza treningiem siłowym robię też aeroby oraz w wolnych chwilach jeżdżę na rowerze.


  • 0

Whitelionn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 3
10
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka suplementacja dla 17 latku

Postaw na dietę i trening, w tym wieku nie warto sięgać po odżywki i suplementy bo Twój organizm sam się rozwija. Ewentualnie białko jako dodatek do braków w diecie. Witaminy i minerały możesz przyjmować bo to potrzebne każdemu jest.


  • 2

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka suplementacja dla 17 latku

Albo masa, albo redukcja.

Co do supli na mase możesz sobie kreatyne kupić.


  • 0

Rafał Mu.
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:kalistenika, trening siłowy, zdrowie, dieta

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka suplementacja dla 17 latku

A ja Ci odradzam suplementy anaboliczne. Masz zbyt mały staż treningowy. Skup się na witaminach, minerałach, ewentualnie aminokwasach. Popieram kolegę Whitelionn.


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


XeVander
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka suplementacja dla 17 latku

Postaw na dietę i trening, w tym wieku nie warto sięgać po odżywki i suplementy bo Twój organizm sam się rozwija. Ewentualnie białko jako dodatek do braków w diecie. Witaminy i minerały możesz przyjmować bo to potrzebne każdemu jest.

Jakie białko niezbyt drogie możesz mi polecić?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka suplementacja dla 17 latku

Również byłbym za tym, że jeżeli już koniecznie chcesz kupić suple to najlepiej będzie zainwestować w naprawdę porządny kompleks witaminowy, kwasy omega oraz odżywkę zawierającą aminokwasy. Białko bez problemu dostarczysz do organizmu z diety więc jest to raczej zbędny suplement (chyba, że nie jesteś w stanie pokryć swojego dobowego zapotrzebowania na proteiny - wtedy jak najbardziej możesz zainwestować w preparat białkowy). Odpowiadając na Twoje pytanie, polecam sprawdzić ofertę takich producentów jak: BSN, HI TEC, Olimp czy Universal


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Emilio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Pomógł: 10
22
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka suplementacja dla 17 latku
Majac 17 lat i wazac 95 kg to albo jestes naprawde sporym bykiem z duza iloscia miesni albo posiadasz bardzo duza ilosc tkanki tluszczowej!
Na twoim miejscu postaralbym zmierzyc jej poziom i jesli przekracza 15% to raczej dzieki diecie skupilbym sie na redukcji masy ciala .
Po osiagnieciu niskiego bf bedziesz duzo lepiej wygladal (zarowno twoje miesnie jak i samopoczucie bedzie duzo bardziej wyrazne :-)
Co do suplementacji polecam jedynie kompleks witaminowy
  • 0

Margaretka1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka suplementacja dla 17 latku

hm myslę, że mięście zbudujesz białkiem  spalisz tłuszcz z therm line man. Osobiście myślę, ze powinieneś się udać najpierw do trenera personalnego. On jak najlepiej określi co powinieneś brać ,co Ci pomoże a nie zaszkodzi. 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka suplementacja dla 17 latku

Spalacz tylko jako ostateczność i w końcowej fazie redukcji gdy tłuszcz już tak łatwo nie schodzi dzięki diecie oraz treningom,


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024