Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na odratowanie ciała. (masę)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Sebixxu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta na odratowanie ciała. (masę)

Witam!
  Jestem Sebastian mam 18 lat i w sumie chciałbym zmienić swoje życie.
  Od zawsze byłem nieziemsko chudy, może przesadzam, ale moja masa ciała stoi w miejscu od ładnych parę lat, nie przejmowałbym się tym gdyby nie fakt, że za jakiś czas będzie wchodzić w "dorosłe życie" gdzie fajnie by było wyglądać jak człowiek i po prostu czuć się jak facet.
 Aktualnie tak jak już pisałem mam 18 lat, warzę 47kg, a więc nie trudno policzyć że moje BMI to ~17. Wynik jest żałosny, chciałbym to zmienić i w sumie na początku chciałbym zapytać, co powinien robić? Ostatnio zasięgnąłem cennika dietetyka który jest stosunkowo blisko mojego miejsca zamieszkania i mógłbym go odwiedzić. Dietetyk z firmy Natur House. Dieta miałaby kosztować ~150zł, ale do tego dochodzą spotkania co 1/2 tygodnie które mniej więcej tyle samo by kosztowały i od razu mówię, że nie stać mnie na coś takiego, dodając do tego koszty realizacji diety. Chciałbym zmienić siebie, swoje ciało, za miesiąc piszę maturę. Chce przez ten miesiąc zacząć iść w dobrym kierunku, by po maturze faktycznie działać. Co możecie mi polecić? Uważam, że dla mnie dieta jest faktycznie konieczna, często dostaję poradę "jedz dużo" kwestia, że według mnie jem naprawdę dużo, często. Jakościowo jest za pewnie różnie, ale kwestia, że bez stałego schematu diety, zawsze ciężko mi było utrzymać fakt, że muszę wyrabiać jak najwięcej kcal. Liczę na waszą pomoc, bo w sumie nie wiem gdzie mam się o nią zwrócić, jeśli po prostu na opiekę dietetyka mnie nie stać.

Pozdrawiam serdecznie, jeśli w jakiś sposób złamałem regulamin, przepraszam, nie miałem złych intencji. Tak jak mówiłem, nie wiem gdzie zwrócić o pomoc więc pomyślałem o jakimś forum i wybrałem właśnie was.
Miłego wieczoru. 

  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na odratowanie ciała. (masę)

Fajnie, że postanowiłeś zmienić się na lepsze. Dietetyka sobie odpusć. Moim zdaniem szkoda kasy. Jeśli chcesz przybrać na masie to na pewno musisz jeść dużo, ale też zdrowo. Oblicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne za pomoca jakiegoś kalkulatora. Do tej ilości kalorii jaka Ci wyjdzie dodawaj stopniowo kalorii tak długo aż waga zacznie rosnąć. Na początek może to być 300 kcal. Białko staraj się trzymać na poziomie ok.2 g/kg masy ciała, tłuszcze 1-1,5 g a reszta węglowodany. Staraj się w miarę możliwości jeść zdrowo, unikaj śmieciowego jedzenia typu słodycze,pizza, kolorowe napoje itp. Byłoby dobrze gdybyś do diety dodał trening siłowy wtedy Twoja sylwetka byłaby jeszcze lepsza. Myślę, że tak ogólnie Ci objaśniłem temat, jak będziesz miał jakieś pytania czy wątpliwości to smiało pisz :)


  • 1

Sebixxu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na odratowanie ciała. (masę)

A na czym powinienem bazować konstruując dietę? Są jakieś szablony? Porady, ogólne założenia? Dodatkowo tutaj fabryka siły oferuję plan treningowy i dietę, warta pieniędzy czy lepiej samemu coś złożyć? ;) A dodatkowo jakieś wypady do lekarza mają sens, żeby może przebadać się na coś? 


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na odratowanie ciała. (masę)

Ja myślę, że warto. Cena jest nie duża a ekipa zadba o dobrą rozpiskę. 

 

Co do proporcji to kolega wyżej napisał dobrze. Węgle możesz ustawić na wysokości 300. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sebixxu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na odratowanie ciała. (masę)

To może skuszę się na próbę na razie na dietę wykupioną na miesiąc, bo pewnie w tym miesiącu nie znajdę jeszcze czasu na trening gdzieś po za domem więc chyba nie ma sensu wydawać jeszcze na plan treningowy. Ułożenie diety samemu jest kuszące, ale nie znam się na tym, więc chyba opcja kupienia jest bardzo dobra, a mógłby ktoś rozjaśnić jak to wygląda? Bo normalnie jak pytałem się dietetyków, to na pierwszą wizytę przynosi się szereg badań i pewnie w samym gabinecie w jakiś sposób jestem badany, a więc jak to wygląda przez internet? Czy ta "opieka" ciągle jest na najwyższym poziomie co może skutkować po prostu efektami, których potrzebuje? :) 


  • 0

martusia

martusia
  • Zabanowany(a)
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na odratowanie ciała. (masę)

A na czym powinienem bazować konstruując dietę? Są jakieś szablony? Porady, ogólne założenia? Dodatkowo tutaj fabryka siły oferuję plan treningowy i dietę, warta pieniędzy czy lepiej samemu coś złożyć? ;) A dodatkowo jakieś wypady do lekarza mają sens, żeby może przebadać się na coś? 

Moim zdaniem warto skorzystać z pomocy specjalistów. Jeśli zrobisz rozeznanie na rynku to zobaczysz, że koszt nie jest wysoki. Na pewno o wiele łatwiej będzie Ci uzyskać odpowiednią wagę dla siebie, gdy będziesz wpierany przez specjalistów. Lepiej przytyć zdrowo niż jedząc śmieciowe jedzenie. Będąc pod opieką specjalistów łatwiej będzie Ci zbudować od zera sylwetkę. Sama korzystam z diety ułożonej przez profesjonalistów i biorę www.trizer.pl. Ja staram się zrzucić kilka kilogramów i mając rozpisane, co mogę jeść jest mi o wiele łatwiej. Dodatkowo produkt, który stosuję zmniejsza mój apetyt, co także daje pozytywne skutki w moim procesie odchudzania.



Sebixxu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na odratowanie ciała. (masę)

W takim razie, we wtorek wybieram się do rodzinnego, powiem jak się czuje i jak to wygląda od zaplecza, pewnie dostanę jakieś badania. Z wynikami polecę już tutaj do dietetyków z fabryki siły i do tego dokupię plan treningowy i będę rósł w oczach. Plan jest prosty.. :D


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na odratowanie ciała. (masę)

W takim razie, we wtorek wybieram się do rodzinnego, powiem jak się czuje i jak to wygląda od zaplecza, pewnie dostanę jakieś badania. Z wynikami polecę już tutaj do dietetyków z fabryki siły i do tego dokupię plan treningowy i będę rósł w oczach. Plan jest prosty.. :D

To, że plan jest prosty to nie oznacza iż droga do jego realizacji będzie taka sama :) Niemniej jednak miło czyta się takie posty, z postanowieniem o zmianie dotychczasowego życia. Życzę wytrwałości i daj znać czy nasi specjaliści pomogli w skomponowaniu satysfakcjonującej diety/treningu. ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Sebixxu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na odratowanie ciała. (masę)

Dam znać na pewno. Co do "Plan jest prosty" pozwoliłem sobie na nutkę sarkazmu, łatwo nie będzie, bo wiem jak dużo jest do zrobienia, a dodatkowo znam siebie! ;)


  • 0

Sebixxu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na odratowanie ciała. (masę)

A więc, jestem po badaniach. "Jest Pan zdrowy" za pewne w najbliższym czasie zakupię dietę i plan i zobaczymy czy uda się coś zrobić. :D 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na odratowanie ciała. (masę)

W takim razie zapraszamy ponownie gdy pojawią się jakieś wątpliwości.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024