Skocz do zawartości


Zdjęcie

Praca zmianowa, a trening + dieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Reniaa.aa
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Praca zmianowa, a trening + dieta
Cześć :)

Planuje ułożyć diete redukcyjną, gdy pracuje 8-16 nie ma problemu, trening po pracy. Ale gdy mam na 12-13 idę koło 8-9 na trening i co wtedy z dietą? Mam podmienić śniadanie i drugie śniadanie z posiłkiem przed i po treningu?

Moja zapotrzebowanie wg kalkulatora:
1937 kcal
15% białka: 291 kcal = 73 g
55% węglowodanów: 1066 kcal = 267 g
30% tłuszczu: 581 kcal = 65 g

Waga 61kg wzrost 166cm lat 22

Dzięki za pomoc :)
  • 0

Mateusz95
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1958 postów
  • Pomógł: 38
181
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Podkarpacie.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport !
  • Staż [miesiące]:od września 2013r.
  • Wzrost [cm]:180

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca zmianowa, a trening + dieta

Jak trenujesz rano i dasz radę to możesz rano na czczo trenować. 

Jeśli nie masz wystarczająco siły to pierwszy posiłek jest przed treningowy a drugi po treningowy. 


  • 0

Reniaa.aa
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca zmianowa, a trening + dieta
Czy od tego zapotrzebowania mam jeszcze odjac 100-200 kcal czy to już uwzglednione z treningami 4 x w tygodniu?
  • 0

Mateusz95
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1958 postów
  • Pomógł: 38
181
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Podkarpacie.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport !
  • Staż [miesiące]:od września 2013r.
  • Wzrost [cm]:180

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca zmianowa, a trening + dieta

Na razie zacznij od 2000 kcal, i obserwuj jak nie spada to obcinasz 100-200 kcal, tylko nie szybciej jak 7-10 dni ;) 

Jak za szybko zaczniesz ucinać kalorie później z czasem coraz trudniej Ci będzie gubić następne kilogramy. 


  • 0

Reniaa.aa
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca zmianowa, a trening + dieta
Dzięki wielkie
  • 0

Reniaa.aa
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca zmianowa, a trening + dieta
żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Mam wątpliwości co do diety więc wole się poradzić. Niżej jadłospis

1 posiłek: omlet : 1 jajko + 50g płatków owsianych + łyżeczka mąki pełnoziarnistej + łyżeczka proszku do pieczenia + banan/masło orzechowe/drzem niskoslodzony - na co mnie najdzie z tym jem generalnie bardzo mi smakuje dla wzbogacenia smaku dodaje czasami wiórki kokosowe

2 posiłek: jogurt naturalny + borówki/ banan (o ile nie było go w 1 posiłku)/ kiwi albo jabłko

3 posiłek: 50g makaronu pełnoziarnistego/ lub ryżu białego + 120-150g piersi parowanej/ lub pulpety z miesa mielonego indyczegl + sos z przecieru pomidorowego/ewentualnie troche sosu słodko-kwaśnego dla wzbogacenia smaku + pomidor/lub pieczarka/lub ogórek (w zależności od ochoty)

4 posiłek: 50g ryżu lub makaronu pełnoziarnistego + 120-150 g ryby dorsz/łosoś/mintaj lub pierś z kurczaka/lub pulpety z mięsa mielonego indyczego + 100g brokuł/kalafior

5 posiłek: 120g twarogu chudego z 2 plasterkami szynki chudej/ lub serek homogenizowany niesłodzony


Generalnie nie chodze głodna to jest duży plus. Po pierwszym dniu troche zmniejszyłam dawki jedzenia bo byłam zbyt najedzona i ciężka. Jestem zwolenniczka kurczaka moge go jeść cały czas. Po pierwszym tygodniu -1kg mniej, ale w dziwnej proporcji 1dzien: 61,1kg 2: 60,1 3: 60,1 4: 60,1 5: 59,7 6: 59,3 (ale tutaj po wypiciu troche alkoholu wieczór wcześniej) Zastanawia mnie czy nie powinno to schodzić stopniowo i równo? Dodam, że przy swojej wadze jestem szczupła. Może ze względu na to, że długie lata trenowałam codziennie i te mięśnie zawsze były zbudowane.

Użytkownik Reniaa.aa edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca zmianowa, a trening + dieta

Szczerze to w pierwszym posiłku zwiększyłbym ilość białka (np. więcej jajek). W drugim jogurt zamieniłbym na kefir bądź twaróg. W pozostałych jest ok choć sos słodko kwaśny zamieniłbym na taki zwykły robiony od podstaw by w tych słoikowych jest masa konserwantów i innych dodatków.

 

Co do wagi to prawdę powiedziawszy nie jestem zwolennikiem analizowania masy ciała i postępów na podstawie liczby kilogramów. O wiele lepszym sposobem jest obserwacja sylwetki w lustrze, która niejednokrotnie nie jest odzwierciedleniem tego co pokazuje waga :).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Reniaa.aa
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca zmianowa, a trening + dieta
Właściwie masz racje, nigdy wagi nie pilnowałam - po jednym tygodniu diety już czuje sie wiele lepiej i widze zmiany chociażby na brzuchu. Także czekamy dalej :) a dołączyć do tego jakieś suplementy/witaminy?
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca zmianowa, a trening + dieta

Właściwie masz racje, nigdy wagi nie pilnowałam - po jednym tygodniu diety już czuje sie wiele lepiej i widze zmiany chociażby na brzuchu. Także czekamy dalej :) a dołączyć do tego jakieś suplementy/witaminy?

Witaminy z pewnością, one zawsze się przydadzą bo niestety ale jakość naszego pożywienia pozostawia wiele do życzenia i choćbyśmy odżywiali się hiperzdrowo to i tak ciężko jest uzupełnić wszystkie niedobory. Co do reszty suplementów, tutaj już wszystko zależy od Twojego dotychczasowego stażu(zarówno w diecie jak i treningach).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024