Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań odnośnie diety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

FrostEvil
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kilka pytań odnośnie diety

Witam, chciałbym dowiedzieć się jakie tematy muszę przeczytać aby samemu ułożyć dietę, nie wiem jak się do tego zabrać ogólnie ćwiczę w domu (http://forum-kultury...erwsze-kroki-w-ćwiczeniu-i-na-forum/ link do moich ćwiczeń jakby ktoś mógł jeszcze ocenić czy są poprawne) Mam prawie 20 lat 183 cm wzrostu waga 75kg. % tkanki tłuszczowej około 14,5%. Teraz zauważyłem, że powoli nabieram brzucha i "boczków"  ( może to od piwska? :D ) chciałbym zmienić swoje odżywianie, jeść 4-5 razy dziennie o stałej porze, wyrzucić z żywności najgorsze syfy. (moge wstawić zdjęcia swojego ciała gdyby były potrzebne) Co muszę zrobić żeby poprawić wygląd i ogólną kondycję, ( może tak zaczne potem jeśli ktoś pomoże rozwinę swoją myśl) 

 

Z góry dziękuje!

 

Zadawajcie pytania piszcie sugestie :)


  • 0

Mati97
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
17
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia, sztuki walki, samochody, pirotechnika
  • Staż [miesiące]:7 lat
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :45
  • Udo [cm]:63
  • Przysiad [kg]:30x60kg
  • Wyciskanie [kg]:160kg
  • Waga [kg]:99kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań odnośnie diety
1. wylicz sobie zapotrzebowanie na kalorie i makroskładniki (są do tego kalkulatory na necie)
2. -na początek przyjmij sobie tyle ile Ci wyjdzie na kalkulatorze (bilans 0 ponieważ te kalkulatory nie są dostosowane dokładnie do każdej osoby i trzeba obserwować na sobie)
-dostarczaj kalorie ze zdrowych produktów typu jajka, mięso, nabiał, warzywa, kasze, ryże, zdrowe tłuszcze np. oliwa z oliwek, orzechy.
3. obserwuj wagę w zależności od tego co chcesz osiągnąć
(masa,redukcja)
  • 0

Zapraszam do mojego dziennika treningowego:

 

http://forum-kultury...7/#entry1418935

 

 


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań odnośnie diety

chciałbym zmienić swoje odżywianie, jeść 4-5 razy dziennie o stałej porze, wyrzucić z żywności najgorsze syfy. (moge wstawić zdjęcia swojego ciała gdyby były potrzebne) Co muszę zrobić żeby poprawić wygląd i ogólną kondycję, ( może tak zaczne potem jeśli ktoś pomoże rozwinę swoją myśl) 

 

Tak naprawdę odpowiedziałeś sobie na swoje pytanie w zdaniu poprzedzającym ;). Następnie skorzystaj z rad udzielonych przez Mati97, a także dodatkowo przeczytaj podwieszone tematy w tym dziale.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


ines
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań odnośnie diety

Masz dwie opcje do wyboru. Skorzystać z porad chłopaków albo iść na łatwiznę, jeśli nie znasz się na układaniu diet i zostawić to dietetykowi. Wizyty wcale nie są aż tak drogie. Przynajmniej będziesz miał pewność, że Twoja dieta będzie działać tak jak chcesz. Oczywiście, jeśli będziesz jej przestrzegał. Sama mam dietę, ale dostałam ją, jako dodatek do Trizera. Jestem zadowolona i trzymam się już drugi tydzień. Czuję różnicę w samopoczuciu jak i widzę na wadze. 


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024