Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mleko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Opis
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Mleko

Witam, mam pytanie czym zastąpić mleko na śniadanie ?? zawsze jadłem płatki błyskawiczne + mleko 1,5% teraz gdy próbuje ułóżyć diete redukyjną doczytałem że spożywanie mleka nie jest za dobre więc wpadłem na pomysł Płatki Górskie + i tutaj własnie nie wiem co prosze o pomoc :)


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko
Jeśli, nie masz ,, Nietolerancji na Laktoze"
to, możesz nawet, na redukcij pić, mleko, po wliczeniu go, w bolans kaloryczny,.. niema potrzeby szukać, zamiennika..
  • 2

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko

Wybierz mleko z mniejszą ilością procentową tłuszczu i  po problemie :) 


  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko

W jakim celu chcesz zrezygnować z mleka ? Jeśli nie jesteś zawodnikiem sportów sylwetkowych przygotowującym się do zawodów (np. kulturystą, zawodnikiem męskiej sylwetki, etc), to nie ma powodu byś rezygnował z mleka, no chyba, że masz nietolerancję laktozy i źle tolerujesz mleko.

 

Jeśli źle tolerujesz mleko i masz po jego spożyciu jakieś problemy trawienne wybierz zamiast mleka kefir lub jogurt naturalny przy czym wybieraj te, które mają możliwie jak najmniej cukru w składzie (jest to oczywiście cukier mleczny, czyli laktoza).

Kefir lub jogurt naturalny są zazwyczaj lepiej tolerowane niż mleko.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

filipka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko

Jednak, jeśli chcesz zastąpić czymś mleko albo sobie przynajmniej urozmaicić posiłek to możesz spożywać płatki z mlekiem roślinnym, np. ryżowym, owsianym, migdałowym czy sojowym. Doskonałym sposobem zastąpienia mleka jest również dodatek kefiru, jogurtu, maślanki lub zsiadłego mleka. Pamiętaj, że te produkty są źródłem laktozy, jednakże lepiej tolerowanej. Sama czasem jem płatki z mlekiem ryżowym. Smakują tak samo dobrze. Dieta wymaga wyrzeczeń i mimo, że wolałabym zjeść kiełbasę z musztardą i białym pieczywem to staram się urozmaicić sobie spożywanie płatków za pomocą różnorodnych dodatków. Po takim śniadaniu czuję się syta i mam energię. Później tylko tabletka Trizer, woda i mogę spokojnie pracować do drugiego śniadania. 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko

Jednak, jeśli chcesz zastąpić czymś mleko albo sobie przynajmniej urozmaicić posiłek to możesz spożywać płatki z mlekiem roślinnym, np. ryżowym, owsianym, migdałowym czy sojowym. Doskonałym sposobem zastąpienia mleka jest również dodatek kefiru, jogurtu, maślanki lub zsiadłego mleka. Pamiętaj, że te produkty są źródłem laktozy, jednakże lepiej tolerowanej

Mężczyźni generalnie nie powinni spożywać niczego co pochodzi z soi (wyjątek to preparaty na wątrobę zawierające fosfolipidy sojowe lub lecytynę sojową).

Udowodniono, że spożywanie 56 g białka sojowego dziennie powoduje spadek testesteronu u mężczyzn o ok. 19%, czyli blisko o jedną piątą.

Jest to bardzo niekorzystne, bo po pierwsze odpowiednio wysoki poziom testosteronu jest potrzebny aby mężczyzna miał dobrą sprawność seksualną (potencję), wysokie libido, dużą witalność, a po drugie odpowiednio wysoki poziom testosteronu niemalże gwarantuje łatwiejszą pracę nad sylwetką, m.in. łatwiejsze budowanie mięśni i lepszą regenerację po treningach.

Naturalnie wysoki poziom testosteronu jest dla każdego mężczyzny największym dobrem, a soja i produkty typu mleko sojowe są zdecydowanie NIE DLA MĘŻCZYZN.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024