Skocz do zawartości


Zdjęcie

szybkostrawny zdrowy posilek przedtreningowy SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

szybkostrawny zdrowy posilek przedtreningowy SW
Witam!

Potrzebuje rady w sprawie odzywiania. Obiad robie przed treningiem miedzt 13 a 14, trening mam na 17. Nie jest to trening na silowni, tylko glownie techniczno - wytrzymalosciowy. Problem moj polega na tym, ze nie zdarzy mi sie to wszystko strawic i nie czuje tej lekkosci na treningu... Odzywiam sie raczej zdrowo - glownie makaron/ryz + dodatki, ograniczylem ziemniaki, sniadanie tez raczej zdrowe (chleb razowy).

Lub z drugiej strony, co mozecie zalecic na przyspieszenie trawienia? Nie chodzi mi o srodki przyczyszczajace :)

pzdr
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkostrawny zdrowy posilek przedtreningowy SW
suszone owoce przyspieszają metaolizm, a ostatnio chyba byl poruszany watek o soku grejfrutowym, ktory takze przyspiesza trawienie
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkostrawny zdrowy posilek przedtreningowy SW
błonnik dobrze działa... owsiankę polecam :)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkostrawny zdrowy posilek przedtreningowy SW
Mysle, ze jesz za malo posilkow dziennie. Zwyczajnie zbyt obfity obiad. Jesz jakis tluszcz z tym makaronem? Gwarantuje, ze jakbys zjadl worek ryzu z bananami + np. cynamon (akurat moja ulubiona potrawa) - to czulbys sie znacznie lzej.

Mniejsze posilki i czesciej.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkostrawny zdrowy posilek przedtreningowy SW
owsianka... a cos zastepcznego :) :) :wink:

MAciek: probowalem i tym juz sposobem, byc moze robilem to zle. W zalozeniu, ze rano zjadam 5 kromek chleba razowego (maslo, szynka, po plasterku seraz zoltego na kanapke) + kawa/herbata, to pozniej jak rozplanowalbys na moim miejscu posilki, jezeli trening mam o 17.00 - ciezki, duzo zadaniowek w parach, worek, packi (1h15min). Potem jakas lekka kolacja. Mam stala wage 74-75kg, 174cm wzrostu. Nie jestem hardgainerem, na masie tez mi nie zalezy, tylko zeby nie cwiczyc ze zbednym balastem ;-)

pzdr i dziekuje za odpowiedzi
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkostrawny zdrowy posilek przedtreningowy SW
Zwyczajnie, musisz jesc niewielkie posilki co 2-3 godziny. Nie jestes zawodowcem, wiec nie musisz sie super przykladac do diety. Raz sobie policz, jakie i ile skladnikow powinienes jesc i sie tego na oko trzymaj. Co jakis czas wyrywkowo sprawdzaj czy tego przestrzegasz, a np. w sobote rob sobie urlop od diety. Raz, ze psychicznie odpoczeniesz; dwa, ze i tak pewnie na piwko z kumplami skoczysz, a nic tak dobrze do piwa nie smakuje jak pizza :-)

Wiecej informacji o diecie jest na forum dla kulturystow. Nazwa forum sklada sie z 3 liter. Ostatnia to 'd', pierwsza to element puzla: _ztuki walki, a trzecia to pierwsza liter nazwiska polskiej aktorki, ktora dzis odeszla ... :/ strona naturalnie .pl
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkostrawny zdrowy posilek przedtreningowy SW
o dawno tamtego forum nie odwiedzalem, trzeba bedzie poszperac. Zgadzam sie z tym, ze jak nie jestem zawodnikiem to nie musze sie jakiejs rygorystycznej diety trzymac, ale... alkoholu nie pije (od sylwestra do marca :wink: ) Dziekuje za rady, chociaz nie chodzilo mi o diete, tylko przyklady jakis szybkostrawnych posilkow albo porad co dodawac a czego unikac w posilku przedtreningowym.

pzdr

PS pizza + piwo... :) w mojej ulubionej knajpie jest lepsza mozliwosci - skrzydelka kurczaka w pikantnej panierce + dressing czosnkowy + piwo... :roll:
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkostrawny zdrowy posilek przedtreningowy SW

W zalozeniu, ze rano zjadam 5 kromek chleba razowego (maslo, szynka, po plasterku seraz zoltego na kanapke)


Za dużo kromek. Lepiej będzie jeść szynkę/ser z plasterkiem chleba (:
Analogicznie z obiadem - ryż i makaronik traktuj jako dodatek a nie jako główny składnik -"wypełniacz" obiadu.

Pozdrowionka
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkostrawny zdrowy posilek przedtreningowy SW
Langus7, to w takim razie co traktowac jako glowny wypelniacz obiadu? : )
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkostrawny zdrowy posilek przedtreningowy SW
jedz czesciej ale mniej...wtedy naprawde czlowiek czuje sie lzejszy...np dwie kanapki na sniadanie... dwie jak zglodniejesz....pozniej lekki obiad np. tunczyk ,piers z kurczaka (najwazniejsze) z warzywami (mrozonki z Hortexu lub z Biedronki)...pozywne i lekkie.. pozniej kawa i garsc orzechow.. i na trening.. jesli chcesz jesc mniej ...wcinaj jajka na sniadanie.. daja poczucie najedzenia na dluzej i wiekszosc posilkow
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkostrawny zdrowy posilek przedtreningowy SW
Hejo!

Langus7, to w takim razie co traktowac jako glowny wypelniacz obiadu? : )


Mięcho wcinaj. Warzywka - Rolnikzz dobrze radzi.

Pozdrowionka
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024