Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masło i cukier jak sie pozbyc nawyku

dieta masło cukier

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

cruciatus
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Masło i cukier jak sie pozbyc nawyku

witam , chodze 3 tydzien na silownie , zmienilem swoja diete dodalem wiecej białka

starm sie unikac chipsow coli itp itd , lecz mam problem z podjadniem masła i cukru

nie wiem chbya robie to nie siwadomie .

problem polega w tym ze gdy np przestalem smazyc jakies potrawy na łuszcu tylko robie je w

piekarniu chyba brakuje mi podswiadomi jakis tluszyc bo mam taki nawyk ze do ryzu np laduje maslo i to calkiem sporo zawsze je lubielm dodwac do potraw nie wiem czy to dobrze w sumie wiec porsze o porade , a jak nie to jak pozybc sie tego masla mysle nad zastopieniem oliwą z oliwek bo slyszalem ze to dobre tluszcze tzn lepsze niz masło

 

2 spraw to cukier . przestalem jesc slodycze tzn oczyscie zjem :D ale juz nie tak duzo jak kiedys i znow tu ta podswiadomosc jak nie cola np to siengam po jakies soki owocowe potem patrze a maja one tez sporo  cukru jak sobie zastopic cukier ?? na cos zdrowszego ?

 

 oglnie mam takie poczucie ze czegos mi brakuje to chyba przez zle nawyki ladownia wszystkiego w siebie

 

dodam jescze ze po 3 tygodniach spadl kilogram wagi ciała

wzrost; 176

waga;81kg

wiek; 20


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło i cukier jak sie pozbyc nawyku

1) Nie musisz wyrzucać tłuszczy - przykładowo ja nie mam piekarnika, a nie lubię smaku gotowanego mięsa. Używam oliwy z oliwek/oleju kokosowego/ryżowego bądź z pestek winogron. Ewentualnie zamarynuj mięso, daj na rozgrzaną patelnię niewielką ilość wody i duś do uzyskania miękkości. Dobre tłuszcze znajdziesz także w orzechach, pestkach dyni czy ziarnach słonecznika.

 

2) Zamiast cukru owoce, ewentualnie słodzik/stewia/ksylitol lub miód. Osobiście nie mam z tym problemu bo od dawien dawna nie słodzę.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


waleriaem
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masło i cukier jak sie pozbyc nawyku

Na początku może być ciężko, ale z czasem zmniejszając ilość cukru przyzwyczaisz się. Kiedyś słodziłam herbatę dwie łyżeczki, aktualnie nie słodzę w ogóle. Nawet herbata posłodzona już mi nie smakuje. Odzwyczaiłam się od jej smaku. Teraz w herbacie muszę czuć jej smak a nie słodki smak. Co do słodyczy, czyli batoników, czekolad itp. to chęć na nie zniknęła mi wraz z zastosowaniem spalacza tłuszczu Trizer. Niweluję on chęć na słodkie, dzięki czemu łatwiej odmówić, gdy ktoś częstuje. 


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024